752 Shares 8227 views

Wspólna Głowienka: zdjęcia, opis, siedlisko

Rodzina kaczek dość rozległe, obejmuje ponad 100 gatunków. Ten ohar, biało-headed kaczka, kaczka łodzi, bajkałówka, kolorowe cyraneczka, krzyżówka, płaskonos, Tracz brazylijski, kaczka piżmowa, pochard i inni.

Artykuł opowiada o nowszych odmian rodziny kaczka.

opis

Głowienka – to kaczka, których waga sięga 1400 gramów. Ptak ma gęstą ciała, trochę wyciskany na boki. Podczas lotu, co znacznie podnosi stopę dociskową, ze względu na to, co dzieje svoebrazny zakrzywiony kształt. Wartość jest równa wielkości główki od dzioba. W kolorze jest to mężczyzna (Drake) czerwono-brązowy z fioletowym połyskiem, a głowa kaczka czerwony kolor. Rozpiętość skrzydeł wynosi 0,6-0,8 m. Głowienka kaczka-większa kobiety. Interesujące jest to, aby jego ogona. Plecy i klatka piersiowa są nieco ciemny szary, może być brązowy. Piersi i brzuch jasnoszary odcień. dziób kolor z szarego zabrudzi niebieski. Łapy u osób obojga płci, masywny, szarym kolorze. W skrzyni Drake'a z ramion czarnych odcieniach szarości powrotem stron, jeśli penetrowane przez poprzecznych pofałdowań. Dziób, w przeciwieństwie do kobiet, blady niebieski, ciemny szczyt.

afery

Pochard – doskonała nurek, zanurzone w wodzie przez 30-40 sekund. Ten ptak jest cichy. Samica ma ochrypły głos, po prostu płacze podczas lotu. Drake podczas obecny sporadycznie produkuje dźwięk przypominający gwizdek.

Głowienka, którego zdjęcie jest na papierze, to jest trudne do startu, ale leci. Jego uderzenie skrzydeł sporny raczej ostry dźwięk. Prowadząc życie mobilne, z których większość została przeprowadzona na wodzie.

Przedstawiciele tego gatunku może żyć nawet do 20 lat, ale średnia długość ich życia jest znacznie mniej. Zasadniczo, długo żyjące ptaki są w niewoli, gdzie są opieką, karmione i właściwie leczone.

Wspólna Głowienka: siedlisko

Gdzie są te ptaki żyją? Początkowo mieszkał nurkowania w strefie stepów i leśnych-step, ale stopniowo siedlisko rozszerzył, a ptaki rozliczane w ciepłych jezior w Europie, znajduje się na północy i zachodzie. Jest to spowodowane brakiem wody zwykłymi miejscami rozliczenia z powodu naturalnych zmian i pojawienia się wygodnie czerpać jezior potomstwo w miastach przemysłowych Europy.

Terytorium rozliczenia (zakres hodowla) jest bardzo obszerna: rozciąga się od Wielkiej Brytanii do jeziora Bajkał, Morza Kaspijskiego i Morza Czarnego do Amu-darii i legendarnego Semirechye. Południowe kolonie zamorskie tereny do nurkowania są suche słone bagna. W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie można znaleźć na północnych jezior (Athabasca, Buffalo, Manitoba), we wschodniej części delty rzeki Nebraska oraz w regionach górskich Sierra Nevada na zachodzie kontynentu. W Afryce ptaki te żyją na południu do obszaru Zielonego Przylądka, ale również w Arabii.

Zima pochard spędza w Bałtyku, Morza Północnego, Morza Czarnego, Morza Śródziemnego i wybrzeży Morza Kaspijskiego, ale także w japońskich wysp, na syryjski i iracki wybrzeżu, w regionach przybrzeżnych Iranu i Pakistanu i północnych Indii.

Wylinka – ważnym okresem w życiu

W pewnych porach smoków nurkowania są wysyłane do linienia krótkoterminowego. Każdego lata lecą w tym samym miejscu, w którym gromadzą się w dużych stadach. Linienie zachodzi głównie w jeziorze lasu. Po raz pierwszy ich wylinka latem – jest resetowany strój ślubny, re – jesień – przed nowymi grami małżeństwa. Młoda drakes pierwszego linienia we wrześniu, a następnie całkowicie zmienić ich upierzenie.

Samica idzie linienia na gnieździe, a jeśli ona nie rozmyślać, ona rzuca z mężczyzn.

Wędrowne szlaki nurkowania

Nurkowania są wędrownych i osiadłych. Najnowsze żyć wyłącznie na wyspie Brytanii. To także przybyć i nurkowania zimowe z Norwegii do północnej części Niemiec, z krajów bałtyckich i północnej Rosji. Na par lęgowych idą po zniknięciu lodu z stawami.

Na jeziorach Kokchetav (północna Kazachstan) i jezior w regionie Kurgan będzie wylinka niewielką część ptaków z Uralu, Syberii Zachodniej i Chanty-Mansyjsku Autonomiczny. Większość zaobrączkowanych tam smoków latać nad Morzem Śródziemnym, gdzie spędzają zimę. Lecą, przechodząc gór Ural, don południowych nizinach i południowej Ukrainy. Niewielka część pozostaje na wybrzeżu Morza Czarnego. Niektóre latać do Morza Kaspijskiego.

Po brytyjskiej zimowania w marcu przychodzi czas lotu, które są przeprowadzane przed końcem kwietnia. Północno-zachodni region Morza Czarnego ptaki zaczynają wyjeżdżać na początku kwietnia. Adjara wyjeżdża pod koniec marca. Leć z Iraku w marcu. Na gniazdowania nurkowania dostaje późno. Region Bliskiego Wołga, pojawia się w ostatnim tygodniu kwietnia do końca maja można jeszcze zobaczyć małe stada ptaków wędrownych. Pod koniec kwietnia można oglądać masowego lotu tych ptaków przez Tartary.

Zimowania na wyspach japońskich Głowienka odejść pod koniec kwietnia. Pierwsze smoki latać po nich dwa tygodnie latać samice i młode ptaki.

gniazdowania

Gniazdo uwielbia nurkować głębokich jezior tajdze, Step las, gdzie duża liczba trzcinach i na terenach otwartych. Obszar gniazdowania ptaków lecących w niewielkich stadach, prawie dotykając wody. Dobrze współistnieć z innymi formami kaczek, a nie konkurować z nimi w ramach produkcji pasz, jako pasza głównie w nocy. Kiedy one rozmnażać, wolą menu roślinnego. Podczas migracji i zimowania ptaków razem w dużych stadach.

Dystrybuowane w drodze lokalizacji gniazda, przymocowanej do łodygi traw wodnych. Powodem jest to, zarośla i trzciny maczugi, przy czym przenikanie jest średnia. Następnie pochard, jak opisano powyżej, jest wyłożona kłaczki wyrwany z klatek piersiowych i mączniak śpiwora wału. Ten pływający struktura dobrze przylega i jest oparty na wodzie ze względu na łodygi i korzenie roślin wodnych. Innym gniazdo jest budowany na wstrząsami i uderzeniami, pokryte trzciną na brzegu, nie daleko od wody. Jest z liści roślin przybrzeżnych, ma średnicę 30 cm, wysokość – 25 cm.

żywność

Karmienie miejsca dla nich są zbiorniki wodne, w których dużo roślinności wodnej, czasami niezbyt duże. Ponadto, nie unikać słonych jezior, gdzie jest jedzenie. Nurkowania mocy w obu roślin i zwierząt (larwy, komary komary, kijanki, etc.). zmiany diety w zależności od sezonu. Przejście – wiosną i jesienią – pokarm roślinny, a latem i zimą – zwierzęta.

reprodukcja

Jak mnoży pochard? Kobiety osiągają dojrzałość płciową po raz pierwszy (a czasami drugi) roku życia, Drake dojrzewa w drugim roku. Zaloty przeprowadzone na lęgowiska. Kilka smoki zwykle dbać o jednej samicy, są one otoczone przez wodę i pokaz tańca, odrzucając głowę wysoko i emitują Świst. Samica jest prawo do wyboru partnera. Dzięki nim ona Mates, dzięki czemu gniazdo i wysiaduje jaja. W kwietniu – maju, kaczki zaczynają tworzyć murów. W niektórych gniazdach jaja mogą być dwa lub trzy kobiety, jak jakiś nieostrożny matka zwymiotować swoje jaja w gniazdach sąsiadów. Czasami murze jakiegoś nieznanego powodu umiera, potem samica składa jaja w nowej lokalizacji. W r nurkowania – od 8 do 12 jaj, kolor zielonkawo-niebieski. Samica wysiaduje jajka przez około 25 dni.

potomstwo nurkowania

Wyklutych piskląt ważyć od 40 do 50 gramów, a to w gnieździe do sucha. Smoki nie uczestniczą w opiece nad kaczych do gniazda nie nadchodzi. Po pierwsze, są one w pobliżu. Karmione samic następnie gromadzą się w małych stadach unisex. Opuszczając gniazdo, pisklęta kacze zamyka.

Kaczych Na trzeci dzień był idealny do nurkowania i można złapać owady. Pooh wyklutych piskląt mają bardzo gruba. Na drugi dzień się ich własne jedzenie, dziobanie na owady i nasiona roślin, nurkowania. Pisklęta miesięczne są już pełnoprawną, dwa miesiące i są w stanie latać. Pisklęta się w opakowaniach, trzciny i turzyce zachować. Kiedy kaczych niebezpieczeństwo są pochowani w nich.

Na początku sierpnia, opuszczają gniazdo, przejdź do koczowniczego życia.

opiekuńczy człowiek

Jak chronione pochard? Red Book of Russia zawiera rejestr ptaków ze względu na fakt, że liczba gatunków zmniejszyła się z 60 do 10-15 tys. Wynika to z intensywnego rozwoju terytoriów, na których osadza się nurkować, która jest grą ptak.