407 Shares 1662 views

Tester hamulcowych do samochodów osobowych. Stojak hamulec

Samochód hamulce sprawdzić? W celu przeanalizowania stanu układu hamulcowego stosowane metody 2 – drogowego i plakat. W tym artykule skupimy się na metodzie ławce. Metoda plakat monitoruje następujące parametry:

 • Względny stosunek niejednorodności;
 • Specyficzne całkowita siła hamowania;
 • Indukcja pracy napędu silnika.

Dzisiaj, w świecie nowoczesnej technologii, istnieje wiele odmian stoiskach układu hamulcowego. Rozważmy główne z nich.

cecha

Tester hamulcowych dla samochodów – to urządzenie należy umieścić w stacji, której głównym celem jest sprawdzenie skuteczności systemu. Sprawność urządzeń ma na celu symulacji nawierzchni asfaltowej na którym pojazd podczas hamowania zostaną usunięte wszystkie niezbędne dowody. Stojak układ hamulcowy może przybrać formę jako urządzenia samodzielne, i włączone do ogólnej diagnostyki systemu. Urządzenie to ma zastosowanie do lekkich pojazdów o masie do 3,5 tony.

Co to jest?

Stojak hamulec – rodzaj platformy, która znajduje się prawie na poziomie podłogi w garażu. Część mechaniczna jest umieszczony pod nią. Wyświetlacz niezbędne wskazania testu jest widoczna część urządzenia.

Jak to działa?

Pasażerskiego transportu pierwszą parę dysków koła na specjalnych rolkach, które symulują nawierzchni. Rolki są połączone bezpośrednio proporcjonalna do elektoromonitorom i czujników, które oddają obowiązkowa:

1. Siła-pomiarowych.

2. prędkość.

3. Wskazania momentu hamowania.

Odczyty te są odczytywane i analizowane przez specjalistę, w wyniku poczyniła pewne wnioski. Ponadto, nie jest urządzeniem w pamięć, która zapewnia optymalną wydajność drogi hamowania. W tym przypadku dane są wyświetlane czujnik planszowe, które odpowiadają określonymi parametrami. Czujniki robocze na bazie hydraulicznych, sprawdza się w następujący sposób: mieszaninę wylewa się płyn hamulcowy lub olej o niskiej lepkości. Wskaźnik lepkości zmniejsza się wymagany do urządzenia do obsługi przy minimalnych odchyleniach w temperaturach ujemnych. Należy zauważyć, że oscylacje błędów może wynosić od około 3%, a prędkość obrotowa rolek – nie więcej niż 10%.

Jak wcześniej wspomniano, samochód podchodzi kół do hamulca czuwania, dzięki czemu silnik zaczyna obracać rolki. Ta akcja rozpoczyna obrót koła, który naśladuje ruch samochodów na zwykłych drogach. Po pewnym czasie, nacisnął pedał gazu i samochód zaczyna się zatrzymać. Jest to reaktywne czujniki momentu i rejestrowane. Każda para kół przekazuje sygnał do czujnika. Ponadto, analiza sygnału przeprowadzane przez operatora, i określenia jednorodności hamulca każdego z kół.

błąd

Oczywiście, niektóre ważne różnice na każdym kole tam. Będą one uwzględniać operatora. Jeśli wykraczają one poza niezbędnymi zasadami – system natychmiast powiadomi o tym fakcie. Podobnie, analiza drogi hamowania następnej pary kół. Na wszystkie koła wozów napędowych , istnieją inne budki gdzie prędkość kół są brane pod uwagę w różny sposób. Należy zauważyć, że tester hamulec jest w stanie przeprowadzić pomiary odległości hamowania , nie tylko pieszo, ale także obsługi.

U niektórych gatunków, istnieją pewne siły stanąć pedał. W tym przypadku informacja na monitorze będą wyświetlane jako obrazy graficzne. Ponieważ sprzęt dość poważny i jest on przeznaczony głównie do obsługi i dużych przedsiębiorstw, a koszt to za stosowne. Na hamulcu przedziałach cenowych tester od 500 tys. RUB. do 900 tys. rub. Wszystko zależy od kraju pochodzenia i możliwości techniczne stojaka.

testery hamulcowe Roller

To daje możliwość uzyskania bardzo dokładnych danych na temat systemów. Podczas testowania samochodu na rolce stoi badanie przeprowadzone na powierzchni hamulca koła.

zalety:

 • bezpieczeństwo. Wynika to z faktu, że w trakcie badania, energia kinetyczna samochodu jest równa zeru;
 • Są to najwyżej jeden do wykorzystania na stacji.

Wyświetlane są także parametry zdefiniowane sprzętu. Mogą to być zarówno cyfrowe i graficzne. Sędzia, jakie informacje są dokładniejsze jest trudne, ponieważ każdy z nich ma swój własny błąd. Należy zauważyć, że informacja graficzna wyjścia do określenia różnicy między sił hamowania kół lewych i prawych. To stwarza okazję do wydawania opinii na temat stanu układu hamulcowego.

Stojak do rowków dyski

Ten sprzęt jest przeznaczony do przywrócenia tarcz hamulcowych bez demontażu. Zalety stojaka do rowka tarcz hamulcowych:

 • Szybka realizacja prac. Maksymalny czas spędzony w toczeniu jednej płycie znajduje się 15 minut.
 • Łatwy w użyciu. Urządzenie może obsługiwać osoba bez specjalnego szkolenia.
 • Końcowy wynik pokazuje, że sprzęt działa idealnie, ponieważ płyta wygląda jak nowy.
 • Po wymianie, pogorszenie nowy pad jest znacznie zmniejszona.
 • Minimalizując efekt hamowania na biegu jałowym, co pozwala uniknąć nieprzyjemnych sytuacji na drodze.
 • W przypadku działania siły wyższej, droga hamowania jest zmniejszona.

Charakterystyka pracy:

 • przystosowany do przewozu pasażerów;
 • jednoczesna obróbka płyt po obu stronach;
 • Kontrola pracy ciągłej;
 • Nie obowiązkowa obecność kwalifikacji pracowników;
 • nie wymagany przebieg po szlifowaniu płyt: są one całkowicie gotowy do wydajnej pracy;
 • minimalizację odległości hamowania;
 • eliminacji niepożądanych efektów w formie poprzez łączenie i mielenie;
 • minimalizacja drgań kierownicy.

Zalecenia dotyczące pracy:

1. Gdy napędza rowek pożądane jest, aby wymienić klocki.

2. W przypadku, gdy był wielokrotnego użytku poduszki zamienne, wydatki rowek niepraktyczne ze względu na dużą deprecjacją płyt.

3. Poprzez zmniejszenie grubości tarcz potrzeba całkowitej wymiany.

Przerywanie hamulcowych testera

Jej głównym celem jest przeprowadzenie testów silnika, inną moc. Podstawa jest wyposażona układ pomiarowy, który jest w trakcie badań umożliwia rejestrację wszystkich wymaganych parametrów, a także w celu zapewnienia wyniki testu w postaci wydrukowanego protokołu. Ponadto informacje o procesie automatycznie przenieść do komputera.

Pomiar wymaganych parametrów, jak w poprzednich stoiskach odbywa się za pomocą czujników, które mają sygnał elektryczny. Wszystkie sygnały są przesyłane do komputera, który nadzoruje pracę operatora. Że będzie on wydać opinię na temat funkcjonowania silnika.

Jakie parametry są kontrolowane włamanie hamulca stać?

Warto zauważyć kilka z nich:

 • Zużycie paliwa.
 • prędkość wału korbowego.
 • Moment na wale silnika spalinowego.

Przerywanie hamulcowych próbny składa się z:

 1. Rezystor.
 2. szafka elektryczna.
 3. Stojaki.
 4. Zbiornik z paliwem.
 5. Urządzenia wagowe.
 6. Elektrodinamometra.

W dniu dzisiejszym w czasie produkcji testerów włamanie hamulcowych na tyle ograniczone, natomiast każda pozytywna sprawdzone przedsiębiorstwo jest wyposażona w urządzenia, ponieważ uruchomiony silnik spalinowy po maszynie naprawy daje możliwość, aby znaleźć drugie życie. Ponadto, jego udział wynosi 80%. Z tego wynika, że tester break-in-hamulec jest wymagana dla każdego przedsiębiorstwa samochodowego.

wniosek

Z powyższego wynika, że nie trzeba być zapalonym kierowca do zrozumienia, że samochód bez hamulców nie będzie daleko. Dlatego znaczenie sprzętu opisanego w niedoszacowanie nie jest konieczne. Należy pamiętać, że wydajność i jakość wydajność systemu zależy od stopnia ochrony pasażerów. Dzięki tym stoiskach, masz możliwość oceny maksymalną wydajność serwisowania układu hamulcowego. W większości przypadków, przejście od stoiska jest częścią diagnostyki pojazdu. Ale w zależności od chęci, może być stosowane niezależnie.

Tak, okazało się, co podstawkę dla tarcz hamulcowych rowki pojazdów i do czego służy.