585 Shares 6439 views

Nieprzyjemny ból między łopatkami i jak zlokalizować.

Wielu ludzi, którzy doświadczają ból między łopatkami, ustawione to samo pytanie – jakich powodów istnieje taki ból. Lekarze zauważyli, że często występuje u osób, które pracują działalność w większym stopniu związany z codziennym obciążeniu mięśni obręczy barkowej. Należy zauważyć, szczególnie ważną kwestię – kręgosłupa piersiowego jest względnie nieaktywny. powoduje zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie, które zostały potwierdzone przez badanie rentgenowskie tego. Z tego wynika, że ból w plecach pomiędzy łopatkami nie zawsze wystąpić z powodu choroby zwyrodnieniowej krążka. Najczęściej przyczyną takiego bólu jest ukryty w Departamencie bardzo mięśni mezhdulopatochnogo, aw bardziej skomplikowanych przypadkach w nadostistyh więzadeł i ścięgien, które łączą się w kręgosłupie.

Napięcie pomiędzy łopatkami i uczucie ciężkości w górnej części pleców towarzyszy rozciągający się od mięśni. Szybko i skutecznie pozbyć się tych irytujących zjawisk może być aktywnie pracował ramionami.

Pomiędzy okostnej i wyrostków kolczystych przeplatają mięśni między ostrzami. To był ostry ból może być odczuwany przez ich ścięgien. Wyrostków kolczystych są kości, które mogą być odczuwalne wzdłuż linii kręgosłupa. Ostry ból między łopatkami, pochodzących z więzadeł i ścięgien, rozciąga się wzdłuż całego kręgosłupa i czasami podane w okolicy serca. Zwykle nie występuje natychmiast po zmianie pozycji ciała. Bardzo często, te bóle towarzyszy drętwienie, senność, indeksowania. Jest to bardzo nieprzyjemne, powoduje osoby obudzić się w czasie snu i przybierać różne leki.

Co zrobić, jeśli ból pleców między łopatkami

Wyeliminować ból mięśni dość prosta. Jeśli ból między łopatkami następuje podczas pracy, konieczne jest, aby zmienić postawę i zrobić kilka prostych ćwiczeń. Dla większej skuteczności, można wykonywać podstawowe ćwiczenia gimnastyczne.

Na przykład, można wykonywać ruch po torze kołowym w ramionach, splay i łopatek. Jednym z najbardziej skutecznych, prostej metody jest pojąć ręce jego ciała tak, że ostrze złamał tak szeroko, jak to możliwe. Co więcej, metoda ta może być wykonana z pozycji siedzącej i stałego. Po tym trzeba wziąć głęboki oddech i wstrzymaj oddech na kilka sekund. Zatem ostrze rozproszy w jak najszerszym zakresie. W celu zlokalizowania dyskomfort w przejściu szyjki macicy, należy wykonać następujące proste ćwiczenie: zachować prawe ramię w pozycji opuszczonej i jednocześnie obniżyć głowę do przodu i na lewo, aż do chwili, nie ma jeszcze wydaje się łagodny ból. Obserwowani przez powtórzenie ćwiczenia, ale w przeciwnym kierunku. Możliwe jest również, aby pominąć oba ramiona podczas pochylania głowy do przodu. Zatem mięśnie rozciągnąć i rozgrzać trochę.

Bardzo dobrze zmniejszyć ból między łopatkami delikatny masaż. Można wybrać prominaetsya w lewo, potem prawą rękę te mięśnie pleców, do których rzeczywisty zasięg. Jest bardzo skuteczny w takich przypadkach użyć aplikatora Kuznetsova, idealny do stosowania w czasie przerw.

Ważne jest, aby pamiętać,

Ból pleców wynikają ze ścięgien i mięśni więzadeł chorób. W celu zapobieżenia ich i promowania gojenia, bardzo ważne jest, aby nie przesadzić z powrotem mięśnie. I możliwe jest, aby określić wygląd wczesnych oznak dyskomfortu między łopatkami. Jeśli energicznie naciskać luki między kręgów piersiowych, niektóre obszary mogą być nieznośnie bolesne. To jest wczesnym objawem, który wskazuje na prawdopodobieństwo wcześniejszego wystąpienia bólu między łopatkami. Więc wskazane jest, aby zwracać uwagę na mięśnie od dzisiaj.