80 Shares 9262 views

Asus N53SM: dane techniczne, testy, porównania z konkurencją i opinie

Firma Asus, jest jednym z najbardziej zaawansowanych producentów laptopów, starając się we wszystkich popularnych nisz, w tym kategorii potężnych notebooków konsumenckich.


pozycjonowanie na rynku

Do przewidzenia „maszyna” znajduje się na najwyższym stopniu w linii N53S. Laptop Asus N53SM pozycjonowany jako ultimatum rozwiązania multimedialne, które mogą przejąć zadania o dowolnej złożoności. Komputer będzie wyglądać zwycięzcę na stole profesjonalnego fotografa i mieć zapalonym graczem, nie chcąc pogodzić się z niskich klatek w grach.

Opcje

W zestawie z laptopem dostępne są: ładowarka do podłączenia do źródła zasilania, baterii, innej makulatury i gwarancja dwa lata.

sprawa projekt

Ponieważ laptop jest częścią linii N53S, jego wygląd zewnętrzny nie różni się od innych notebooków serii, że nie każdy gust. Pozostał ten sam niepowtarzalny, pretensjonalnymi design, zbudowany wokół mocowania pokrywy. podwozie komputer ma niezwykły zakręt kątowy, co daje pewien urok do niego. Uzupełnia ogólny obraz z otworem do wycofania nadwyżki ciepła, jego wygląd przypomina kratkę. W ogóle, to jest oczywiste, że projektanci Asus wykorzystali te same ruchy, które wykorzystywane projektantów samochodów, próbując dać swój produkt solidny wygląd, powodując analogie rysować ciężkich maszyn.

Obudowa wykonana jest z matowego tworzywa wystarczająco silny nie zbierania kurzu wydruków. Drobne urazy i zadrapania ledwie zauważalne. podwozie notebook, bez względu na konkretny projekt wzbudza zaufanie, wygląda bardzo solidny, zawiasy posiadających wyświetlacz, silny. Pod maską Asus N53SM wygląda jakakolwiek inna firma laptopa, tym samym malowanego aluminium wokół klawiatury.

Komunikacja, kamery i głośniki

Notebook jest wyposażony w klasyczny zestaw interfejsów przewodowych. Na odwrocie laptopa znajdują się: gniazdo do montażu na klucz Kensington ( „anti-theft” mechanizm) oraz gniazdo do podłączenia ładowarki. Z lewej strony komputera było miejsce dla portu HDMI, standardowy port Ethernet, gniazda na karty pamięci SDHC oraz dwa porty USB-A drugiej i trzeciej generacji. Po prawej stronie, wraz z napędem DVD rwetes dwóch portów USB-A drugiej generacji wejście i wyjście audio. Z interfejsów bezprzewodowych są obecne Wi-Fi, obsługa częstotliwości b / n / g oraz Bluetooth.

Nad wyświetlaczem znajduje się kamera internetowa o rozdzielczości 2 megapikseli. To, oczywiście, nie jest Full HD, ale nie VGA, a co za tym idzie, do wygodnego komunikacji na Skype wystarczy.

Asus N53SM atutem tego czasu stał się zaawansowany system głośników, wyprodukowany we współpracy z Bang & Olufsen. To potężne głośniki, które dają komputera dźwięk szczególną głębię przy niskich częstotliwościach i krystalicznie czyste wysokie. Ogólnie rzecz biorąc, dźwięk bogaty, jasny, bez widocznych wad jak innych podobnych laptopów.

Klawiatura i touchpad

Mówiąc o środkach wejściowych, aby rozpocząć z klawiaturą. Faktycznie, klawiatura – coś, co jest, dlaczego ten notebook nie jest przeznaczona dla pracowników biurowych i dziennikarzy. W celu stworzenia szybki i wygodne narzędzie do wprowadzania tekstu, projektanci popełniłem kilka błędów. Klawisze bardzo cienkie, niestabilne i są położone zbyt blisko siebie, co nieuchronnie doprowadzi do dużej liczby błędów typograficznych w tekście.

Touchpad jest standardem. Bardzo mały panel dotykowy, skupione na przestrzeni. Metal i dość gładka. Zgodnie z nim dwa przyciski mechaniczne optycznie połączone w jedną całość. Do oprogramowania touchpad do zainstalowania, specjalizująca się do Asus N53SM. Sterowniki można pobrać z oficjalnej strony producenta. Dzięki nim touchpad będzie obsługiwać gesty multi-palec, w tym przewijanie i holownik.

Asus N53SM: Specyfikacje

Dla wygody, informacja jest prezentowana w formie tabelarycznej

pokaz

15.6 cali, błyszcząca, z 1366 x 768

edytor

Core i7 Intel Ivy Bridge, czterech podstawowych, częstotliwości do 2200 MHz

Pamięć o dostępie swobodnym

8GB DD3, rozmiar modułu 2 gigabajtów.

Wbudowana pamięć

750 GB, szybkość 5400 obr./min

oddzielna karta graficzna

GeForce GT NVIDIA 630M, 2 GB pamięci wideo

bateria

6 komórek, 5200 Ma * H

pokaz

Ekran jest prawdopodobnie głównym rozczarowanie z tego laptopa. Problemem jest również tanie matrycy i brak polaryzacyjnych warstw i niskiej rozdzielczości. 1366 768 – tyle dla wygodnej pracy z rozdzielczością wyświetlacza. Użytkownik doświadczy pozorny brak miejsca. Przewijanie stron internetowych trwa dłużej niż zwykle. Zorganizować dwa okna równolegle do siebie, jest prawie niemożliwe, co znacząco wpływa na wydajność właściciela komputera. Błyszczące wykończenie sprawia, że gorsza, całkowicie zabijając czernie i powoduje problemy podczas pracy w słońcu.

Wydajność i pamięć (wyniki badań)

Laptop Hardware imponujące. Dla konfiguracji i5 Asus N53SM Core nie istnieje. Dlatego urządzenie stało się sercem chipie Intel Core i7 Ivy Bridge z maksymalnym przyspieszeniu do 2200 megaherców. czterordzeniowy procesor radzi sobie z złożonych zadań, takich jak przetwarzanie obrazu w Photoshopie. Dopełnieniem jest potężny procesor karta graficzna – Nvidia GeForce 630M oraz 8 GB pamięci RAM.

  1. Podczas przejścia syntetycznego testu wPrime przenośnego zdobył 9 punktów.
  2. Podczas badania ogólna wydajność PCMark laptop zdobył 2458 punktów.
  3. Podczas testów wydajności grafiki 3DMark11 laptop zdobył 1137 punktów.

Autonomii i temperatura

W klasycznym testu – jasność na poziomie 70% i bieżącego skryptu przeładowuje stronę raz na minutę – laptop zatrzymaliśmy się na 5 godzin. Przy średnim czasie obciążenia na jednym ładowaniu jest zredukowana do 2-3 godzin. Podczas grania w gry podczas pracy na jednym ładowaniu jest zredukowana do 30 minut.

Nawet przy dużym obciążeniu komputer ogrzano do temperatury pokojowej i nic więcej. Temperatury powyżej w chłodnicy, która jest naturalnym zaobserwowano.

Porównanie z konkurencją

Dla wygody, informacja jest prezentowana w formie tabelarycznej

parametry

asus N53SM

Acer Timeline Ultra

HP Pavilion G6

Lenovo IdeaPad Y

waga

2,7 kg

2,5 kg

2,5 kg

2,7 kg

pokaz

połysk, 1366 768

połysk, 1366 768

połysk, 1366 768

połysk, 1366 768

edytor

Intel Core i7, 4 rdzenie 2200 MHz

Intel Core i7, 2 jądra, 1700 MHz

Intel Core i3 / i5 / I7 od 1700 do 2700 MHz

Intel Core i7, 2 jądra, 1700 MHz

RAM

8 gigabajtów

6 gigabajtów

8 gigabajtów

8 gigabajtów

objętość ROM

750 GB (HDD)

256 PL (SSD)

320 GB (HDD)

500 PL (HDD), pamięć mieszania (SSD)

Podsystem wideo

Nvidia GeForce GT 630M

Nvidia GeForce GT 640M

AMD Radeon HD 7640G

Nvidia GeForce GT 555 mln

bateria

56 W na godzinę *

65 watów na godzinę *

47 watów na godzinę *

62 watów na godzinę *

Asus N53SM: Opinie

Większość właścicieli laptopów pozytywnie mówić o komputerze. Ludzie docenili wysoką jakość żelaza i ciekawy design. Ale oprócz oczywistych zalet, nie ma mniej oczywistych wad. Niska rozdzielczość wyświetlacza dla notebooków premii dla wielu wydawało niewybaczalny błąd. Klienci są niezadowoleni gęstość pikseli i aparat najniższa mała przestrzeń do pracy. Nadużywany i dysk twardy. W drogim laptopie chciałoby zobaczyć nowoczesny dysk SSD zamiast klasycznym „twardym” do prędkości podstawowej.

zamiast wniosku

Asus udało się zebrać więcej lub mniej wyważone urządzenie z małym marginesem na rzecz zewnętrznej i mocy obliczeniowej.

plusy:

  • Wielki projekt.
  • Jakość akustyki.
  • Ciche działanie w połączeniu z niską temperaturą.

Wady:

  • Niska rozdzielczość.
  • Powolny dysk twardy.