863 Shares 8177 views

Jak dotrzeć na Krym z Krasnodaru? Odległość i możliwość poruszania się po różnych pojazdach

Półwysep Krymski obejmuje wiele osad, z których każdy jest strefą uzdrowiskową, zachęcając w letnie dni. Najbardziej znanymi są Symferopol, Sewastopol, Yevpatoria, Jałta, Feodosia, Sudak, Kerch. Morze, złote plaże, słynne winnice i wspaniałe wina – wszystko to jest w obfitości. W artykule omówimy szczegółowo, jak dotrzeć na Krym z Krasnodaru. Mieszkańcy innych miast Rosji mogą się tam dostać transferem.

Najszybszym sposobem jest podróż samolotem

Rzeczywiście, niż układanie, jak dostać się na Krym z Krasnodaru, łatwiej jest przejść na stronę internetową linii lotniczych i zarezerwować bilet. To zajmie trochę czasu, a sam lot przejedzie bardzo szybko. Wysoki komfort, pomocny personel – wszystko to pozwoli poczuć, że jesteś na wakacjach, już w drodze.

Lotnisko w Symferopolu w okresie wiosennym i letnim działa w trybie "Stakanow", biorąc 40 lotów dziennie. Większość odjazdów pochodzi z Moskwy, Petersburga i Krasnodaru. Do chwili obecnej opracowywany jest program w celu zwiększenia liczby przewozów lotniczych obsługujących ten kierunek. Aby to zrobić, połącz się z innymi przewoźnikami lotniczymi. Oprócz Aeroflotu, firmy lotnicze z Nordii, Ural Airlines będą uczestniczyć w organizowaniu przewozów pasażerskich.

Cena biletu na samolot

Mówiąc o tym, jak dostać się na Krym z Krasnodaru, przede wszystkim trzeba wspomnieć o kosztach drogi. W końcu pozostaw to przed nami, a ja chcę zostawić więcej darmowych pieniędzy na rozrywki. Dziś rząd przyjdzie na nas, zniesienie podatku VAT na loty na Krym. Wynika to z faktu, że największy ciężar przewozu pasażerów spada na transport lotniczy.

Najtańsza będzie współpraca z firmą Aeroflot. W obie strony kosztuje około 8000 rubli (7500 – bilety na samolot, a także drogę z Krasnodaru do Moskwy, ponieważ loty tej linii lotniczej pochodzą tylko z stolicy). Odpowiednie sugestie można znaleźć dość dużo. Nie ma bezpośrednich połączeń łączących Krasnodar i Krym.

Podróż rodzinny pociągiem

Drugi najbardziej popularny transport to kolej. I najczęściej, zastanawiając się, jak dotrzeć na Krym przez Krasnodar, wybierz tę opcję. Jakie są zalety? Podróże są całkiem wygodne, można spokojnie leżeć w spokoju, dzieci chętnie oglądają przepiękne krajobrazy. Wady są oczywiste – czas spędzony. W zależności od miejsca zamieszkania, czas trwania podróży może potrwać kilka dni.

Są loty "Krasnodar-Krym". Pociąg przejeżdża przez terytorium Ukrainy, wraz z przeniesieniem. Po osiągnięciu Krasnodaru, musisz przejść na trasie z terminalem w Sewastopolu. Po drodze przejedziesz przez Krym, Kercz, Sudak i Simferopol. Ale z uwagi na obecną sytuację na Ukrainie mało kto chce odwiedzić jego terytorium. W związku z tym lepiej dotrzeć do Krasnodaru, udać się na dworzec autobusowy i podążyć za jego trasą, ale na terytorium Rosji.

Opcja budżetu – autobus

Ten rodzaj transportu idzie wszędzie, użyj go iw kierunku "Krasnodar-Krym". Autobus jest wygodnym i szybkim środkiem transportu. Jeśli nie jesteś zbyt kołysany w drodze, ma sens wybrać to. Oprócz prędkości, przyciąga również demokratyczny koszt biletów. W porównaniu z samolotem jest bardzo tanio.

Po przyjeździe do Krasnodaru pociągiem lub autobusem dalekobieżnym należy przejść do dworca autobusowego numer 1. Kasa zabierze Ci najbliższe loty w kierunku "Krasnodar-Krym". Autobusy często działają, dlatego nie trzeba siedzieć długo na stacji. Lot bezpośredni – "Krasnodar-Sewastopol". Czas wyjazdu z dworca to 18:20 i 20:00 czasu lokalnego. Po drodze spędzisz 11 godzin, a jeśli planujesz odwiedzić Kerch, będziesz tam za 4 godziny. Bilet kosztuje 1300 rubli do miejsca docelowego.

Inna codzienna trasa, przez którą można dostać się na Krym z Krasnodaru, ma terminal terminalowy w Jałcie. Pociąg opuszcza się o 22.30, przybywa do Kercha we wczesnym ranku, około godziny 04:00, a w Jałcie – bliżej godziny 11:00. Po drodze będziesz dłuższy, a cena biletu jest wyższa – około 1000 do Kerch i 1500 do Jałty.

Istnieje wiele innych opcji, jak dostać się z Krasnodaru na Krym, na przykład na pociąg podmiejski, obok Noworosyjskiego. Musisz wyjechać na stacji "Krym", a stamtąd autobusem, aby dostać się do Sewastopola. Opcja jest długa i skomplikowana, nie eliminuje ewentualnych opóźnień podczas przeszczepu.

Przeprawa promowa

Jest to najprostszy sposób w kierunku "Krasnodar-Krym". Jak dostać się do promu? Na dworcu autobusowym w mieście Krasnodar trzeba kupić bilet na autobus, obok pontonu. W sezonie, gdy wiele osób chce dotrzeć do kurortu, pracuje bez przerwy bez przerwy. Odstęp między promami wynosi około 30 minut, w tym czasie można odpocząć i rozgrzewać się po poprzedniej części drogi. Pasażerom przysługuje wybór. Pierwszą opcją jest przejście promem. Wygodny dla właściciela własnego samochodu, który przyszedł. Musimy wziąć bilet nie tylko dla pasażerów, ale także dla pojazdu. W przeciwnym razie nie będzie problemów z dostawą do innego brzegu.

Druga opcja to dostawa na półwysep Krymski na szybkobieżnym katamaranie. To nie jest zwykła struktura spacerowa, którą widziałeś w centrach rekreacji. Od razu przewozi około 300 pasażerów w kierunku "Krasnodar-Krym". Jak dostać się do miejsca odpoczynku, musisz wyjaśnić w biurze podróży. Jeśli jedziesz sam, a następnie postępuj zgodnie ze znakami i poproś mieszkańców.

Pojedynczy bilet transportowy

To obawa dla wygody turystów jest bardzo zachęcająca. Długie lata w Rosji, obsługa nawet w drogich kurortach pozostała na średnim poziomie, ale nikt nie myślał o tym, jak turyści dotrą tam. W każdym razie, ale dzisiejsi producenci wakacje są zadowoleni z innowacji w sektorze transportu i turystyki. Jest to pojedynczy bilet na Krym, który można kupić w biurach biletów kolejowych w każdym kraju.

Jest to bardzo wygodne, szczególnie jeśli podróżujesz z daleka, z dużą rodziną, małymi dziećmi lub osobami starszymi. We wszystkich tych przypadkach przeszczepy i niedogodności spowodowane przez nie są nieprzyjemnym początkiem wakacji. Po zakupie pojedynczego biletu nie musisz już spieszyć się na bilety lub czekać na następny lot na platformie. Cały łańcuch jest już dla Ciebie pomyślany, pozostaje tylko zmiana na nowy transport i kontynuowanie podróży.

Bilet składa się z dwóch form. Ta kolej, do Krasnodar i Anapa, a druga, zwana do lądowania, która gwarantuje dostawę do wybranego miejsca odpoczynku na półwyspie krymskim. Taryfy zostały już wskazane, koszt przejazdu z Krasnodaru do Simferopolu wynosi 750 rubli, do Sewastopola i Evpatoria – 820 rubli, do Jałty i Kercha – 250 rubli do Feodosia – 750 rubli. Łączna kwota podróży na wszystkie rodzaje transportu nie przekroczy kosztów bezpośredniej kolejowej obsługi tych rozliczeń. Dodatkowym bonusem jest to, że pasażerowie mają zapewniony dogodny transfer, autobus czeka na pociąg, prom poprowadzi autobus.

Trzy w jednym

Płacąc raz, masz prawo podróżować koleją od miejsca zamieszkania do Krasnodaru. Będziesz czekał na autobus, który zabierze cię na prom. Po jego zakończeniu zostaniecie przeniesieni do wybranego miasta. Rezerwacja biletów kończy się 45 dni przed wyjazdem, konieczne jest powiązanie wszystkich tras ze sobą.

Najciekawszą częścią drogi jest "Krasnodar-Krym". Odległość, którą zrobisz, wynosi 517 km, czas przejazdu minie bardzo szybko. Gdy autobus wpłynie na prom, dowiesz się, że tylko ci, którzy zakupili pojedynczy bilet, mają prawo podróżować szybkim katamaranem. Przez dzień przewożą około 3500 pasażerów. Reszta wysyłana jest promem.

Około 300 autobusów biegnie codziennie z terytorium Krasnodar do portów "Kavkaz" i "Anapa". Jeśli nie kupiłeś pojedynczego biletu, możesz jechać na nim, ale tylko wtedy, gdy są dostępne miejsca. Również bez tego można korzystać z usług promowych, koszt 1000 rubli.

Liczba miejsc na autobusach wysyłanych do wysyłania w Krasnodarze jest zazwyczaj równa liczbie pojedynczych biletów sprzedanych, więc podróż przebiegnie bez kolejki. Ale jeśli Twój przyjazd przypada na weekend, przygotuj się na dużą liczbę turystów, którzy przyjeżdżali na prom, który przekraczał prywatne pojazdy. Na jednym bilecie natychmiast wylądujesz na katamaranach, ale będą musieli stawać w kolejce przez kilka godzin.

W drodze lub podróży samochodem prywatnym

To najbardziej mobilne i wygodne wakacje, po drodze będziesz mógł spokojnie zwiedzać okolicę i zatrzymywać się w dowolnym momencie. Pamiętaj, aby sprawdzić z góry stan techniczny samochodu i określić czas, który zabierze Cię na drogę. Aby to zrobić, wygodniej jest uzbroić się w mapę i nawigator, przy okazji jest to pożyteczne w drodze.

Punktem odniesienia będzie Twoja okolica, a następnie sekcja Krasnodar-Krym. Odległość pokonana przez nas wynosi 517 km, z szczęśliwym zbiegiem okoliczności na promie można je pokonać w ciągu 10 godzin (droga z Krasnodaru do promu trwa około 5 godzin). Korzystając z osiągnięć takich technologii, jak GPS-nawigator, łatwo dotrzesz do Terytorium Krasnodar i znajdź prom. Wszystko, co możesz odpocząć. Nawet jeśli masz przed sobą tylko kilka samochodów, musisz poczekać co najmniej kilka godzin. Wzrost liczby przewozów i osób na pokładzie również zajmuje dużo czasu. Następnie można cieszyć się żaglami, które zakończy się bardzo szybko, a będziesz mniej nudny rozładunek. Po drodze będziesz musiał wypełnić kartę gościa. Możesz zapoznać się z wyprzedzeniem z kilkoma adresami z książki telefonicznej miasta, w której trzymasz się drogi. Pozostawiając je jako ostateczny cel podróży, którą można wyznaczyć jako podróż do krewnego.

Droga po lądowaniu będzie dość opuszczona, więc poruszaj się po mapie i przejdź do wybranego miasta, Kercha, Teodozji lub innych. Znajdź dom nie jest zwykle trudne. Resztę, możesz iść na spotkanie z przygodą.

Koszt podróży

Droga z Krasnodaru na Krym jest tańsza przy zakupie pojedynczego biletu. W zależności od oddalenia półwyspu krymskiego i miejsca wysyłki (Anapa czy Krasnodar), kosztuje 150-850 rubli, co jest dość małe, biorąc pod uwagę brak kłopotów w transplantacji. Wszystkie inne próby zapłaty za drogę w części prowadzą ostatecznie do utraty czasu i pieniędzy. Podróż samochodem kosztem jest miejscem pośrednim między autobusem a samolotem.

Gdzie iść w dniu przyjazdu na Krymie

Najbliższym miastem jest Kerch. Wielu uważa za nudne, chociaż tutaj można dobrze odpocząć. Jeśli Kerch tego nie spodobał, to zapraszamy do Feodosia. Jest tam wspaniały kompleks wakacyjny "Golden Beach". Zainteresujcie się programem wellness – pojedźcie do Evpatoria. Uzdrawiające błoto, jeziora solne i źródła mineralne, słońce i ciepłe plaże stworzy cudy – i powrócisz inną osobę.

Podsumujmy wyniki

Zastanawialiśmy się tylko, jak dotrzeć na Krym z Krasnodaru, całkowicie nie dostrzegając wspaniałych miejsc, z którymi spotkacie się na drodze, a także zabytków, które można zwiedzić po przyjeździe. Wybór należy do Ciebie, w zależności od preferencji i możliwości budżetu. W końcu porad: rezerwuj bilety na 1,5-2 miesiące przed datą wyjazdu, aby nie było nieprzyjemnych niespodzianek.