201 Shares 3029 views

Jak instalację Mac OS z dysku USB

Drodzy właściciele urządzeń „jabłko” w firmie, ten artykuł jest napisany specjalnie dla Ciebie. Jeśli twoje oko-mak mak-buk lub nie będzie ładować system operacyjny, ale teraz dowiesz się, jak szybko i skutecznie instalacji Mac OS z dysku USB. „Dlaczego kijem?” – Pytasz. I wszystko jest bardzo proste.

Wystarczy pomyśleć, uczciwie powiedzieć, że era de-vie di, a ponadto płyty przeżywają swoje ostatnie dni. Postęp nie stoi w miejscu. A ponieważ czas tych napędów minęło, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak zainstalować Mac OS jest wyposażony w lampę błyskową. W procesie tym istnieje szereg oczywistych zalet. Po pierwsze, jest to o wiele szybciej. Po drugie, nie trzeba już grzebać swoich szaf i szuflad, a głowią nad tym, gdzie zapropastilsya dysku instalacyjnego.

Wszystko jest o wiele prostsze. Daj sobie instalacyjny kij. Umieścić go w bezpiecznym miejscu, tak aby zawsze wiedzieć, gdzie to jest, jeśli to konieczne. Teraz opiszę w jaki sposób instalacja Mac OS X z dysku USB.

Tak, na to musimy spełnić kilka warunków. Po pierwsze, potrzebny jest komputer lub laptop, "Apple" spółka (ah-mak lub mak-book). Bez nich po prostu nie działa. Jeśli masz coś z tego jest dostępna, wtedy trzeba będzie dostać dysk wymienny flash (pamięć USB). Jego wielkość nie powinna być mniejsza niż osiem gigabajtów. Dobrze zainstalować Mac OS z dysku USB został pomyślnie przeprowadzić, trzeba będzie zakupić odpowiednią dystrybucję systemu. Jeśli wszystko, co przygotowaliśmy, a potem można rozpocząć.

Pierwszą rzeczą, jaką możemy zrobić, to przekształcić nasz kij w bagażniku. Aby to zrobić, przejdź do dystrybucji i znaleźć inny plik o nazwie „InstallESD.dmg”. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę instalacja Mac OS X Lion.app. Otwórz katalog treści, a następnie SharedSupport, tam zobaczysz żądany plik. Po tym, trzeba zamontować obraz dysku. Wystarczy po prostu kliknąć dwukrotnie na tym pliku, należy utworzyć obraz będzie można znaleźć na pulpicie.

Aby zainstalować Mac OS z dysku USB mogą być realizowane w ten sposób, konieczne jest, aby dokonać prawidłowego formatowania. Włóż urządzenie wymienny do portu, a następnie otwórz Disk Utility, który znajduje się w odpowiednim folderze. Po lewej stronie, wybierz swój dysk flash i kliknij „Usuń”. Po prostu zrób to ostrożnie. Po wybraniu innego urządzenia, istnieje ryzyko utraty wszystkich informacji. Potrzeba wybrać Mac OS Extended jako system plików. Jeśli chcesz przypisać nazwę tego tomu. Po raz kolejny, naciśnij „Wyczyść”.

Gdy procedura zostanie zakończona, będziemy przygotowywać pamięci flash, na której chcesz przywrócić utworzony przed tym obrazem. W tym samym użyteczność po lewej stronie wybierz urządzenie ponownie, ale tym razem kliknij „Restore”. Drag instalacja polu Źródło obrazu, ale w innej dziedzinie, które nazywa miejsca przeznaczenia, – dystrybucja. Sprawdź swoje działania i kliknij „Restore”.

Oto, co do zasady, iw ogóle. Teraz można pobrać urządzenie przytrzymując opcje. Więc dostać się do menu, aby wybrać dysk rozruchowy. Czy instalacja Mac OS dostępny na dysku flash? Tak, oczywiście. Ale to już temat na inny artykuł.