331 Shares 7366 views

Alkohol: dlaczego nie może zmniejszyć stopień

Z reguły mamy nikogo, nawet najbardziej zaniedbany, święto jest kompletna bez napojów alkoholowych, a ludzie mieli opinię od dawna, że piwo bez wódki – pieniądze wyrzucone w błoto. Ale tutaj jest kilka osób myśleć o tym, dlaczego nie można zmniejszyć stopień alkoholu, choć dość często odczuwać skutki takich eksperymentów.

Ogólne zasady dotyczące wpływu alkoholu na organizm człowieka

Prawdopodobnie nikt nie musi tłumaczyć, że każdy, nawet napój o niskiej zawartości alkoholu w taki czy inny sposób jest trucizną dla ludzkiego organizmu. Fakt, że po zażyciu alkoholu przychodzi złagodzenie lub euforia – to tylko jedna strona medalu.

W rzeczywistości, w zakresie korzystania z nawet niewielkich ilości alkoholu pić nasze ciało asymilacji i uderzył go we krwi wiąże się to rodzaj ochrony, która dopiero zaczyna się aktywnie wykorzystywać specjalne receptory, próbując zneutralizować efekt picia. Więc dlaczego nie może zmniejszyć stopień? To można zrozumieć, jeśli weźmie się pod uwagę stan systemu bezpieczeństwa.

Dlaczego nie można zmniejszyć stopień?

Nawet jeżeli w uroczysty święto osoba używa tego samego napoju (na przykład, jak wódka), w czasie, osłabienia funkcji ochronnej. Innymi słowy, receptory są jedynie dostosowania do konkretnego napoju wchodzącego fortecę.

Choć nieznacznie odbiega od kwestii, dlaczego nie możemy zmniejszyć stopień i zobaczyć, jak pojawia się sytuację odwrotną (zwiększenie stopnia). Załóżmy, że pierwszy picia wódki 40 stopni (lub dokładniej -. O 40% zawartości alkoholu). Potem musiał pić rum 65 stopni siły. Co się dzieje w tej sprawie? Organizm reaguje zwiększonym stopniu ponownie, stosując te same przetworniki, które w końcu stają się nieaktywne.

Teraz pytanie, dlaczego jest to niemożliwe, aby zmniejszyć stopień, można dokonać logiczny wniosek: tak tylko dlatego, że mniej mocny napój po wódki samego receptora ochronnego nie jest już postrzegany jako alkohol, a są one na jego wejściu w organizmie po prostu nie reaguje.

Tak więc, zatrucie alkoholem lub zatrucie (zatrucie) następuje znacznie szybciej. Oraz fakt, że niska odporne pić napój może być znacznie większa niż ta sama wódki, większa ilość alkoholu zasilane twierdzy narażone czasami w stanie przekroczyć równoważną ilość silniejszego napojów (w przeliczeniu na zawartość alkoholu). I nie mówi o zawartości zanieczyszczeń takich jak barwniki, olejki eteryczne, i tak dalej. D.

Oczywiście, niektóre kraje mają małą tradycję picia alkoholu przed użyciem silnego słabsza. Ale ta dawka 30-50 ml, nie więcej. I teraz jest pytanie o długich libacji. Różnica jest oczywista.

Co zrobić, jeśli dużo pić

Więc dlaczego nie może obniżać stopnia rozumiemy. Teraz przyjrzymy się, jak chronić się przed zatruciem szybkiego i gwałtownego kaca. Najlepiej, oczywiście, trzeba znać stawkę.

Ale jeśli masz dużo pić, zanim posiłek najlepiej jest podjąć 50-100 gramów wódki lub brandy na około 1,5-2 godzin przed imprezą. Niektórzy powinni zjeść kawałek masła lub wypić surowe jajko. Z tym nie możemy się zgodzić, ponieważ błony śluzowej jamy ustnej otaczającej tłuszcze, chroni ją przed szybkim wnikaniem alkoholu do naczyń krwionośnych, czas jest zapisywany nie długo. Następnie, bo przyjdzie czas, kiedy człowiek może po prostu wyłączyć natychmiast. Ogólnie rzecz biorąc, lepiej jest uczyć się zasad dopuszczania napoju, a także zwrócić uwagę na „poprawny” przekąsek, i dotyczy to nie tylko mocne trunki. Dla niskiej zawartości alkoholu, takich jak wino lub piwo też ma swoje kanony właściwego picia. I to w żadnym wypadku nie może pić napój mocny wody gazowane lub różnego rodzaju lemoniady, że jest jeszcze gorzej.

zamiast wniosku

W ogóle, szczególną uwagę należy zwrócić na kulturze spożywania napojów alkoholowych. Dla każdego z nich ma swoje własne zasady, w większości przypadków, stwierdzając, że razem różne rodzaje napojów mix nie jest zalecane w każdym przypadku. Wyjątkiem jest chyba napojów. Jednak wiele zakaz opuszczania stopnia jest uważana za mit. Być może jest to silne złudzenie.