223 Shares 2576 views

Jak szybko połączyć dzianiny z igłami dziewiarskimi: schemat i zdjęcie

Długi szalik, zwinięty i bez krawędzi, stał się ulubieńcem wielu dziewczyn. Jego główną zaletą jest to, że snod z powodzeniem zastępuje czapkę, szalik i kołnierz, co pozwala oszczędzić objętość fryzury i skutecznie chronić przed wiatrem i mrozem. Początkujący rzemieślnicy doceniają ten produkt, ponieważ mają wystarczająco dużo podstawowych umiejętności do wiązania dziewiarskich igieł. Poniżej zostanie zaproponowany schemat i opis kilku prostych wzorów.


Jak nadają się do snud

Kolejność pracy w produkcji tabaki nieznacznie różni się od procesu dziania klasycznego szalika. Ten produkt można wykonać na dwa sposoby:

  • Dzianina na płótnie wzdłuż (długie rzędy).
  • Praca z krótkimi rzędami.

Każda z tych metod ma swoje zalety. W zasadzie wybór metody dziewiarskiej nie jest szczególnie ważny. Dokładność dzianiny i krawędzi, gładkie pętle i równomierne naprężenie gwintu są głównymi warunkami niezbędnymi do dobrego chrapania igłami dziewiarskimi. Projekt prawie każdego wzoru, przeznaczony do szycia, może być użyty do stworzenia okrągłego szalika. Łatwo dostosować się do długich lub krótkich rzędów.

Szeroki szalik związany z gładkością twarzy

To dziewiarskie z igłami dziewiarskimi (schemat i opis jest podstawowy tutaj) jest przeznaczony dla tych, którzy chcą szybko zobaczyć rezultat ich pracy. Daje to możliwość pracy z dużymi igłami o grubych nitkach.

Taki produkt, bez przesady, może być podłączony na kilka wieczorów. Przy okazji, byłoby niewłaściwie powiedzieć, że model jest odpowiedni tylko dla początkujących w dziewiarskich. Wszakże wykwalifikowani rzemieślnicy chcą czasem uciec od złożonych warkoczy, przeplotu, koronki irlandzkiej i innej mądrości dziewiarskiej. Idealny odpoczynek można nazwać prostym szalikiem. Ten schemat nie jest tutaj potrzebny, ponieważ praca jest wykonywana przez powierzchnię twarzy.

Zdjęcie przedstawia możliwe opcje użycia okrągłego szalika. Jak już wspomniano, bardzo wygodne jest użycie go zamiast kapelusza. Również dobra tabaka służy jako kamizelka i draperia dekoracyjna.

Dokonywanie snore

W celu powiązania powyższych zaczepów do igieł dziewiarskich (schemat polega na wykonaniu okrągłych pętli z obwodowymi pętlami), zastosowana została pierwsza metoda: praca z długimi rzędami.

Aby określić wymaganą liczbę pętli, należy wykonać próbkę kontrolną. Jego rozmiar powinien wynosić około 12 cm długości i wysokości. Po pomiarze wiadomo, ile pętli jest potrzebnych do utworzenia płótna 10 cm. W tym przykładzie liczba ta wynosi 7 pętli, ponieważ wybrano bardzo grube nici.

Całkowita długość szalika wynosi 150 cm. Za pomocą tej proporcji można obliczyć, ile pętli trzeba wpisać: 150 × 7/10 = 105 pętli. Pętle można wpisywać dowolną wygodną metodą. Następnie, zamykając rząd na ringu, powinieneś zacząć szalik w kółku. W ten sposób nie będzie szwu, a można pracować tylko z obwodowymi pętelkami.

Kiedy wysokość płótna wynosi 40 cm (lub inną zaplanowaną szerokość), można zamknąć zawiasy, ponieważ okazało się, że jest to gotowy drzemek z igłami dziewiarskimi. Poniżej znajduje się schemat bardziej złożonego schematu.

Szalik z trójwymiarowymi rzędami

Szczególną cechą wzoru tego szalik jest alternacja przednich i tylnych rzędów. Ogólnie rzecz biorąc, sekwencja etapów zbiega się z opisaną wcześniej, oprócz wykonywania tylko pętli twarzy, płatki są również zawarte w wzorze.

Po zamontowaniu zawiasów i przyłączeniu pierwszych czterech przednich rzędów należy rozpocząć wiersze z pętlami tylnymi. Aby uzyskać wyraźną linię wzorcowania, należy z góry starannie oznaczyć początek każdego wiersza. Oryginalne rzędy należy również wiązać cztery. W razie potrzeby taśmy mogą być nierówne.

Szalik z igłami dziewiarskimi: wzór dziewiarski dla wzoru "szachy"

Następny model jest dziany w krótkich rzędach do wysokości 150 cm, a następnie końce szalik są szyte dzianą nicią. Specyfika tego chrapania jest zmodyfikowanym wzorem. Opiera się on na najprostszym ornamentie, który często nazywany jest "szachem".

Ten wzór może być użyty w swojej oryginalnej formie i być dość interesującym dzianiem z igłami dziewiarskimi, sugeruje się wzór dziania w klasycznym "szachy". Jednak rzemieślnik, który połączył szalik przedstawiony na zdjęciu, postanowił obniżyć liczbę pętli i rzędów każdego rapportu o połowę. Ponadto, ona zadbała o taśmy, wykonane szwów ślubu.

Aby uzyskać taką samą tabliczkę z igłami, system powinien wyglądać tak:

  • 1 p: gładkość twarzy.
  • 2, 3 p: 3 pętle twarzy, 3 purl.
  • 4, 5 p: 3 pętelki, 3 na twarzy.

Następnie należy powtórzyć określoną sekwencję, dopóki nie będziesz gotowa, aby drzemać igłami. Wzór dziania innych wzorów dwustronnych jest również świetny do robienia okrągłych chust. Aby utworzyć listewki wzdłuż krawędzi szalików, każdy rząd (zarówno przed, jak i tył) musi zaczynać się i kończyć dzianie pięciu pętli twarzy.