796 Shares 2999 views

Czeboksary zbiornik: opis, wędkarstwo, zdjęcia

Zbiornik Czeboksary utworzone przez zapory o tej samej nazwie, położonej w HPP Novocheboksarsk, Republika Czuwaszja. Budowa elektrowni wodnych rozpoczęto w 1968 roku, jednak ze względu na sprzeczności między regionami, aby zakończyć go jeszcze nie mogę. Obecnie prace wodnych na około 63 metrów.

Jest to zbiornik na Wołgi. Geograficznie należy do regionu Niżnym Nowogrodzie Czuwaszja i Mari El Republic.

krótki opis

Czeboksary zbiornik wodny jest częścią kaskady Wołga kama. Wypełnienie startu odnosi się do roku 1980, w pełni uformowany w 1982 roku, powierzchnia zbiornika ponad 2 miliony kilometrów kwadratowych, długość – około 340 km. Jeśli chodzi o szerokość, najwyższe wzniesienie waha się między 16 km i głębokości 35 m. – żeglowna dla pasażerów, głównie turystyki i szlaków towarowych.

W procesie wytwarzania zbiornika była zalana wsi Korotnev. Całkowicie zastąpiona wodą przez 15-20 dni. Poziom zbiornika Czeboksary zostać podniesiona do wysokości 68 m (obecnie 63 m), ale nie więcej niż 350 zalewa tys. Ha. Wtedy groziłoby Niżny Nowogród i inne ośrodki przemysłowe.

problemy

Nakładanie się od Wołgi jest obecnie uznawana za nieuzasadnioną decyzję w listopadzie 1980 r. Rzeka i tak całą jej długość, od jego początków w regionie Twerze do dolnego biegu na południu, to kaskada zbiorników. Ich zmiana nie może wpływać negatywnie na ekologii i zasobów wodnych regionu w szczególności.

Czeboksary Zbiornik jest otoczony przez lasy sosnowe, lasy dębowe. Jednak te piękne lasy cierpieć podczas powodzi, co prowadzi do dużych strat z drewna. Obserwuje się także obniżenie plonów dzikich roślin jagodowych i grzyby.

Oraz wyraźne opcje wyjścia do rozwiązania problemu zanieczyszczenia siedliska gatunków ryb słodkowodnych, takich jak szczupak, okoń, leszcz, nie. spędził on około 100 milionów rubli na początku 2006 roku do projektowania badań oraz propozycje rozwiązania podstawowych problemów zanieczyszczenia wody obszaru. Podstawowym problemem który należy rozwiązać – są nasiąknięte obszary przyległe do zbiornika.

Czeboksary Reservoir: Fishing

Zbiornik atrakcyjny przede wszystkim dla wędkarzy, co jest możliwe tutaj przez cały rok. To ciekawe: to, co jest szkodliwe dla rolnictwa, ma wielką pomoc dla rybaków. Gnijących pni drzew, podmokłe są ulubionym siedliskiem dla niektórych gatunków ryb.

Zbiornik Czeboksary. – Habitat szczupak, boleń, sandacz, okoń, itd. Chętnie złowionych na przynęty lub nezatseplyayka. Są wygodniejsze w użyciu, tak aby nie zepsuć bieg z drzew lub zbieranie śmieci w połowu.

Największe sukcesy w ryby uważane sąsiedztwo Makarieva klasztorne, gdzie znajduje się dużo ryb drapieżnych. Okoń i szczupak zbierają się w dużych stadach w ustach Kerzhenets rzeki i jest to wygodne, aby złapać na spinning.

Prawy dopływ Wołgi – rzeka Sundovik – jest ulubionym miejscem dla kilku gatunków szczupaki. A miłośnicy połowów pamiętać, że całe stado tych drapieżników może złapać w tych miejscach.

turystyka

Na terenie zbiornika istnieje kilka ośrodków wypoczynkowych, z których każdy oferuje szeroki zakres usług dla rybaków. Ten wynajem powierzchni, narzędzi i innych urządzeń. Ponadto, każdy z rybaków może przygotować swój połów.

Poziom komfortu w miejscu zamieszkania – od domów o prostych urządzeń do miejsc z namiotów i kempingi. W niektórych ośrodkach wypoczynkowych regularne zajęcia odbywają się tematyczne dla miłośników wędkarstwa. Czeboksary Reservoir każdego roku jest odwiedzana przez dużą liczbę ludzi.