725 Shares 1248 views

Jaki jest numer ICQ: od rejestracji do komunikacji

Obecnie systemy komunikacyjne ewoluują bardzo szybko – trudno jest przewidzieć, które narzędzie do komunikowania się w Internecie będzie zapotrzebowanie, na przykład, jeden rok. Coś podobnego stało się z ICQ – raz narzędziem dla komunikatorów internetowych w trybie on-line, cieszył się dużą popularnością, ale stopniowo istnieją różne konkurenci. W rezultacie, w tej chwili, nie każdy użytkownik jest globalnym WWW wie o co numer ICQ i dlaczego ich potrzebujemy. Jednak „ICQ” (to jest popularnie zwane narzędzie komunikacji) z powodzeniem nadal istnieje, wciąż jest używany przez miliony ludzi.

Jak to wszystko się zaczęło

Program ten jest przeznaczony do komunikacji w Izraelu kilku utalentowanym programistów, którzy założyli firmę Mirabilis. Ukazuje je bezpłatnie dla wszystkich – dlatego „ICQ” stał się bardzo popularny. Nazwa jest skrótem od wyrażenia „Szukam cię”, co można przetłumaczyć na język rosyjski jako „szukam ciebie”.

Nieco później, stał się właścicielem ICQ AOL internetowego giganta – nawet w tym możliwości komunikacyjnych czas cenione bardzo wysoko. W tej chwili, wszelkie prawa należą do posłańca Mail.Ru grupy. Dziś można pobrać wiele różnych programów klienckich, dzięki której komunikację poprzez ICQ do, ale najbardziej popularny z nich jest QIP. W rzeczywistości, każdy z istniejących aplikacji ma swoje zalety, ale jest to „It`” zdobył miłość Ludowej. Powodem tego – przemyślany funkcjonalność, piękny design, bez szumu. Teraz porozmawiajmy o co ICQ-numer.

Identyfikacja za pomocą UIN

Wielu użytkowników, wszystkie one są bardzo różne, więc trzeba system identyfikacji. W ICQ, to zadanie zostanie pomyślnie rozwiązany przez nomerkov – „uinov”. Każdy z nich jest wyjątkowy, więc niemożliwe jest się zgubić. Jeśli chcesz skontaktować się jakąś osobę, po prostu trzeba znać go UIN. Tak więc, aby stać się użytkownikiem systemu, należy zarejestrować numery ICQ – jest to prosta procedura. Wszelkie UIN składa się tylko z cyfr, pokój może być od pięciu do dziewięciu. Oczywiście, im krótszy „ICQ”, użytkownik jest zalogowany wcześniej. Według różnych źródeł, krótki numer pięciocyfrowy używany tylko z góry, na samym początku. Jednak niektóre z nich są aktywne do tej pory – najprawdopodobniej właściciele są nadal chętnie komunikować się w ICQ z rodziną i przyjaciółmi. Darmowa rejestracja dostęp do takich pomieszczeń nigdy nie było – może stworzyć tylko pyatiznak deweloperom (lub zbliżone do nich).

Jak się dostać pokój

Aby uzyskać swój własny, unikalny identyfikator (co oznacza, ICQ-Numer mówiliśmy powyżej) w „ICQ” trzeba wykonać kilka prostych czynności: Odwiedź oficjalną stronę programu (icq.com), w prawym górnym rogu kliknij na przycisk „Zapisz”. Ponadto, zgodnie z obowiązującymi wymogami, wprowadź numer telefonu, imię i nazwisko użytkownika. Wcześniej było to o wiele łatwiejsze, ale nowoczesne środki bezpieczeństwa dyktują usługi internetowe bardziej rygorystyczne przepisy, ludzie mają je wziąć. Oczywiście, nie można wpisać swój numer telefonu – w tym przypadku rejestracja jest również możliwe do zrobienia, ale po wysłaniu wiadomości do jakiegoś „uiny” może być trudne. Na podany adres e-mail otrzymasz list z instrukcjami. Użytkownik wymaga tylko jedno: link, który jest wymieniony w liście. To potwierdza rejestrację tworzony jest unikalny numer, a „ICQ”, można bezpiecznie używać.

Wybór klienta

Rejestracja jest przekazywana, odpowiedź na pytanie, jak zrobić numer ICQ, otrzymał, sprawa pozostała dla małych – wybrać odpowiedni program i znaleźć rozmówców. To wszystko jest bardzo proste: jeśli chcesz rozmawiać za pomocą laptopa lub komputera osobistego, to jest warte odwiedzenia tylko qip.ru i pobrać klienta. Jeśli plany – komunikacja w „ICQ” z telefonu, należy przejść do Google Play Market (jeśli masz Android) lub iTunes (gdy masz iOS) i pobrać odpowiednią aplikację. Lepiej wybrać gdzie najbardziej pozytywne opinie.

Liczba i inne ustawienia

A skąd wiesz, numer ICQ? Jest to kolejna interesująca kwestia. W zasadzie, to nie jest tak ważne w tej chwili – aby wprowadzić „ICQ”, można korzystać z poczty e-mail-adres, który został użyty podczas rejestracji. Ale jeśli chcesz po prostu znaleźć swój własny UIN, w przyszłości nie było nieporozumień, wystarczy przejść do icq.com, wprowadź adres poczty i hasło. Dalej – wystarczy jedno kliknięcie na nazwę w prawym górnym rogu, a następnie natychmiast wyświetlane informacje o użytkowniku, w tym liczbę ICQ, który składa się z dziewięciu cyfr. Tutaj są różne możliwości ustawień: jeśli link „Mój profil”, można przesłać awatara, aby wskazać różne informacje o sobie. Komunikować się w „ICQ”, można następnie – za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej, to jest, w razie konieczności, prawie każdy, kto wie, co Gadu-numer. Taka możliwość nie pojawił się tak dawno – nawet 5 lat temu, korespondencja była niemożliwa bez specjalnego programu.

Krótkie i piękne „uiny”

Dzisiaj, rejestracja nie jest już możliwe uzyskanie krótkiego (a więc łatwy do zapamiętania) unikalny numer dla „ICQ”. Ale jeśli naprawdę chcesz zrobić to jeszcze możliwe: jest nieoficjalna, ale jest to dość droga prawna. Wiemy, co ICQ do numeru – unikalny identyfikator, który kiedykolwiek został zarejestrowany. To może być po prostu kupić w sklepach. Cena waha się od problemu: niektórzy „uiny” sprzedany za kilka dolarów, aby kupić inny będzie musiał wydać więcej niż 100 $. Koszt różnych czynników, które wpływają na najbardziej podstawowym – liczba identycznych cyfr. Im więcej meczów (szczególnie jeśli mówimy o parzystej liczbie), droższe „ICQ” numer.