461 Shares 9140 views

Zapalenie błony śluzowej żołądka u kotów: Przyczyny, objawy, leczenie i profilaktyka. Jak nakarmić kota w domu

Zapalenie błony śluzowej żołądka u kotów jest dość powszechne. Choroba jest związana z zapaleniem ściany żołądka. Zapalenie żołądka może nosić lub mieć postać przewlekłego ostrego przedmiotu. Również pochodzenie może mieć wygląd pierwotny lub wtórny.

Występowanie choroby

Dlaczego mam zapalenie błony śluzowej żołądka u kotów? Przede wszystkim, wygląd błony śluzowej żołądka związane z niedożywieniem zwierzaka. A to z kolei wynika z cech wymienionych poniżej:

 1. Okazało się, że właściciele zwierząt kupić swoje zwierzęta słabą jakość paszy. To ze względu na gospodarkę lub na fakt, że właściciel zwierzęcia nie przywiązuje szczególną wagę do jakości produktów, które kupuje. Dla niektórych ludzi, uważa się, że kot powinien jeść.
 2. Nieprzestrzeganie reżim karmienia. Oznacza to, że zwierzę może podawać z nadmierną prędkością, lub odwrotnie, nie dają pożywienia długi czas, a następnie nagle dać dużą część.
 3. Karmienie paszą dla zwierząt, który ma działanie drażniące na ścianie żołądka.
 4. Dokarmiania szkodliwych produktów z tabeli człowieka. zwierzę błagać często, a ich właściciele pójść na nich od czasu do czasu i dać im produkty, które następnie powodują zapalenie żołądka.

Oprócz tych przyczyn zapalenia żołądka u kotów związane z niedożywieniem, istnieją inne czynniki, które mogą powodować choroby. Należą do nich różne stres i reakcje alergiczne zwierzaka.

Jeśli kot został uprzednio żołądka, wtórne jego pojawienie się może być przyczyną innych chorób. Na przykład, ból zęba, naruszenia wątroby i nerek, jak również innych chorób i nieprawidłowości organizmu. Występowanie zapalenia żołądka może przyczyniać się do różnych zakażeń, grzybów i wirusów.

dowód

Na jakiej podstawie można określić, co jest zapalenie błony śluzowej żołądka u kotów? Dla niektórych objawów może samodzielnie określić choroby. patrzymy na nich teraz.

 1. Co do zasady, stan błony śluzowej żołądka kot staje się przygnębiony.
 2. Zwierzę znudzi szybko staje się nieaktywna.
 3. Jeśli naciśniesz na pozycji żołądka, to kot jest bolesne odczucia.
 4. Zapalenie błony śluzowej żołądka towarzyszy zwykle obfite śliny.
 5. kot krzesło staje się niestabilny. Okresowo są biegunka i zaparcie. Uwaga wyglądu stolca. Zawiera ona śluz. Również odpady mają nieprzyjemny zapach.
 6. Zwierzę może rozpocząć wymioty natychmiast po jedzeniu. Wymiotny uwalnianiu zawierają śluz.
 7. Między zaostrzenia choroby w PET może podnieść temperaturę (zwykle co pół lub jeden stopień).
 8. język nieżyt żołądka zwierząt obejmuje białą powłokę.

Jak wejść na mistrza

Jeśli właściciel kota zauważyli te znaki swojego zwierzaka, należy podać w odpowiednim czasie opieki weterynaryjnej. Byłoby lepiej, gdyby lekarz weterynarii zwierzę zbada i przepisać niezbędnego leczenia. W przypadku braku pomocy, zapalenie błony śluzowej żołądka u kotów może dać powikłania do innych narządów i układów organizmu. Na przykład, może rozwinąć się niewydolność serca. Charakteryzuje się częstymi impulsu i pojawienie się duszności.

Nie jest niczym niezwykłym, że ostre formy choroby się przewlekły. Choroba ta może być obecna w organizmie kota od kilku lat. Postać przewlekła choroby jest ostre okresy. Kot, który jest chory, przyciemnia kolor włosów, z ust nieprzyjemny zapach, oczy ciemne.

Co należy zrobić, jeśli widzisz oznaki zapalenia żołądka

Obecność objawów choroby powinno skłonić właściciela do zwrócić się do lekarza weterynarii w celu dokładnego rozpoznania. Lekarz weterynarii będzie poprosić właściciela zwierzaka aby opisać objawy, które przed skierowaniem zaobserwowano specjalisty. Ponadto powinna ona zbadać kota i przeprowadzić testy pobierania próbek niezbędnych do badania. Według badań, inspekcji i właściciela historia kota położy dokładnej diagnozy i odpowiedniego leczenia. Badania są niezbędne, aby obalić lub potwierdzić obecność infekcji zwierzaka.

Leczenie zapalenia żołądka u kotów w domu

Przede wszystkim należy ustalić przyczynę choroby. I powinno być jasne, że jest bodźcem do powstania zapalenia błony śluzowej żołądka. Być może jest to złe jedzenie lub kota doświadczył trochę stresu.

Można skonsultować się z lekarzem weterynarii, co żywność jest najlepsza dla Twojego zwierzaka. Również specjalista powinien powiedzieć, jaka część diety zwierzęcia w tym czasie. Gdy przyczyną choroby jest identyfikowany, konieczne jest, aby wyeliminować. Tak więc, należy usunąć źródło nowych zaostrzenia i leczenia będzie miała korzystny efekt.

W każdym przypadku powinny być chronione od kotów w pierwszych dniach po ustaleniu diagnozy. Dalej stopniowo w małych dawkach, może zacząć karmić zwierzaka. Ale powinniśmy trzymać się ścisłej diety. Jak karmić kota w domu i uczynić dietę, powiedz weterynarza.

Leczenie jest usunięcie zapalenia ściany żołądka. Aby to zrobić, kot powinien mieć specjalne wywary z ryżu lub płatków owsianych. Poza tym zaleca się, aby napar ziołowy, który usunie proces zapalny.

Doskonałe narzędzie do walki z żołądka jest węgiel aktywny. Tabletka rozpuszcza się we wrzącej wodzie i podać kota. Jeśli ona nie chce pić z tego rozwiązania, konieczne jest wlać do gardła zwierzęcia. Należy zauważyć, że podczas leczenia kota należy pić tylko przegotowaną wodę. W żadnym przypadku nie można podawać mleka. Może to spowodować wymioty. Konieczne jest również zgodne z zaleceniem lekarza weterynarii na co karmić kota z zapaleniem błony śluzowej żołądka.

Doradztwo w zakresie żywienia

Jako suplement żywności można zaoferować cat bulion z warzyw lub gotowanego mięsa wołowego (drobno startego). Nie jest konieczne, aby dać tłustych, które mogą pogorszyć sytuację. Jeśli zwierzę jest blaknięcie, pilna potrzeba, aby pokazać go do weterynarza, on powie Ci, jaki rodzaj paszy leczniczej dla błony śluzowej żołądka u kotów skorzystają. Istnieją przypadki zatrucia zwierząt. Na przykład, sąsiedzi są niczym rzucać kota, jeśli opuści mieszkanie. Ponadto, zwierzę może być zatrute przypadkowo w mieszkaniu domowych środków czyszczących lub cokolwiek innego.

Leczenie ostrych i przewlekłych chorób

Jeśli mocznicowy żołądka u kotów ma ostry kształt i ma gorączkę, przepisane antybiotyki. Kiedy zadzwonić do kliniki mogą być przypisane do fizjoterapii. Procedury te zapewniają, że pozytywne dynamiki odzysku i unieszkodliwiania tej choroby.

Leczenie przewlekłego zapalenia żołądka charakteryzuje ostrego przebiegu choroby, jest obowiązkowe jest ogrodzenia z błoną śluzową żołądka w celu określenia składu flory bakteryjnej. Dalsze wyznaczył lekarstwa na nieżyt żołądka u kotów. Jeśli obecne w mikroflory nadkwaśność żołądka, a następnie antybiotyk został przepisany. Nie należy podawać same narkotyki zwierzęcia. Ponieważ możliwe jest, aby spowodować szkody. Ta grupa leków narkotyków weterynarii wyznaczony przez wyniki badań.

Środki zapobiegawcze w dziedzinie zapobiegania chorobom

Jeśli zastosujemy się do zaleceń dotyczących profilaktyki, to będzie w stanie chronić zwierzę z występowaniem takich chorób. Poniżej przedstawiamy główne zalecenia dla właścicieli zwierząt domowych:

 1. Przede wszystkim należy zdecydować, co karmić kota w domu. Są dwie opcje. Mianowicie, zakupione pasze paszę dla zwierząt lub produktów naturalnych. Jeśli wybierzesz pierwszą, konieczne jest, aby wybrać produkt wysokiej jakości, który nie będzie barwnik, a jego skład będzie naturalne. Można skonsultować się z lekarzem weterynarii, co karmi najlepsze dopasowanie dla Twojego zwierzaka. Kiedy jedzenie jest podane jako żywności z produktów naturalnych, nie jest konieczne, aby nakarmić zwierzę ze wspólnym stole. Trzeba ugotować posiłek w osobnej misce i zrezygnować z karmienia zwierząt domowych surowej żywności.
 2. Jest to niemożliwe, aby dać kota gorący posiłek. karmy dla zwierząt powinien być przechowywany w temperaturze pokojowej.
 3. Musimy monitorować stan kota. Wyklucza pasożytów w swoim organizmie. Powinno to odbywać się poprzez podanie swojego zwierzaka specjalnych przygotowań. Konieczne jest również, aby pokazać weterynarza do przetestowania. Należy pamiętać, że zawsze lepiej jest zapobiegać chorobom niż pozbyć nabytej choroby.
 4. Konieczne jest, aby umieścić szczepionkę przed wirusami i infekcjami. Jeśli nie będą one w organizmie, będzie to zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia zapalenia błony śluzowej żołądka.
 5. Musisz upewnić się, że kot jadł z jego potraw.
 6. Konieczne jest, aby przeczesać zwierzę i zapewnić specjalne środki do wycofania wełny z żołądka.

wniosek

Teraz, gdy wiesz, jak przejawiać żołądka u kotów, dlaczego tam jest. mamy również zalecenia, które pomogą chronić swojego zwierzaka z występowaniem takich chorób.