693 Shares 7841 views

Moc 4 miesiąca życia dziecka: reżim diety stałe pokarmy

Moc 4-miesięczne niemowlę być monotonne, ale przydatny. Faktem jest, że w tym wieku dziecko żołądek nie może przetwarzać duże ilości ciężkich węglowodanów, ale z laktozą radzi sobie z łatwością. Niemniej jednak, warto rozważyć rozszerzenie diety niemowlęcia.

Dieta w 4 miesiące

Pierwszym krokiem jest określenie i stworzenie wspólnej procedury. 6.30 rano zaleca się po raz pierwszy , aby karmić dziecko (wczesne śniadanie). Do 8,00 dziecka powinien być czujny. Następnie w ciągu 2 godzin, dziecko musi spać. Rano sen – najbardziej silny i zdrowy, po nocy.

O 10:30 przychodzi drugie karmienie. Następnie pół godziny po przebudzeniu, co może kończyć się światła masażu. Daytime sen zaczyna się od 12.30. W tym czasie, zaleca się, aby wybrać się na spacer, tak, że dziecko może spać na świeżym powietrzu. Jest to bardzo przydatne dla mózgu i układu oddechowego aktywności dziecka. Trzeci karmienie powinno nastąpić bliżej do 14.30. Potem znowu podczas czuwania i snu. Wieczerza dziecko może o godzinie 18.00 lub 18.30 (na prośbę dziecka). W nocy czuwania zaleca się kąpać dziecko i zrobić ćwiczenia gimnastyczne wzmocnienie układu mięśniowego. Ostatni karmienie zaczyna bliżej do 22.30. Po powinna być nakładana na sen dziecka.

Ważne na tym etapie jest budowa właśnie taką dietę 4-miesięczne dziecko. Odstępy między karmieniami powinna wynosić od 3,5 do 4 godzin.

Dieta w 4 miesiące

Od 17-18 tygodni życia dziecko powinno stopniowo przechodzić do 5 posiłków dziennie karmienia. W tej diecie 4-miesięcznego dziecka należy rozszerzyć, dodając do swoich nowych produktów witaminowych. W nocy dziecko powinno jeść 1/6 swojej wagi. Jedna porcja wynosi około 180 g Pierwszym produktem, który jest uprawniony do wypełnienia zasilania 4-miesięcznego dziecka, to brokuły. Ten roślinny jest bogaty w witaminy i pierwiastki śladowe, niezbędne dla odporności. W rzeczywistości, w początkowej fazie rozszerzania diety niemowląt rozwiązać prawie wszystkie warzywa, z wyjątkiem ziemniaków, marchwi i buraków.

Dzieci karmione mlekiem matki są łatwiejsze do tolerowania wprowadzenie nowych produktów. W związku z tym, że mają do końca 4 miesiąca może dać łyżkę soku jabłkowego. W tym wieku, mleko matki (mieszanina) powinny być głównym źródłem zaopatrzenia. Wszystkie inne produkty – extra.

Właściwa wabik

Moc 4-miesięcznego dziecka powinna być bogata nie tylko w węglowodany i białka, ale tłuszczów roślinnych. W tym wieku dzieci podwaliny zdrowego ciała. Dlatego tak ważne jest, aby w ciągu 4 miesięcy stopniowo wprowadzać nowe pokarmy do diety.

Wszelkie soki w tym wieku nie jest zalecane, ponieważ w większości przypadków pociąga za sobą poważne reakcje alergiczne i skurcze. Podobna podaż witamin i składników śladowych dostępnych w wielu owocach i warzywach. Żywność uzupełniająca być w postaci półpłynnej. Puree (wykonane z gotowanych na parze) produktu w mieszalniku. Banany mogą ruszt. Zwabić zaleca się podawanie zaledwie kilka minut przed głównym karmienia w małej objętości (1-2 łyżeczki). Przejście z jednego do innego nowego produktu jest tylko 7-10 dni, aby mieć wystarczająco dużo czasu, aby przyzwyczaić żołądek.

Moc 4-miesięcznego dziecka nadal nie może wejść do mięsa lub ryby. Jeśli dziecko na twarzy lub ciała wykonane z wysypką skórną, nowy produkt powinien być natychmiast usunięty z diety. Ponadto, reakcje alergiczne mogą objawiać się zaparcia, biegunki, gnejs, wzdęcia.

pokarmy uzupełniające

Aby uruchomić moc 4-miesięczne dziecko w serii może być wzbogacony brokuły, kalafior i cukinię. Każde warzywo wprowadza oddzielnie przez 1-2 tygodni. Jeśli reakcja alergiczna z zacieru nie nastąpiło, to jest możliwe, aby zwiększyć diety owsianki. Konsystencja musi być płynne, tak że dziecko jedli je przez smoczek. W tym wieku, to najlepiej nadaje gryczana i płatki owsiane. Niektórzy eksperci doradzają nawet ryż, ale ze względu na jej dzieci są często niestrawność i zaparcia. Wprowadzanie owsiankę jest również przeprowadzane stopniowo, zaczynając od '30

Po 4 miesiącach pokarmów stałych , dopóki nie powinny zastąpić pełnego żywienia. Pozwolono, aby dać nowe produkty 1-2 razy dziennie do głównego posiłku w stosunku 50 do 50.

Pod koniec miesiąca można wprowadzać do diety z puree dyni i bananów. Owoc wybiera się tylko najbardziej antyalergiczne, na przykład gruszek, jabłek. Ważne jest, aby został wykonany z puree z gotowanej żywności zamiast świeżego, tarty.

Szacunkowa codziennie menu

Pierwszy i ostatni karmienie piersią muszą być. 10.00 jako uzupełniające środki spożywcze są dopuszczalne roślinnego puree z kropli oleju z oliwek. Po 10-15 minutach, należy przejść do głównego spożycia. Przed kolacja lub wieczór breastfeeds dziecko może mieć 2 łyżeczki półpłynnej serem dziecka. Moc 4-miesięczne niemowlę-butelki dozwolone różnorodne jogurt specjalnej mieszanki, która jest sfermentowanego mleka. Najlepiej jest zacząć nowy dzień (pierwsze śniadanie). Należy zauważyć, że pożywienie pozostaje mieszanina. Ponieważ rano karmienie bliżej do 10.00, można przełączać owsiankę gryki i warzyw puree. W godzinach wieczornych, dziecko ma prawo dać 2 łyżeczki twarogu lub banana dzieci.

pomocnych wskazówek

Odstępy między karmieniami należy do 4 godzin, z wyjątkiem nocy są (około 8 godzin). Ważne jest, aby po wyznaczonej diety niemowląt żołądka dostosował szybko. Podczas karmienia piersią część powinna być nieco mniejsza niż sztuczne. Napoje owocowe i zupy w tak młodym wieku jest zabronione. Przynęta jak warzyw i przecieru owocowego musi przejść z łyżką kaszy – z butelki.