735 Shares 8941 views

Co trzeba wiedzieć, aby ustawić pułapki bobra

Bóbr jest od dawna znany jako bardzo cenny obiekt polowania. Co ciekawe, wszystkie części puchar znajduje zastosowanie: skóra do produkcji futer, płaszcze, mięso użyto do żywności i tłuszcz i gruczołów tajemnice stosowane do celów medycznych. Nadal polowanie na bobry nie traci swoje znaczenie. Zwierzęta te są wszechobecne w obszarze środkowym paśmie. Metody partii produkcyjnej, a każdy wybiera to, co mu odpowiada. Ktoś poluje z bronią, z siecią, a ktoś kładzie pułapki na bobra.

Trochę historii

Powrót na początku 10 wieku bóbr był dość powszechne do zwierząt, ale przede wszystkim polować je w tzw bobra gonah. Tego rodzaju prywatnego łowiska dla księcia, i nie wolno było polować ściśle określonych osób przeszkolonych. Gon takie istniały aż do 17 wieku, a warto zauważyć, że po zniesieniu populacji bobra maleje, możliwe jest nawet skojarzyć z pojawieniem się nowych metod polowania. Metody rzeczywiście bardzo dużo, nawet jeśli niektóre z nich zostały zapomniane i nieużywane. W tej chwili najbardziej skuteczne uważa się za polowanie na bobry pułapek, i jest połączony z obrazem życia zwierząt, a jego szczególną ostrożnością.

szeroki wybór

Wszystkie nowoczesne urządzenia samolovnye muszą zaprojektować swoje wynalazki długo. Co nowego wymyślił małe pułapki na bobra, są, jakie są teraz, nie wiele różni się od swoich poprzedników. Są one podzielone, co do zasady, do naruszania i tłoczenie, zasada działania nie są znacznie różni się zaledwie o różnych rozmiarach. Pierwszy mały i zaprojektowane, aby uchwycić zwierzę za nogę, a te ostatnie są współmierne do wielkości bobra i zaciska swoją głowę, albo dla organizmu. Zwolniony, a najbardziej popularnym rodzajem narzędzi połowowych jest łuku samolovy pułapki, i są one podzielone na trzy rodzaje:

  • z trayed nastorozhkoy;
  • "Deerslayer";
  • zamiast ramki z tkaniny nastorozhki.

Modyfikacje każdego typu są również nieskończona liczba, każdy myśliwy może zrobić coś z siebie. Pułapki dla bobrów w obrębie poszczególnych gatunków może być podzielona i rozmiary, większość modeli eksploatacji mają swoje symbole i numerację. Ale często zapalonym połowu narzędzi mechanicznych chałupniczych.

Jak ustawić pułapki dla bobra

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że instalacja pułapkę – to jest proste i nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności i dokładności, ale w rzeczywistości jest odwrotnie. Konieczne jest, aby znać nie tylko specyfikę mechanizmu samolova, ale także dokładnie zbadać zwyczaje zwierzęcia, zwłaszcza jeśli jest to bóbr. Zasady są takie same dla wszystkich instalacji, to samo odnosi się do ukrycia najkorzystniejsze miejsca do łowienia – dom szlak lub miejsce karmienia zwierząt. Jeśli masz zamiar zastosować metodę łowisku, należy pamiętać, że pułapka musi nie tylko ukryć, ale również starannie spreparować od obcych zapachów, szczególnie przeraża gruczoł zwierzęta zapach. Dlatego pułapki Beaver najlepiej jest zainstalować w wodzie, nie ma potrzeby, aby ukryć, tak jak bobry nie można powąchać. Świetne miejsce tama w tych zwierząt jest wysoce rozwinięty instynkt budynku, więc jeśli trochę zniszczyć budynek, możesz być pewien, że prędzej czy później przyjdą go naprawić. Aby zwiększyć efekt może pozbyć się wodę wokół samolova, yl go zamknąć, co daje efekt maskowania. Podczas polowania na bobry należy zachować ostrożność, ponieważ istnieją przypadki, gdy, chcąc uciec z pułapki, to spadnie na ludzi.