843 Shares 9058 views

Estonian Hound. szczenięta Estonian Hound. Estonian Hound – zdjęcie

W ostatnich latach wśród myśliwych zainteresował się estońskiego psa. Co jest tego powodem? Myśliwi są zainteresowani tym psem?

Z historii tej rasy

Prace nad usunięciem tej rasy rozpoczęto w Estonii w połowie lat trzydziestych ubiegłego wieku. Powodem jego powstania była ustawa uchwalona w kraju, w którym zakazany polowanie z psami powyżej 45 cm w kłębie. Faktem jest, że większe zwierzęta mogą stać się niebezpieczne dla jeleni. W związku ze zmniejszeniem polowania zwierzęcej im zostało zakazane.

Aby utworzyć niezbędną rasy Anglii napisał kilka beagle – beagle. Oni stali się przodkami nowej rasy. Zaczęli krzyżować z psami, wspólnych w tym czasie w Estonii. Następnie dodano do krwi szwajcarskiego Foxhound i średnich rosyjskich jednostek.

Estonian Hound uznania otrzymał w 1954 roku. pierwszy standard został przyjęty pięć lat później. Obecnie rasa jest stosowany w myśliwskiej lisów i zajęcy. Niedawno, ten pies był znany tylko w wąskim kręgu specjalistów, ale dziś jest bardzo popularny nie tylko w Estonii, ale także w Rosji.

dane zewnętrzne

Estonian Hound – niskie zwierzę silny typ suchy. Wysokość kłębu. – od 45 do 52 cm od przedniej części ciała niż tylna o 1,5 cm.

Głowica odpowiednio zaokrąglone. Przejście od wylotu lufy do czoła gładka. Kufa jest prosta i długa. Wargi zwarte i suche, nie obwisłe. Wiszące uszy, nie grube, wystarczająco długo. Nisko osadzone, przylegające do głowy. Mają zaokrąglone końce, które są pokryte włosami. Nieco skośne oczy, zwykle ciemnobrązowe. Muskularny i silny szyi bez fałdów skórnych. Kończyny przednie mięśni, chude, kościste. Przedramiona owalny. Szerokie, pionowo ustawione śródręcze. Mięśniowy i kościste kończyny tylne, proste i mocne. Włos jest gładki, krótki, błyszczące i twarde. Podkład jest praktycznie nieistniejące. Najczęstszym czarne i łaciate kolor. Dozwolone brązowy-nakrapiane, purpura-łaciaty i czarno-brązowe.

charakter

Ten pies jest dobroduszny i towarzyski. Aby zastosować kilka obcych nieufnie. Ale właściciel akceptuje bez pytania. Estonian Hound, opinii właścicieli, z których tylko entuzjastyczne, inny nawet i spokojny charakter, łatwo przeszkolony.

Dobrze -bred pies w domu nie mniej niż kochał swoich miniaturowych odpowiedników. Ten wykonawczy i bardzo posłuszny, nieskończenie poświęcona zwierzęcia gospodarza. Wysoko rozwinięty instynkt myśliwego. Widząc zdobycz Estonian Hound doświadcza charakterystyczny złośliwość, przez który zyskał dobrego myśliwego. Należy zauważyć, że osoba ta nie ma zastosowania do tej agresji kiedykolwiek. To tylko profesjonalnej jakości, które nigdy nie wykazuje szacunek dla ludzi. W skrócie, jest to dobry kompan, który jest przeznaczony dla ludzi aktywnych. Pies może być trzymane w mieszkaniu, choć jest tylko szczęśliwy polowanie.

Konserwacja i pielęgnacja

Są wielcy wielbiciele psa. Estonian Hound nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji. Była tylko dwóch placów dziennie. Jeśli zwierzę jest trzymane w mieszkaniu miasta, następnie walking należy przedłużyć, z wysiłkiem fizycznym.

Musisz wiedzieć, że jeśli pies nie jest przeszkolony, pozwól ją smycz powinna być ściśle w miejscach spacerów, gdzie nic nie może odwrócić jej uwagę.

Wełna dość sporadycznie czesać specjalną rękawicą z włosia. Kąpać zwierzęcia, w razie potrzeby, z silnym zanieczyszczeniu.

karmienie

Estonian Hound zjada niewiele. Różni bezpretensjonalność do jedzenia. Na jej posiłek – jest to dodatkowy trening umiejętności przyjść na dźwięk klaksonu myśliwego. Kiwa pet dowolny róg. Rozpocząć karmienie po przybył uruchomiony.

W karmienia ważne jest, aby stosować się do dwóch zasad – nie objadać i spróbować dać jedzenie w określonych porach. Dieta dla zwierząt może składać się z produktów naturalnych lub suchej karmy dla zwierząt domowych zwierząt czynnych.

Wady i zalety tej rasy

Estonian Hound, zdjęcie, które można zobaczyć w artykule, różnej odporności zawartości, przyjazny charakter, precyzji i doskonałych cech myśliwskich. Poza tym, że jest miły i kochający towarzysz.

Musisz dokładnie przemyśleć, czy trzeba psa, jeśli nie zamierzasz iść z nią na polowanie. Niewątpliwie te zwierzęta – świetny towarzysz, ale tracą swoje zdolności łowieckie, podczas gdy w mieszkaniu.

Wykształcenie dobrego psa myśliwskiego będzie wymagać pewnego wysiłku, ale zostaną one spłacone stokrotnie. Wrażliwy i uprzejmy, pracowity i hardy, stanie się wierny asystent, który będzie z wami podzielić swoje hobby.

Tajemnice „estoński” popularność

Psy mają dużo spryt. Są bardzo trwałe i stanie w krótkim czasie znaleźć ofiarę, a potem przez długi czas, aby realizować swoje trofeum, odkrycie jego sztuczek. To lekkomyślne myśliwy ma piękny i dźwięczny głos. Dzięki odpowiedniej edukacji i szkolenia już w ciągu 5-7 miesięcy, pies zaczyna działać.

Niewielki wzrost zwierzę jest zaletą podczas polowania w lesie. To łatwo wkrada pod świerkami i wspina się do powalonych drzew, gdzie większość skór zwierzęcych.

Pomimo faktu, że pies czuje się całkiem dobrze w zwykłym mieszkaniu miasta, najlepiej czuje się w domu na wsi, gdzie ma możliwość uruchomienia mnóstwo.

Myśliwi często zadają pytanie, gdzie kupić Estonian Hound. Naturalnie, to lepiej zrobić to w szkółkach Estonii. Chociaż teraz są całkiem porządną instytucją w Petersburgu i Moskwie.

Estonian Hound, których koszt waha się od 100 do 250 dolarów, będzie twoim dobrym przyjacielem.

szczenięta

Nabyć poprzez lepsze społeczeństwo zwierzęcym myśliwych, gdzie można być poinformowani, gdzie najlepiej to zrobić, i będzie dotyczyć dobrych hodowców. Ważne jest, aby kupić od szczeniaka czystej krwi zwierząt z dobrych instynktów myśliwskich. Najlepszy wiek dla kobiety – 3-6 lat dla mężczyzn – 3-8 lat.

Nabyć szczenię powinno być w wieku 1-2 miesięcy. Powinien być zdrowy fizycznie opracowane zgodnie z wiekiem, ma dobry apetyt. Należy zwrócić uwagę na futra. U zdrowego zwierzęcia jest błyszcząca i elastyczna. Pies w tym wieku ma wszystkie zęby mleczne. Szczenię powinny wykazywać żadnych oznak krzywicy (napływ stawach nadgarstka zgrubienie kończyny krzywizny na końcach żeber). Wybór zwierzaka, należy zwrócić szczególną uwagę na jego kolor. szczenięta Estonian Hound (zdjęcia można znaleźć w naszym artykule) – tzw półprodukty dla psów myśliwskich. Rosnąć pełny ogara, trzeba zrobić wielki wysiłek na edukację i wychowanie szczeniaka.

Tak szybko, jak młody pies zaczyna pracować z ufnością, konieczne jest, aby umieścić na testach polowych. Jest to konieczne do uzyskania dyplomu oraz określania klasy hodowlany.

Pies musi być corocznie szczepione przeciwko zarazie. Ponadto powinien on zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Pies, który nie ma tych szczepień, polowanie jest niedozwolone.

szkolenie

Estonian Hound jest inteligentny i bystry. W tym przypadku konieczne jest, aby szkolić szczeniaka od najmłodszych lat. Główna zasada – w żaden sposób nie być rozpieszczana. Nie pozwól tę uroczą chłopczycę wspinać się na łóżku lub kanapie. Nawet w grach trzeba być surowe i apodyktyczny. Wszyscy członkowie rodziny mają do powiedzenia dokładnie ten sam zespół, najlepiej z podobnych intonacji. Jeśli chcesz wnieść dobrego psa, musisz być przygotowany na to, że proces ten zajmie dużo czasu i wysiłku. W młodym wieku powinni zapoznać psa z innymi zwierzętami, raz nauczył go traktować je z obojętnością.

Ważne jest, aby nauczyć szczeniaka do klaksonu. To znacznie ułatwi komunikację myśliwego z psem w lesie. Za każdym razem, gdy zwierzę ucieka na dźwięk klaksonu, powinno być trochę przytulić.

Ważne jest, aby nauczyć szczeniaka należy do nieznajomych z podejrzliwością. Nie pozwól, by twoi przyjaciele i rodzina pies, dać jej różne gadżety.

powodować problemy

Dziś rasa Estonian Hound coraz częściej zaczęła nabierać jako pies do towarzystwa w Rosji. Z jednej strony, ma pozytywny wpływ na hodowlę, rosnącej populacji. Z drugiej strony, istnieje coraz większa liczba psów nieprodukcyjnym. W dużych miastach, istnieje wiele sofa „Estończyków”, a to nie może przeszkadzać fanów rocka.

Nagonka

Po przebiegu szkoleń ogólnych pies powinien naganivat – uczyć umiejętności zawodowych. Odbywa się to zazwyczaj w czterech-pięciu miesięcy życia. Zwykle odbywa się w specjalnych łowiskach w kwietniu-maju lub późnym latem. zwierzęta Naganivayut fizycznie utworzony przyzwyczajeni do bezwzględnego posłuszeństwa. Estonian Hound musi być karmione, ale nie miał zbyt dużo tłuszczu i nie jest zbyt cienka. W przeciwnym razie po prostu nie wytrzyma obciążenia.

Naganivat zwierzę powinno być konkretnie, ale nie podczas polowania – chęć przyspieszenia myśliwy prowadzi do poważnych błędów w przygotowaniu zwierzęcia. Pierwsze wizyty w dziedzinie trwać dłużej niż cztery godziny. Stopniowo zwiększać czas można. Znacznie lepiej, gdyby nagonka pojawią się w sąsiedztwie starego i doświadczonego psa, jeśli ona nie ma wad i niedociągnięć.

Niedopuszczalne jest, że pies szczeka wiewiórki, łoś gonił. Gdy zauważysz, że młody pies był sam napęd, zakończenie swojej pracy sam. Naganivat pies powinien być w miejscach, gdzie występują zające, ale są one nieliczne. Zazwyczaj wychodzić o świcie. Puszczenie psa i daje mu komendę „naprzód!”, „Patrz!” Myśliwy powoli przesuwa się w dobrym kierunku, dzięki czemu zwierzę, badając z niego trudnych miejscach, gdzie może ukrywać się bestia. Nie martw się, jeśli pies nie natychmiast podjąć ślad, cierpliwie kontynuować trening.

Gdzie kiedyś Hound

Przede wszystkim, rasa ta jest wykorzystywana w krajach bałtyckich, w południowo-zachodniej Rosji, Ukrainy i Białorusi. Dopuszczalna zawartość Syberii i północy. Jednak trudne warunki klimatyczne w tych regionach może skomplikować treści.

Polowanie z psem jest dobra i chernotropu i nowo spadł śnieg. Bądź pewien: z czworonożnego przyjaciela, można doświadczyć wielu szczęśliwych chwil i polowanie, jak iw domu.