642 Shares 9204 views

Jak migać routera: instrukcje krok po kroku. Jak flash Router TP-Link

Z pewnością wiele osób interesuje się jak migać router. Ale przede wszystkim warto zauważyć, że to zadanie nie jest tak proste (ale całkiem możliwe) i wymaga specyficznej wiedzy i umiejętności. Niewykwalifikowanych działanie użytkownika może spowodować awarię routera, aż do jego całkowitego zaniku.

Kiedy to nastąpi konieczne jest

Potrzeba miga router może być spowodowane przez wiele czynników, w tym najbardziej podstawowym są następujące:

 • Konieczność aktualizacji. Producenci często dają użytkownikom możliwość, zwiększając tym samym stabilność połączenia internetowego, dodawane są nowe funkcje.
 • Jeśli wybrany dostawca usług internetowych nie są obsługiwane przez urządzenie lub utrzymywane prawidłowo, to sytuacja może być poprawione tylko przez migać.
 • Jeśli router jest niestabilny lub zbyt powolne.

Kilka ogólnych zasad

Należy pamiętać, że przed migać routera, trzeba się upewnić, że nie ma żadnych problemów z zasilaniem. Nagła awaria zasilania podczas samego procesu miganie może doprowadzić do awarii urządzenia.

Ponadto musimy pamiętać, że jest to niemożliwe, aby przeprogramować żadnego routera za pośrednictwem bezprzewodowej sieci Wi-Fi. Można to zrobić tylko poprzez podłączenie routera do komputera.

Pobieranie plików trzeba uaktualnić lub sprawdzonych źródeł lub z oficjalnych stron internetowych producentów.

Trzeba także pamiętać, że zanim flash routera, trzeba odłączyć kabel WAN (dostawca) kabel z gniazda.

Konieczne jest również, aby dowiedzieć się o aktualnej wersji oprogramowania. Zazwyczaj wskazane jest w urządzeniu, w wytwórni papieru. Konieczne jest znalezienie znak w postaci: Ver 2.0. Figury i oznacza aktualną wersję oprogramowania. Przeprowadzić wycofywanie do poprzedniej wersji jest zalecane tylko w nagłych przypadkach.

Przestrzeganie tych prostych zasad wykona ponowne programowanie jest szybki i bezbolesny i likwiduje bóle głowy w wyniku nieudanych operacji produkowane.

Migające router TP-Link

Model ten jest dobrze znany na rynku routerów i szeroko rozpowszechnione, a więc nie ma nic dziwnego w tym, że wielu użytkowników często zastanawiam się, jak migać router TP-Link.

Procedura tutaj jest następujący:

 • Po pierwsze, należy pobrać plik z oprogramowaniem i umieścić go w dowolnym dogodnym dla folderu;
 • Następnie trzeba skręcić na routerze i podłączyć go do komputera za pomocą kabla sieciowego Ethernet;
 • Następnie należy otworzyć dowolną dostępną przeglądarkę i wpisz w pasku adresu jego adres IP: 192.168.1.1; Jeśli adres ten jest wolny od pracy, wówczas można spróbować: 192.168.0.1 – powinno działać;
 • propozycja, aby wprowadzić autoryzację parametry potrzebne do wybierania w odpowiednie pola nazwa użytkownika i hasło: admin i administracja;
 • otworzy się okno ustawień domyślnych, które będą potrzebne, aby przejść do zakładki Narzędzia systemowe i wybierz Aktualizacja oprogramowania;
 • w górnej części okna, aby wybrać, wybierz Plik można wybrać lokalny adres lokalizacji pobranego pliku firmware ręcznie, ale łatwiej jest po prostu kliknij na przycisk „Przeglądaj” w oknie dialogowym, aby określić już rozpakowany okna wyboru pliku firmware;
 • Następnie trzeba kliknąć na ekranie przycisk Upgrade i OK;
 • będzie mieć tylko czekać, aż pasek stanu jest pełna i pobrać firmware do 100%, a następnie ponownie uruchomić router lub się, czy będzie to muszą być wykonane ręcznie.

Ostrzeżenie! Wszystkie ustawienia routera zostaną przywrócone do fabryki w tym samym czasie, a więc przed przeprogramować router TP-Link, należy albo zapamiętać lub zanotować na osobnej kartce papieru wszystkie ustawienia. Jeśli włączone wcześniej zainstalowanego oprogramowania, można wstępnie zapisać plik ustawień.

Miga Router Dir

Przede wszystkim ważne jest, aby wiedzieć, że routery z tym modelem rewizja B1, B2, B3 nie są kompatybilne z routerami audyty B4, B5, B6 i B7. A ponieważ nie można pobrać wersję oprogramowania, przeznaczony do B1, B2, B3, i używać ich na routerach B4, B5, B6 i B7, lub odwrotnie. Niestosowanie się do tego doprowadzi do awarii urządzenia.

Router D-Link DIR odnosi się do niektórych starszych modeli, a zatem potrzeba, aby zmienić jej firmware może być spowodowane przez szereg przyczyn obiektywnych.

I całkiem naturalnie, wielu właścicieli urządzenia będą zainteresowani jak migać router DIR. Jednak proces przepisywania w tym przypadku nie jest jakoś fundamentalnie różni się od innych modeli routerów zmiana oprogramowania:

 1. Najpierw trzeba ściągnąć i rozpakować plik oprogramowania sprzętowego. W unzip jak to musi mieć z rozszerzeniem .bin.
 2. Włącz samego routera i podłączyć go do komputera za pomocą Ethernet WAN (kabel kabel od ISP w tym przypadku musi być zdjęta).
 3. Następnie należy wpisać w przeglądarce: 192.168.1.1 lub 192.168.0.1.
 4. Po tym, router monit, aby zapisać swoje hasło i login dla bezpieczeństwa. Są to standardowe dla tych przypadkach: admin, administrator.
 5. W oknie Ustawienia wybierz „System” kartę, a następnie – przycisk „Aktualizacja oprogramowania”.
 6. W następnym kroku trzeba kliknąć na przycisk „Przeglądaj” ekran, aby określić pobrany plik z oprogramowaniem, a następnie kliknij przycisk OK.

Jeśli wykonane prawidłowo, a następnie będzie można zobaczyć ten uaktualniony okno interfejsu pokazujący aktualną wersję oprogramowania.

Aktualizacja Router D-Link

Co do sposobu migać router D-Link, wtedy nie będzie podobna sekwencja działań: pobrać oprogramowanie, podłączyć router do komputera, wpisane Powyższe dane adresu w przeglądarce.

Wtedy będziesz w jednym kliknięciem okno ustawień przycisku ekran „Advanced Settings”, aby uzyskać dostęp do żądanej pozycji „System” i „Software Update”.

Dalsze działania są podobne do opisanych powyżej – kliknij na przycisk „Browse” i określ plik pobrany przeciągania, a następnie kliknij przycisk OK, a następnie czekać na proces instalacji.

Ostatnim etapem w reintegracji będzie również zrestartować router.

Jeśli „wszystko jest zablokowany”

Jest możliwe, że ci, którzy proszą się o pytanie, jak migać router Dir 300 D-Link, będą musiały stawić czoła w trakcie przepisywania tego samego czasu, przeglądarka czy sam router, „Frozen”. Jednak boi nie jest to konieczne, w sam raz do zainstalowania aktualizacji na routerze na jakiś czas traci połączenie z komputerem, ale samo to i przywraca. Czas przerwy mogą być różne, to zależy od szybkości komputera i od routera, ale to trwa średnio nie więcej niż jeden lub dwóch minut.

Oczywiście, jeżeli przerwa trwa zbyt długo, to jest możliwe, że istnieją poważne problemy, czy ta wersja aktualizacji nie jest zgodny z modelem routera. Można próbować zmusić router, aby ponownie i ponownie wykonać instalację, przed tym, sprawi że naprawdę ustawić odpowiednią wersję firmware.

Pod żadnym pozorem nie można wyłączyć ani ciągnąć router w tym czasie z gniazdka!

Migające router ASUS

routery Asus są także powszechne na rynku urządzeń sieciowych, a także wymaga regularnych aktualizacji oprogramowania. Ponieważ wszyscy, którzy są zainteresowani jak migać router Asus, wykonaj następujące kroki:

 • podłączyć router do komputera za pomocą kabla Ethernet;
 • wpisz w pasku adresu: 192.168.1.1 lub 192.168.0.1;
 • podać prawidłową nazwę użytkownika i hasło;
 • teraz trzeba zacząć, aby powrócić do ustawień fabrycznych, będzie to wymagało przejdź do "Advanced Settings" – "Narzędzia administracyjne" – "Save / Load / Przywróć ustawienia";
 • tu trzeba najpierw wykonać kopię zapasową bieżącej konfiguracji, a następnie zresetować do fabryki;
 • Następnie trzeba wrócić do ekranu konfiguracji przeglądarki internetowej i wykonać punkt przejścia przez punkt: „Ustawienia zaawansowane” – „Narzędzia administracyjne” – „Aktualizacja firmware”;
 • określić pobrany plik z oprogramowaniem;
 • Po zainstalowaniu nowego pliku wymagany jest trzeci raz, aby przejść do strony ustawień, a następnie wykonać je do resetu fabrycznego.

W tym procesie aktualizacji została zakończona.

Migające Router "Kyivstar"

W jaki sposób migać router „Kyivstar”, nic specjalnego. Po tym wszystkim, operator wykorzystuje model routery TP-Link, miganie który został wymieniony powyżej. Jednak tam z niektórych cech i niuansów, które należy wziąć pod uwagę:

 1. Aby dostać się do okna ustawień, przeglądarka nie trzeba wprowadzać tylko liczby, a także: 192.168.1.1/userRpm/SoftwareUpgradeRpm.htm.
 2. Jako nazwę użytkownika i hasło muszą być wprowadzone kilka: Kyivstar i Kyivstar.

Inne działania są podobne do modernizacji routerów TP-Link.

Migające routery z „Beeline”

Ale ci, którzy zastanawiają się, w jaki sposób migać router „Beeline” mogą odetchnąć z ulgą – migające ich urządzenie jest również nie różni się od programu modernizacji dla całej reszty: ten sam lokalny pasek adresu IP i wciąż ten sam znajomy grono «administracja – admin ”. Aby dostać się do okna wskazujący plik firmware, trzeba nacisnąć przycisk na ekranie „Advanced Settings”, a następnie – „Inne”.

W otwartym oknie, kliknij pierwszy przycisk na „Select File”, a następnie wybierając – w aktualizacji „Run”. Po ponownym uruchomieniu router zostanie zaktualizowany.

Należy również pamiętać, że gdy próbuje wykonać niestandardowy wgra do routerów z „Kyivstar” i „Beeline” Współpraca z innymi operatorami, użytkownik automatycznie traci gwarancję urządzenia.

W wyniku manipulacji może zwiększyć stabilność urządzenia, a także może dodać kilka nowych funkcji. A jednak, zanim przeprogramować router, to musi być jasne o całej procedurze. Jeśli nie ma pewności siebie, lepiej zwrócić się do warsztatu serwisowego.

Słuchawki. Najlepsze słuchawki
108 shares 3012 views
kijki
618 shares 9957 views