748 Shares 4830 views

Jak odblokować telefon iPhone 5S. Co zrobić, jeśli zapomniałeś hasła swojego telefonu iPhone

Wszystkie urządzenia elektroniczne mają do tej pory funkcje, które zapewniają ich bezpieczeństwo. Na przykład różne hasła otwierania, klucze graficzne w postaci obrazu, który ma być wyświetlany, a nawet dostęp do skanowania linii papilarnych.

IPhone posiada te wszystkie funkcje. Dzięki niemu użytkownik, który utracił urządzenie, jest pewny, że jego osobiste dane i informacje przechowywane w telefonie będą chronione.

Ale co zrobić, jeśli zapomniałeś hasła? Jak odblokować iPhone 5S w tym przypadku?

A o tym i jak pracować z utraconym telefonem, zablokowanym przez poprzedniego właściciela, w tym artykule powiemy.

Jak urządzenie jest zablokowane?

Na początek możesz zablokować telefon (i oczywiście wszystkie dane na nim) na różne sposoby. Może to być cyfrowe hasło składające się z 4 cyfr lub zamka za pomocą skanera linii papilarnych. W przypadku tej ostatniej metody nie należy się martwić, że zapomniałeś danych o zamku i nie wiesz, jak odblokować iPhone 5S samemu, to nie warto. Wystarczy, że przyniesiesz palec do przycisku głównego, a samo urządzenie rozpozna Cię.

Oczywiście sposób blokowania za pomocą skanowania jest znacznie wygodniejszy – wymaga dokładnej identyfikacji użytkownika jako jednego użytkownika i nie reaguje na palec kogoś innego. Jednocześnie oczywiście ten sposób autoryzacji dotyczy tylko modelu iPhone 5S i nowszego; Chiński iPhone 5S nie jest brany pod uwagę – nie ma skanera palca.

Co muszę odblokować?

Telefon jest rozmieszczony w taki sposób, że za pomocą hasła wszystkie dane są "zamknięte" na tym. Oznacza to, że wszystkie zdjęcia, kontakty, hasła, programy – wszystko, co użytkownik pozostawia, nie może być używany przez osoby trzecie. Zastanów się, jeśli chcesz odblokować urządzenie – po odblokowaniu nie będzie można zapisać takich informacji.

Jeśli chodzi o narzędzia, które trzeba odblokować – jest to kabel łączący się z komputerem PC, komputerem z programem iTunes lub komputerem z dostępem do programu iCloud.

Zestaw narzędzi potrzebnych zależy od sposobu odblokowania iPhone'a 5S. Właściwie opisujemy dwie metody naraz w tym artykule.

Możliwość odblokowania przez siebie

Należy również zauważyć, że można wykonać wszystkie czynności samodzielnie. Nie musisz kontaktować się z centrum serwisowym firmy Apple w celu świadczenia usług odblokowania. To odbywa się prosto i łatwo.

Najważniejsze jest to, że telefon, z którym będziesz pracować, podłączony już do określonego komputera i, oczywiście, nie był chciany. W przeciwnym razie, jeśli ktoś znalazł iPhone'a 5S, jak go odblokować, aby można było kontynuować prywatne używanie, nie wiemy. Po przywróceniu urządzenia zostanie ono wyświetlone w usłudze iCloud, a poprzedni właściciel zobaczy sygnał z telefonu. W tym przypadku oczywiście warto zwrócić urządzenie prawdziwemu właścicielowi. Więc, z powrotem do odzysku.

Co to jest tryb DFU?

Pierwsza metoda polega na pełnym odzyskaniu telefonu. Oznacza to usunięcie wszystkich danych i "zerowanie" urządzenia. W tym celu telefon iPhone musi zostać przełączony w tryb DFU.

Ten specjalny tryb przedstawia stan telefonu, gdy ten ostatni nie ładuje systemu operacyjnego. W rzeczywistości w takiej chwili jest to powłoka, która może połączyć się z komputerem. Jest on używany w sytuacjach awaryjnych, na przykład podczas aktualizacji oprogramowania układowego urządzenia.

Aby rozpoznać tryb DFU niezbędny do czego innego niż odblokowanie iPhone'a 5S, można używać logo Apple wyświetlanego na wyświetlaczu. Wszystkie, nie ma innego modelu "oznak życia".

Aby wejść do DFU po prostu – podłącz urządzenie do komputera, a następnie przytrzymaj klawisze "Home" i "Power" przez 10 sekund, a następnie zwolnij przycisk "Power", ale kontynuuj "Home". Następnie telefon wejdzie w tryb wskazany powyżej.

Jak odblokować iFunes za pośrednictwem iTunes?

Teraz w rzeczywistości możemy przejść do procedury odblokowania (mianowicie odtworzenie naszego telefonu iPhone). W tym celu przejdź do iTunes (gdy telefon jest podłączony do komputera i znajduje się w trybie DFU), a następnie znajdź przycisk "Przywróć iPhone". Naciśnij i poczekaj, aż wszystkie informacje zostaną usunięte z telefonu. Po ponownym uruchomieniu telefonu (jeśli nie jest to tylko chiński iPhone 5S), możesz zacząć pracę nad nim od podstaw – urządzenie zostanie usunięte z wszystkich danych.

Odblokuj swój telefon przy pomocy "Znajdź iPhone'a"

Jest jeszcze jeden, jeszcze bardziej prosty sposób na odblokowanie iPhone'a 5S. Aby go zastosować, musisz użyć usługi cloud iCloud, która umożliwia zdalne zarządzanie telefonem komórkowym. W tym miejscu można zobaczyć funkcję "Erase iPhone". Możesz użyć go, jeśli urządzenie znajduje się w Twoich rękach i chcesz usunąć z niego hasło.

Odbywa się to w rzeczywistości za jednym naciśnięciem przycisku. I oczywiście, jeśli ktoś znalazł iPhone'a 5S, jak go odblokować, uważa – ta metoda nie zadziała dla niego, ponieważ oczywiście nie będzie dostępu do konta w iCloud dla osoby. Jednocześnie, jeśli utracisz urządzenie, możesz kliknąć w tym samym menu "Brak trybu", który wyszuka telefon przy użyciu mapy. Ponadto w tym trybie można ustawić hasło nawet na niezabezpieczonym urządzeniu, a także wyświetla wiadomość, którą nowy użytkownik urządzenia przenośnego zobaczy na ekranie.

Odblokowywanie w centrum serwisowym

Oczywiście, jeśli nadal nie wiesz, jak odblokować telefon iPhone 5S, możesz po prostu skontaktować się z centrum serwisowym. Tam, jak wskazano na stronie kilku z tych firm, pomożesz Ci odblokować urządzenie, korzystając z pełnego zakresu dostępnych narzędzi. Jednak biorąc pod uwagę, że mistrzowie z centrum nie mają dostępu do iTunes i iCloud, można przypuszczać, że odzyskanie telefonu odbywa się w znacznie bardziej skomplikowanej procedurze. Z tego powodu, ile kosztuje, aby odblokować telefon iPhone 5S, będzie się różnić w zależności od środka. Większość firm świadczy takie usługi za 8-10 tysięcy rubli. Jeśli jest to Twoje urządzenie i nikt go nie szuka, możesz bez żadnych ograniczeń pracować z nim w przyszłości.

Porady i wskazówki

Ale w ogóle – pomyśl o sobie. Cóż, kto szuka odpowiedzi na pytanie: "Czy możliwe jest odblokowanie iPhone'a 5S?" – poprawnie – ci, którzy utracili dane na swoje urządzenie (oznaczające hasło), a także ci, którzy udało się znaleźć kogoś innego, i chcieliby wykorzystać swe samolubne motywy Aparat. Ostatnie zalecenie będzie jednym: nie rób tego. Spróbuj skontaktować się z poprzednim właścicielem, wyjaśnij mu, że chcą zwrócić urządzenie. Będzie to dobry uczynek i, uwierzyć, dzięki temu, będziesz zadowolony, niż przyjąć urządzenie innego kogoś.

Pierwszy (ci, którzy zapomnieli hasła na swój iPhone), chciałbym poradzić, aby być ostrożnym i uważnym. Nie możesz oszukać głowy kluczem dostępu i używać skanera palca – jest wygodniejszy i szybszy. Ponadto nie zapomnisz, które hasło zostało zainstalowane i nie zadaj pytania: "Czy można odblokować telefon iPhone 5S?"

Pozwoli to również zaoszczędzić czas i wysiłek poświęcony na przywracanie osobistych treści w urządzeniu. W końcu nie należy tego zapominać – wszystkie dane, które znajdowały się przed blokadą telefonu iPhone, zostaną utracone. Dlatego będziesz zmuszony do ponownego komponowania ulubionych playlist, przesyłania aplikacji, plików niezbędnych do pracy.

Użyj skanera palca na urządzeniu 5S – i nie musisz robić tego wszystkiego!