548 Shares 9403 views

Melanchol: charakterystyczny temperament z punktu widzenia pracodawcy

Niektórzy mają więcej, inne mają mniej wyraźne, ale temperament osoby manifestuje się w codziennym życiu, w komunikacji, iw pracy. Musimy to wziąć pod uwagę nie tylko dla naszych rodzin i wychowawców. Trzeba to wiedzieć i lidera, aby wykorzystać talenty pracownika z maksymalną korzyścią dla firmy.

Rozważ ten temperament, taki jak melancholiczny. Charakterystyka tej osoby obejmuje takie cechy, jak introwersja, skłonność do refleksji, pesymizm. Nie wydaje się zbyt jasne perspektywy? Jednak tak nie jest. I właściwy lider wie, że nikt nie może sobie radzić z żmudną, wymagającą uwagą i umiejętnościami analitycznymi niż melancholikami. Cechą charakterystyczną tego temperamentu jest przemyślenie i zdolność do zwiedzania istoty rzeczy i procesów. I nie lubię komunikacji w wielu zawodach odgrywa tylko pozytywną rolę. To jest melancholijny, który może pracować z koncentracją, bez rozpraszania się przez puste plotki i godzinowe spotkania nad herbatą. To poważna, często twórcza osoba. Idealne do poradzenia sobie z zadaniem, wymagającym głębokiej analizy, mogą też mieć melancholinę.

Charakterystyka pracownika powinna idealnie zawierać wskazanie rodzaju temperamentu. Jest to szczególnie ważne w tych przedsiębiorstwach, gdzie możliwe jest rozdawanie zadań w zależności od zdolności i skłonności osoby. Załóżmy, że mówimy o firmie produkcyjnej lub firmie zajmującej się sprzedażą. Nie można pokryć całego spektrum, zawsze istnieją różne zadania, które wymagają różnych cech. Na przykład, Z planowania, rachunkowości, kalkulacji, harmonogramowania i sprawozdawczości, flegmatyczny, melancholijny najlepiej radzić sobie. Charakterystyka tych typów osobowości obejmuje niezbędne cechy: wytrwałość, zamyślenie, zdolność analityczną. Ale choleric nie ma cierpliwości i cierpliwości, aby doprowadzić do końca. Ale w swojej ignorancji może zainfekować innych z pragnieniem nieprzerwanej aktywności. A szczegóły i szczegóły są najlepiej obsługiwane przez melancholię. Choleryk (charakterystyczny temperament oznacza wzrost emocjonalności, presji, zdolności do podżegania do ludzi) może być liderem projektu, ideologicznym inspiratorem. Ale ludzie z innymi rodzajami bohaterów są lepiej dostosowani jako wykonawcy .

Kreatywne zadania – projektowanie, pisanie tekstów, edycja i wszelkiego rodzaju programowanie najlepiej jest, być może, wykonać melancholijny. Charakterystyczną cechą tego temperamentu jest dbałość o szczegóły, skrupulatność, umiejętność głębszego zrozumienia i poczucia problemu. To dlatego z tych ludzi są świetni pisarze i dziennikarze.

Oczywiście mają też uchybienia i często są związane z cechami psychofizjologicznymi, ze specjalnym systemem nerwowym. Na przykład, melancholijna z trudnością stawia stres, mogą trwale ją wyłączyć. Jest niewygodny, zamknięty, skłonny do depresji i zniechęcenia. Ludzie tego rodzaju temperamentu są wrażliwi na piękno. Dla nich wartości moralne i zasady nie są pustymi dźwiękami. Są sumienni i uważni wobec uczuć innych. Melancholikami są również świetni słuchacze. Dlatego też praca psychologa, linia pomocy i służba społeczna mogą być dostosowane do ludzi tego typu.

Skłonność do melancholii do niedoszacowania poczucia własnej wartości może być wykorzystana dla dobra wspólnego. W końcu wyróżnia się specjalnym perfekcjonizmem – pragnieniem doskonałości, do dokładnego wdrożenia zaufanego zadania. On sam jest najbardziej surowym krytykiem dla siebie. Ale plusem jest to, że jest to stały, niezawodny, starannie ważący pracownik. Łatwo dostrzega istotę problemu i znajduje kreatywne rozwiązania. Co do zasady, zawsze przynosi to logiczne wnioski. I choć melancholijny działa najlepiej sam, inteligentny lider może wykorzystać jego cechy na korzyść całego przedsiębiorstwa.