780 Shares 1442 views

Orel konie rasy: charakterystyka, zdjęcia i opis

Orel rasy koni – perła w koronie rosyjskiej hodowli. Nawet najbardziej odległe od tej osoby co najmniej raz w życiu słyszał wyrażenie „Kłusak Orłowski.” Szybki i niepowstrzymany, dumny i piękny, konie, cokolwiek powiesz, aby dopasować swoją ojczyznę, za który z kolei stał się narodowym skarbem.

Co skłoniło hrabia Orłow zajmuje się hodowlą koni

XVIII wieku w Rosji – burzliwy czas oznaczony następstwa przewrotów. Było to w przeddzień jednego z nich, hrabia Aleksiej Orłow, ulubiony przyszłej cesarzowej Katarzyny Wielkiej, jechał z nią od Peterhof do pałacu królewskiego obalić tron Piotra III.

Ale zanim osiągnie się tylko kilka mil, konie, Neapolitańczycy, ciągnione z zagranicy, po prostu wstał, były one tak napędzany. Cała operacja toczył górki, los spiskowców, a cała Rosji, wisiał na włosku. Musiałem szybko szukać koni zamiennych w okolicznych wsiach.

Po tym incydencie, hrabia Orłow określone przynieść rosyjskiej rasy, który jest wytrzymały, piękne, szybkie i nigdy Cię nie zawiedzie, stoi w połowie drogi od domu. Ale ponad rok odbędzie się od koncepcji do realizacji marzeń liczenia.

Koń o imieniu Smetánka

Po genialnym zwycięstwie floty rosyjskiej w bitwie pod Cesme Aleksieja Orłowa Odwiedziłem sułtana Turcji, gdzie nabył dość fantastycznej cenie (50 000 rubli) wysoki światło szarym koni arabskich. Zakup ten miał być podstawą w tworzeniu swojej nowej rasy.

Koń o imieniu Smetánka przywiezione z Turcji w stadninie w Moskwie w miejscowości Earl wyspie około dwóch lat. Ale jego kariera hodowlana była krótkotrwała. Żył z dala od domu przez cały rok, pozostawiając 4 ogierów i klaczy.

Czy długa droga w ciągu kalekiego zdrowia gorąco przystojny Arab, lub wypadku, który od dłuższego czasu mówiło się wtedy stabilne robotnicy, taki czy inny sposób, koń zniknął.

Plotka głosiła, że pan młody zbyt gwałtownie ściągnął lejce, gdy koń został pitnej, potknął się i uderzył głową o skały. zwierzę nie może być zapisany. Na oczyszczenie znajduje powieszono w stodoły.

Historia rozwoju rasy

Wybór jest wszystko o tej sprawie. Można przejechać różnych ras na przestrzeni lat i ostatecznie z niczym. Ale Alekseyu Orlovu los uśmiechnął się tym razem. Wszystkie 4 syn śmietany dun mare duńskich rodów były bardzo ciekawe pod względem wyboru, zwłaszcza ostatni, nazwany Polkan.

Polkan przyjęła wiele rzeczy od ojca za granicą – stał się piękny, wysoki, a co najważniejsze, niestrudzony kłus szybki, jednym słowem, wszystko, co chciałem, aby wycofał się wykres. Ten koń zaczął krzyżować z holenderskich i Meklemburgia klaczy uprzęży iw efekcie otrzymał inny diament – ogier o nazwie Leopard I. To jeszcze jaśniejszy i umieścić wiązki kształt i elegancję koni arabskich, i, oczywiście, możliwość rozbrykany rysia.

Bary że stałem się główną stado hodowlane w nowej stadninie hrabiego Orłowa – Khrenovsky, zbudowany w prowincji Woroneżu, na gruntach ofiarowanych przez Katarzynę II. Bary przejechałem i Norfolk truchtem klacze i holenderski i duński. W różnych okresach, konie rasy Orlov zasilany świeżą krwią, ale wszystkie zwierzęta urodzone w Khrenovsky byli potomkami Barca I.

Orel rasy charakterystyczne dla koni

Ludzie o kłusaków Orlov powiedzieć: „I pod wodą i pod gubernatora”. Rzeczywiście, wysoki, hardy, przystojny i szybko, mogą być stosowane niemal wszędzie, tak też się stało, to Orłow rasy koni. W Rosji, zwierzęta były wykorzystywane jak i jazdy i uprzęży, że pług z nich udał się do wojny.

Orłow Trotter rasa konia należący do kategorii głównych. Wysokość w kłębie od niej – 162-170 cm i waży 500-550 kg. Te konie i masywny chude i w tym samym czasie. Orłowski koń rasy różni potężne bez kości, zwinność i łatwość przemieszczania się, cienkie, ale zaskakująco silne nogi.

Głowę orlovtsev dostatecznie dużej wielkości, lekko wydłużony, z pięknym rzeźbiona profilu. W dolnej części czoła mieć trochę wypukłe, pod nosem, a wręcz przeciwnie, jest wklęsła.

Kłusak Orłowski szyi jest często porównywana z łabędziem, więc wdzięku pochyla. zaokrąglona obudowa, dość szeroka i nieco wydłużone.

Obraz dopełnia żywy, ciekawy, bardzo wyraziste oczy i dużych elastycznych występów.

Charakter i zachowanie

Charakter konia Orłowa cichy i potulny. Te zwierzęta – niestrudzeni pracownicy, w sposób dorozumiany, że przeprowadzenie wszystkich wymaga ich opanowania. Wielu właścicieli powiedzieć swoją dobrą naturę i życzliwość wobec wszystkich żywych istot.

Ale nie sądzę, że te konie są spokojne, uległe i bezradny, tak nie jest. Mimo to, w ich krwi płynącej w ich gorącym południowym przodka krwi arabskiej. A to wiele znaczy. Są z natury bardzo żywy, ruchliwy i ciekawy.

Odpowiadał nóżek Orlov

Jeśli spojrzeć na zdjęcia koni rasy Kłusak Orłowski, staje się jasne, że specyficzny kolor mają. Choć nadal dominuje jeden kolor – Szary w jabłkach. Około połowa wszystkich koni Orlov mieć właśnie taki kolor.

Więc to zbieranina rasa koni Kłusak Orłowski mogą być zatoki, a kruk. Ale najrzadsze przypadki – słowik i jelenia. Gen odpowiedzialny za dziedziczenie kremowym kolorze, Orłow rasa konia otrzymał od klaczy dun, matki bardzo Polkan.

Znani trotters Orlov

Jednym z ich najbardziej znanych Kłusak Orłowski ogier został nazwany Fortress. U progu XX wieku, a jego nazwa grzmiał na torach wyścigowych w całym kraju. Spójrz na bezkonkurencyjnym mistrzem zebranych ludzi z całej Rosji i za granicą. Duży, w dobrym uparty, jest on wręcz chętnie wygrać, pokonując wszelkie rekordy jemu znane. Występował w biegu 80 razy, z czego 55 było pierwsze.

Ciekawostką jest fakt, że gdy twierdza była jeszcze w młodym wieku, jego nazwisko jako „tylko komara z długimi nogami” – był tak niezręczne i niezgrabne źrebię. Kto wie, że ta „komar” zamieni się w przystojnym dapple szarego ogiera uwielbiony Orel rasy na całym świecie.

Kolejny przedstawiciel rasy Orłowa konia stał się znany w latach powojennych. Ogier imieniem Square, według ekspertów, był jednym z najlepszych czystej krwi na świecie. Przyznał inne konie w agility, ale wygrał konkurs na konkurs dzięki swojej niespotykanej wytrzymałości i wytrwałości.

Przypadek, w którym jeździec spadł wodze Square, bo myślał, że byli w tym czasie nie wygrał i nie męczy zwierzę na marne. Na placu postanowił na swój sposób, nie tylko nie spowolni, ale również dogonić rywali w ostatnich metrów i mocno pociągnął moją głowę do przodu. Wykończenie zdjęcia wykazały, że pierwszy przekroczyć linię mety nos kwadratowy! Jak to zrobił był popularny wtedy Orlov konie rasy! Zdjęcie Plac zdobią przednią stronę wielu znanych publikacji.

Po zakończeniu kariery sportowej Plac stał się dobry producent, jego krew biegnie w większości nowoczesnych kłusaków Orlov.

Cechy pielęgnacja i konserwacja

Przez wiele lat, hrabia Aleksiej Orłow features doskonalił swoją nową rasę. Jednym z kryteriów była wielka wytrzymałość i bezpretensjonalność. Klacze były trzymane w specjalnych wystarczająco zimna straganami i karmione grubych całych owsa.

Ale to nie znaczy, że w naszych czasach konie Orlov muszą być trzymane w takich spartańskich warunkach. Dla zdrowia i dobrego samopoczucia potrzebuje czyste i przestronne stoisko konia, który regularnie wietrzone.

piętro stoisko nie może mieć pęknięć i dziur, ponieważ może to spowodować zranienie zwierzęcia. W naszych czasach, często wykorzystują specjalną powłoką gumową, zmniejszają obciążenie nóg konia. Stosowane słomy ściółkowego lub trociny.

Każdy dzień, każdy koń wymaga czyszczenia wełny specjalną szczotką wykonaną z włosów naturalnych, nóżek Orlov nie jest wyjątkiem. Ponadto, po intensywnych ćwiczeń spocone konia trzeba natychmiast wycierać jak zaczerwieniona zwierzę może łatwo przeziębić.

kopyta konia po każdym biegu dokładnie sprawdzić i wyczyścić. Aby zapobiec pękaniu i zachowaniu piękny i zadbany wygląd kopyta pokrytą specjalną kompozycją na bazie tłuszczu baranina, miodu, wosku pszczelego i terpentyny.

Wyważone i regularne posiłki – kolejny ważny aspekt w opiece nad koniem. Podstawą diety są zwykle dobrym wyborem siano i owies. Dieta powinna być obecna warzywa w ciepłym sezonie świeżej trawy.

Czyste i nie zimna woda w konia musi być zawsze.

Ceny koni rasy Orzeł

Koszt przede wszystkim takie piękno zależy od tego, co jest nabyte. Jeśli prywatny stodoła z zamiarem jazdy od czasu do czasu, wyszkolony koń 5-9 lat będzie kosztować 150-200 tysięcy rubli.

Inną rzeczą, jeśli wyznacza bogatą karierę Kłusak Orłowski. W tym przypadku możemy uznać jego rodziców i ich tytuły parametrów zewnętrznych konia i jego zabawy. Cena kolejność w tym przypadku będzie inaczej. Do hodowli wybiera się jako dostojny i spełniają wszystkie parametry zwierząt ras. Ich cena jest czasami niebotyczne.

Orłow Trotter – symbol Rosji jako Matryoshka lub Tula samowar. Naszym zadaniem – aby zachować ten skarb, bez względu na to, jak ciężkie były czasy, to część naszej historii, część naszych rosyjskich sercach.