306 Shares 9105 views

Ajerkoniak kaszel. Przepis ludowym

Wiele przeziębienia towarzyszy kaszel, pozbyć się, co nie jest tak proste jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Niektórzy ludzie starają się radzić sobie z tym nieprzyjemnym objawem przy użyciu nowoczesnych leków. A niektórzy wolą używać tylko tradycyjnych metod. Na przykład, nasze babcie stosowane w takich przypadkach są często wykorzystywane ajerkoniak. Klasyczny przepis na kaszel będą prezentowane w dzisiejszym artykule.

Krótki Tło historyczne

Kolebką magicznego pocisku jest uważany za Polskę. Jego wygląd jest wciąż owiana tajemnicą. Według jednej z wersji najbardziej prawdopodobnych został wymyślony przez Polaka imieniem Gogel, który mieszka w małym miasteczku Mogeleve.

Singer okresowo cierpiał z powodu utraty głosu. Problem ten można umieścić krzyż na jego przyszłej karierze. Dlatego był ściśle zaangażowany w poszukiwanie wiarygodnych metod, które pomogą naprawić uszkodzone struny głosowe. W rezultacie, nie było ajerkoniak kaszel, którego receptura przetrwała do naszych czasów. W ten koktajl, który jest oparty na jajku, można dodać orzechy, owoce, soki owocowe, kakao, miód, rum, brandy lub wino.

Skład i właściwości użyteczne

Należy zauważyć, że oprócz doskonałego smaku, bita z cukrem i żółtka ma działanie lecznicze. W skład tego wyrobu występuje witamina H, E, A, D i B. zawiera wystarczającą ilość jodu, chrom, mangan, cynk, żelazo, miedź i beta-karoten. Poza Eggnog kaszel, których receptury przedstawiono poniżej, bogaty w mikroelementy, takie jak sód, magnez, siarkę, fosfor, wapń, chlor i sodu.

To był taki skład, a ze względu na wszystkie właściwości lecznicze tego narzędzia. To nie tylko skutecznie poprawia układ odpornościowy, ale także doskonale pomaga aktywować organizmu siły osłabione. Zastosowanie ajerkoniak ma korzystny wpływ na błonę śluzową gardła eliminuje ból gardła, zapalenie zmniejsza apetyt i zwiększa. Poza wszystkimi bitą żółtka z cukrem do przyspieszenia odkrztuszanie przez kaszel.

Zalecenia dotyczące wytwarzania i zastosowania

Do kaszlu ajerkoniak (którego przepis można znaleźć poniżej) przyniósł tylko korzyści, aby go utworzyć należy stosować tylko produkty wysokiej jakości.

Jaja powinny być nie tylko świeże, ale także diety. Do tych celów nie jest pożądane, aby stosować produkt domowy wątpliwej jakości. Przed złamać jajko, to powinny być dokładnie oczyszczone i suche. Pozwoli to pozbyć się chorobotwórczych organizmów, które żyją na powierzchni powłoki. Na życzenie zamiast jaj kurzych mogą przepiórki. Trwać mniej prawdopodobne, aby powodować reakcje alergiczne i zawierają mniej cholesterolu.

Weź ajerkoniak kaszel przepis stosuje się z powodzeniem nawet nasz prababkę, konieczne jest raz dziennie. Zrobić to lepiej w godzinach wieczornych.

Przeciwwskazania

Ajerkoniak nie można uznać za pełnoprawny lek. On tylko pomaga znacznie przyspieszyć proces rozładowania plwociny i zmniejszyć ból podczas kaszlu. Przed jego użyciem, pożądane jest, aby skonsultować się ze specjalistą. Jak każde inne narzędzie, to ma pewne przeciwwskazania.

Tak, ajerkoniak nie może być stosowany przez osoby z cukrzycą jakiegokolwiek rodzaju. Ponadto, jest absolutnie przeciwwskazane u dzieci w wieku poniżej jednego roku i tych, którzy zdiagnozowano idiosyncrasy żółtka i inne składniki.

Ajerkoniak: recepta kaszel

można szybko i ugotować cud lekarstwo bez żadnych problemów w domu. Do tej pory medycyna alternatywna znany wielu różnych przepisów, ale nadal bardzo popularne korzysta z klasycznej wersji.

Aby podobny napój trzeba wziąć dwa lub trzy jajka, oddzielić żółtka od białek i delikatnie szlifować je z kilkoma łyżeczkami cukru i szczypty soli. Biczowanie może być nie tylko mikser, ale zwykle śmigać. Należy to zrobić do czasu, gdy objętość nie zwiększy się o około połowę.

Następnie trzeba wstępnie schłodzone białka dodać łyżeczkę cukru i szczyptę soli, a następnie dobrze wstrząsnąć i połączyć z masą żółtka.

Ajerkoniak: recepta na kaszel dla dzieci

niezbędne składniki powinny być przygotowane wcześniej do przygotowania słodkich medycyny. W tym przypadku, trzeba będzie:

  • Łyżka cukru.
  • Para świeżych jaj.
  • Łyżeczka proszku kakaowego.
  • Trochę cynamon.
  • Pół łyżeczki masła.

Oddzielić od białka żółtka łączy się z cukrem i ostrożnie walki. Otrzymaną masę wprowadza cynamonowy, kakao, masła i białek. Wszystko dobrze ubij z mieszadłem aż puszysty stabilnej piany i wlać do pięknej filiżanki.