594 Shares 8254 views

Wielki Tydzień Pancake. Szeroki Obchody zapusty

Szeroki naleśnik, Krivoshejka, ekspres krepa, Obeduha, Pancake tygodni – jest to jedna i ta sama uroczystość, który obchodzony jest niemal na całym świecie. Znaczenie tego święta jest rozgraniczenie zimą i wiosną dla ludzi, a określenie Wielki Post dla chrześcijan. Przez cały tydzień ludzie chodzić, śpiewać i jeździć na sankach, pieczone placki, przejdź do swoich domach i na koniec festiwalu wypalić kukłę.

Jaki rodzaj wypoczynku – Szeroki Pancake?

Maslenitsa – tradycyjne święto siedem dni obchodził przez Słowian przed Wielkim Postem. Jest on nazwany tak ze względu na fakt, że jest to możliwe w tym czasie jeść jeść masło, produkty mleczne, ryby. Ten okres w Kościele prawosławnym jest również nazywany Tydzień sera.

data święta zmienia się nieustannie, ale zawsze przychodzi przed Wielkim Postem, pod koniec zimy. Ponieważ ludzie to święto (Wide Maslenitsa) wyznacza pożegnanie zimy i wiosny spotkania. Ludzie robią wróble, przygotowanie konkursów, piec placki. Na placach zorganizować cały pomysł z piosenek i tańców, w których każdy może uczestniczyć w każdym razie.

Mardi Gras jest obchodzony przez 7 dni. To spotkanie, Zaigryshi, Smakosz, Revelry, Teschin Vecherki, spotkania Zolovkina widząc. Koniec karnawału zawsze spada na przebaczenie niedzielę. Ponieważ sens święta nie jest prosty obieg masa na gości, a oczyszczenie duszy z przestępstwa szczerego przebaczenia.

Wąski i Szeroki Pancake

Mardis Gras podzielony jest na dwa okresy:

 • od poniedziałku do środy – w wąskim karnawału;
 • od czwartku do niedzieli – wielki Pancake Week.

W pierwszym okresie prawo do pracy, aw drugim ludzie dano okazję. Wielki naleśnik Tydzień rozpoczął się od ceremonii.

 • W poniedziałek rano wysłał córkę do jej rodziców. Wieczorem matka-teściowa przyjść do naleśnika do Swat i omówienie kompozycji i które będą świętować karnawał.
 • Wtorek umieszczony bride narzeczonych. Ludzie poszedł do domu, zjadł naleśniki, jazda na sankach.
 • W środę teściowa-prawa-w-zaproszony do naleśników i innych gości.
 • Od czwartku rozpoczął masowe uroczystości. W dzisiejszych czasach ludzie są zaangażowani w pięści walki, jazda na koniu, śpiewając piosenki, śpiew kolęd, skakać przez ogień, miasteczek burzy śnieżnej, przestraszyć przechodniów, grać siebie (prop drzwi dziennika, przeciągnięty wózek na dach, i tak dalej. D.).
 • W piątek, syn matki prawa w prawie musiał cześć i jej krewnych.
 • W sobotę siostra-in-law zaprosić męża i innych krewnych.
 • W niedzielę, prosiliśmy o przebaczenie wszystkich, myte w wannie, spalił kukłę, pożegnać zmarłych na cmentarzu.

Które kraje uczcić to święto?

Gratulujemy Wielkiego Tygodnia Pancake są istotne nie tylko dla narodu rosyjskiego. To święto jest obchodzone w innych krajach, ale ma inną nazwę.

 • Finowie nazywa Laskiaynenom karnawał.
 • Chorwaci świętować Fashnik.
 • Dla Greków to Apokries.
 • Estończycy, Norwegowie, Niemcy na północy, Łotysze, Duńczycy świętują fastelavn.
 • Amerykanie i francuskojęzycznych Europa obchodzić Mardi Gras.
 • Anglojęzyczny Europie i Australii nazywa ten żałować święto lub dzień naleśnik.
 • Ormianie to Boone Barekendan.
 • Niemców w południowej i niemieckojęzycznej Europie świętować Fastnaht.
 • Czesi i Słowacy zwany Pancake Myasopustom lub Fašank. Nawiasem mówiąc, Słowianie katolicki jest również nazywany Myasopustom wakacje.
 • Polacy świętują pozostałości lub uruchomić.

Znaczenie wypoczynku jest taka sama u wszystkich ludzi, niezależnie od różnic w żywności i konkursach. Na przykład, w języku rosyjskim i białoruskim tabeli obowiązkowe danie to ciasto lub naleśnik, i Ukraińcy są przygotowane ciastka z serem i pierogi.

Komunikacja karnawału z płodności, porodu i umarłych

Karnawał był pierwotnie pogańskie święto, którego istota polega na stymulowaniu rozpoczęcia cyklu płodnego. Dlatego chłopi nadziewane prochy rozrzucone w swoich dziedzinach.

Scarecrow z brzozy i słomy Cola, która symbolizuje początek życia. Związanego z płodnością i narodziny dzieci. Dlatego bezdzietne pary otrzymały lalki domowe uroczystości karnawałowe obchodzonego w rodzinie i skazany bezczynny. Ukraina i Białoruś w tym kawalerów przywiązany do stóp kija i zmusił, aby przeciągnąć ten pokład. Znaczenie tego obrzędu był fakt, że chłopcy i dziewczęta zastanowić małżeństwa.

Trzecie znaczenie wypoczynku związanego z upamiętnieniem zmarłych. Dlatego pierwsza próba została podana do zmarłych, a ostatni dzień stołu nawet nie czyszczone okruchy, jak sądzono, że w nocy przyszedł i zjadł zmarłych krewnych.

Upraw, płodność zwierząt gospodarskich, rozrodczym i upamiętnienie zmarłych były związane z płodnością ziemi. Jednak wiele ceremonie są dziś czysto symboliczny charakter i obejmuje zarówno historycznych informacji w skrypcie. Szeroki Pancake tygodni bez utraty ich zakres i hulaszcze.

Środków konserwujących lub rzadkie obrzędy

 • Pogrzeb dziadka. Białorusini w pierwszym dniu, kiedy trzeba pierwszej próbie na prowadzenie cmentarza, grzebiąc jego dziadek nadziewane silnego męskiego ciała. Impreza nie zaprosił dzieci i single, jak pogrzeb przerostowa towarzyszy sarkastycznych żartów i limeryków niejednoznacznych. Dziś ten obrzęd nie przetrwała.
 • Miś zabawa. Tradycyjnie niedźwiedź tańczył z Mummers artysty następnie „parodiował” dziewczyna, która przebiera się, a następnie walczyła ze swoim panem. W naszych czasach tego obrzędu czasami powiedzieć klaunów i kostiumach aktorów.
 • Kuker. Kostiumach młodzież przestraszyć przechodniów i poszedł do domu. Niektóre organizowane Ostatki trąd koszyk zataschat na dachu, drzwi będą kopię dziennika … Dziś ta uroczystość przeszła w Kolyada, a czasami grał artystów w prezentacji.
 • handel uliczny. Wcześniejsze gratulacje Broad Maslenitsa naleśniki towarzyszy handel, napojów i innych towarów. Obecnie święto administracji miasta zorganizowała imprezę za darmo (zwykle naleśniki bez nadzienia i herbata), ale istnieje również tace prywatne.

Tradycyjna gra Carnival

Wielki Tydzień Pancake w dawnych czasach miał wiele zwyczajów, które są powtarzane z roku na rok. Spalenie kukły i gotowania naleśniki – to główne elementy wakacje. Ale i po popełnieniu rytuały:

 • Biorąc miasto śnieg. Wykonane z miast śniegu, kąpała się w wodzie. Ludzie zostali podzieleni na dwa zespoły, w których jedna część była do pokonania „mieszkańców” miasta. To miasto było budować przez rzeki, więc w niektórych wsiach zestaw słup, na którym wisiał dary i oblał wodą.
 • Boks. Tradycyjny pogląd z fisticuffs był „od ściany do ściany”. Kiedy po raz pierwszy wychodzi do walki chłopców, następnie niezamężne chłopców i dorosłych mężczyzn poniżej. Jego znaczenie – aby pokazać waleczność mężczyzn. Dziś są one zastąpione przez boks czy przeciąganie liny.
 • Góry Catania. Ze stromych gór na ogromnym malowane saniach jedzie sześć osób w dwóch zespołach. Sani był bardzo ciężki, więc zespół, którego najbardziej gorąco, aby być bogatsze pola żniwa. W naszych czasach na nartach z góry zastępuje się jazdy konnej.

Szeroki Obchody zapusty w współczesnej Rosji

Obecnie administracja miasto lub wieś organizuje krajowe obchody ostatni dzień karnawału. W tym dniu, budują ogromne platformy, które zatrudniają profesjonalnych artystów. Oni nie tylko śpiewać, piosenki ludowe, ale także pokonać wszystkie dni karnawału z wszystkimi spacery i rytuałów historycznych.

Ludzie aktywnie mogą uczestniczyć w różnych rysuje i prezentacji. Aby usunąć sztywność i rozweselić ludzi, którzy są stale darting błazny, którzy poszukują prowokacyjny i odważny, aby wziąć udział w różnych konkursach. W przeszłości, szeroki karnawał (zdjęcia z kostiumach aktorów) zawsze towarzyszy kabiny i pietruszki komediach.

Oprócz konkurencyjnych miejsc, koszt też więcej niż jedną tacę z gorącą herbatą i naleśników. Z miasta traktuje administracji są zazwyczaj bezpłatne, od prywatnych właścicieli różnych potraw, ale zapłacił. Z dala od widoku lub ustawić slajdy lodu, lub dostarczyć do koni i kulig. Porządek i dyscyplina muszą przestrzegać przedstawicieli policji.

Jakie zawody są na wakacjach

Pomimo faktu, że wiele z tych obrzędów i gier przestarzałych, nowoczesne off zimie i przyciągnąć tłumy. Scenariusz „Wide Pancake” jest przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych i potrzeb. Niektóre obejrzeć prezentację i przejdź do artystów z jednej platformy na drugą, na wszystkich etapach zapusty.

Drugi bezpośrednio uczestniczyć w konkursach. Często organizowane następujące działania:

 • Kolumna lodzie z darami. Ludzie muszą się rozebrać do pasa i na śliskim lodem bieguna do wspiąć się na szczyt do prezentów. Zawody uważa się za spełniony, jeżeli pakiet z darem nie jest zakłócony i usunięte haka. Powiesić na słupie całkowicie różne rzeczy, zdarzały się przypadki, że wysokość słychać chrząkanie świni.
 • przeciąganie liny. Ludzie dzielą się na dwa zespoły i wygrać wszystkich przeciwników na swojej stronie.
 • Wylewanie wody. Mężczyźni pokazać swoją waleczność: kilka dzielnych dusz rozebrany i wylewa wodę.
 • walki uliczne. Jest to konkurencja dla mężczyzn. Wcześniej, tłumy walczyli ze sobą. Obecnie organizujemy cywilizowanych walki wręcz.

Jakie są nadziewane zapusty?

Żaden Szeroki Pancake tygodni (Zdjęcia zostały przedstawione w artykule) nie jest bez lalek. Mają kilka odmian:

 • Big nadziewany do spalania. Sprawiły, że dwie skrzyżowane kije w kształcie krzyża, które są zbudowane z pomocą patyków i „ciała” słomy, a następnie umieścić ubrania i malowane twarz. Istnieją dwie opcje są strachy na wróble: Zima obraz gdzie ubrania były stare i młode obraz Carnival wstążkami i piękne stroje. Zazwyczaj wizerunek zimie spalić stare rzeczy.
 • Średnia lalka zapusty. Wykonana jest mała, dla dzieci i występy studenckich, kiedy nauczyciele i dzieci idą z piosenek, wierszy i rymowanek dla klas i zapoznanie słuchaczy z Wielkiej Pancake Week. Zrób to tak samo nadziewane, tylko małe rozmiary.
 • Home Carnival. Ta mała lalka nie jest większa niż 20 centymetrów. Podejmować takie prezenty dla młodych par bezdzietnych lub Nowożeńcy opiekuna. Lalka domu robi bez igły, nożyczki i inne ostre narzędzia. Tkanina jest rozerwane na strzępy rąk części owinięty nici.

Co to jest punkt nadziewane niedźwiedzie?

Scarecrow stary Winters był przedstawiany jako starą kobietę. To oznaczało koniec spalania starego i nowego spotkać. Było to szczególnie ważne, aby nadziewane brzozy i słomy z naleśnik w ręku, a to oznaczało, płodność. Wcześniej ludzie z tym wróble wrzucony do ognia swoje stare rzeczy, ubrania i pożegnaliśmy ich skarg. Ogień pomaga oczyścić dusze ludzi przed Wielkim Postem.

Duża lalka młody zapusty uczestniczy w masowych spektakli. Wykonana jest łatwo być w stanie przeprowadzić na patyku. To zabawna lalka idzie z wakacji do wakacji (Wielki Tydzień) Pancake. Pieśni podczas gdy zabawy dźwiękiem i ekscytujące.

Home of Carnival pomaga ustalić pokrewieństwo. Kiedy syn-in-law lub trudno prosić o przebaczenie od rodziców w odpuszczenie niedzielę dary w postaci Carnival pomoc roztopić chłód w sercu. Kobieta może, jeśli kłótnie i wyzwiska powiedzieć swoje lalki i zawiązać węzeł. Lalki te zostały spalone wraz z wróble pożegnać się ujemny. Były też takie, które były przywiązane czerwonymi wstążkami do życzenia. spalili oni również w ogniu, aby mobilizować marzenie spełnione.

wnioski podsumowanie

Szeroki Pancake (obraz z naleśniki i nadziewane podano powyżej) zawiera Pamięci, rolniczych i małżeńskich i rodzinnych rytuałów. W pierwszym przypadku, spalenie kukły Marena, okrągłe placki, ryby na stole, zakaz pracy, pożary pokazał szacunek dla zmarłych mężczyzn. W drugim przypadku, jazda z gór, palenie kukły wykonane z brzozy i słomy z naleśnik, rozkładanie prochy w dziedzinach orientacyjnych przyszłego plonu.

W trzecim wykonaniu rodziny honorowane, ułożone narzeczonej i karane singli. Tak, młoda żona składa się rok małżeństwo było jeździć konie zamiast swoich przyjaciół w sanki z piosenek i wierszyków. Zasvatannye miał publicznie całuje „oscular” kolumny. A kawalerowie w parach (mężczyzna i kobieta) zostali zmuszeni chodzić z podwieszonym pokładem cały dzień trwały kpiny. Naleśnik wszyscy krewni powinni iść do gości: pierwszy „olej” mother-in-law in-law, a potem musi Witam matką w jej domu.

Okazuje się, że większość rodzin i wakacje zabawa jest Wielki Tydzień Pancake! Piosenki na wakacje każdy dzień był inny, ale nadal – dziarski i szczęśliwy. I naleśniki z różnych nadzienia było wiele. te dziewczyny nawet wybrał swoją narzeczoną.