434 Shares 7113 views

Gdzie jest Republika Dominikańska

Dominikana, położona we wschodniej części wspaniałej wyspy Haiti, jest zdecydowanie największym ośrodkiem turystycznym. Kraj o bogatej historii i oryginalnych tradycjach przyciąga podróżników na całym świecie, aby podziwiać piękno w samym sercu Morza Karaibskiego. Miejsca Dominikany są pełne tajemnic i tajemnic, a także ze względu na zabytki i wartości architektoniczne, od dawna wyprzedzają wiele krajów azjatyckich. Warto odwiedzić tych, którzy cenią sobie wysokiej jakości i luksusowe wakacje.

Dominikana

Jest to kraj o wygodnym tropikalnym klimacie, który cieszy się odwiedzającym ciepłym morzem przez cały rok. Nawet w styczniu temperatura wody nie spadnie poniżej 24 stopni Celsjusza. Stolicą kraju jest Santo Domingo. Językiem urzędowym jest język hiszpański, a znaczna część populacji to mulaty. Luksusowe hotele na europejskim poziomie, niepowtarzalna przyroda i piękna architektura zaskoczy najbardziej wymagających podróżnych w tych wspaniałych regionach, w których znajduje się Dominikana. Każdy, kto odwiedzi ten bajeczny kraj, pokocha go na zawsze i na pewno chce wrócić.

Wakacje na plaży w Republice Dominikany

Kraj, który Columbus zaśpiewał jeszcze, zadziwi Cię niekończącymi się złotymi plażami, czystym morzem i niesamowitymi rafami koralowymi. Możesz w pełni cieszyć się egzotyczną zielenią, różnymi gatunkami flory i fauny, uderzając w serce tropików.

W Republice Dominikany istnieją doskonałe warunki na wakacje na plaży. Jeśli chcesz podziwiać unikalne zatoczki morskie, zobaczyć depozyty bursztynowe, surfować lub podwodne połowy, udaj się na północne wybrzeże kraju, do Costa del Barn. Poznaj swoje stare marzenie, aby dostać się do świata pięknych wodospadów i rzadkich roślin tropikalnych, w pobliżu miasta Kharabakoa. W nowoczesnej stolicy kraju Santa Domingo otrzymasz nie mniej eleganckie wrażenia z wspaniałych wakacji na plaży. Gdziekolwiek jest Dominikana, czekają cię burzliwe noce, modne hotele, butiki elitarne i aksamitne słońce.

Wycieczki w Republice Dominikańskiej

Kraj jest jednym z najbardziej odwiedzanych ośrodków świata. Dziś, gdy ludzie wolą aktywny wypoczynek, wycieczki grupowe są powszechnie stosowane. Dla jednego biletu w tym przypadku odwiedzasz kilka miast na różnych trasach wycieczkowych. Jeśli lubisz ciche wakacje na plaży lub zakupy, możesz wybrać ośrodek, którego potrzebujesz. Najbardziej znanymi miejscami w kraju są Monte-Christie, Costambar i półwysep Samana. I, oczywiście, najbardziej popularnym miejscem dla turystów jest Santa Domingo. Tam można nie tylko zapoznać się z unikalną architekturą, ale także zobaczyć starożytne kościoły, a nawet wziąć udział w obecnych wykopalisk archeologicznych. Miłośnicy kawiarni mogą wybrać się na wycieczkę do słynnego miasta Mokka, gdzie znajduje się popularny drink.

Planując wycieczkę, oczywiście warto skonsultować się z organizatorem wycieczek, który poinformuje Cię dokładne informacje o tym, gdzie znajduje się Dominikana, do którego miasta warto się wybrać, jakie wycieczki dołączyć do wycieczki.