725 Shares 9389 views

Jak spakować walizkę na wakacje

Jak spakować walizkę prawidłowo? To pytanie prędzej czy później jest każdy podróżny. Wszakże w rzeczywistości, zgadzają się, że jest to sztuka – zebrać maksymalną liczbę pozycji i umieścić je w stosunkowo niewielkiej torbie, ale staram się nie zapomnieć niczego. Oczywiście, w tym przypadku potrzebne duże doświadczenie lub przynajmniej dobra rada.


W tym artykule postaramy się rozwinąć jak prawidłowo spakować walizkę (na wakacjach, w podróży służbowej, na wycieczkę do krewnych). cenne wskazówki, w jaki sposób optymalnie krotnie leków, płynów, sprzęt i dokumenty zostaną podane.

Rozdział 1. Informacje ogólne

Przed wyjazdem na wakacje lub podróży niemal głównym problemem jest kwestia związana z układaniem wszystkie potrzeby, a nawet czas przydzielony do zarzutów, co do zasady, jest na wyczerpaniu.

Tak, jak szybko i prawidłowo spakować walizkę i że konieczne jest, aby wziąć pod uwagę? W większości przypadków, niedoświadczeni turyści starają się wcisnąć do torby wszystkie rzeczy mogą być potrzebne w drodze. I, oczywiście, bardzo zdenerwowany, gdy nie uda. Jeśli jednak przestrzegać kilku wskazówek, można skutecznie i efektywnie sumują się nie tylko najbardziej potrzebne rzeczy, ale także wykorzystać coś, jak mówią, dla duszy.

Oczywiście, przede wszystkim dla tych, którzy chcą nauczyć się pakować walizkę, jeden powinien dać bardzo dobre rady. Nie ma potrzeby podejmowania żadnych dodatków. Zgadzam się nieść ciężki bagaż na, znacznie mniej płacić za to nikt nie chce na lotnisku.

Pierwsze kolekcję toreb, spróbuj ustalić z góry ilość i jakość ich bagaż. I, jak pokazuje praktyka, tym szybciej wolisz, tym lepszy wynik.

Rozdział 2. Kilka praktycznych wskazówek

Przede wszystkim musimy pamiętać, że na dnie wykonane umieścić najcięższe przedmioty (laptop, książki, osobiste przedmioty higieny) i buty. Następnie należy umieścić przynajmniej niewielką warstwę odzieży. Nawiasem mówiąc, nie każdy wie, że w każdym przypadku konieczne jest naprzemiennie jersey i wysoce termokurczliwe odzieży.

Jak spakować w walizce tak, że nic nie poszło źle w środku? Wystarczy pamiętać główną zasadę: worek powinien być tak gęsto upakowane. Nie można mieć w nim coś luźnego, t. Aby. Byłoby to zagrozić bezpieczeństwu całego bagażu. Pozostała pusta przestrzeń może być zawsze wypełniony, na przykład, zapasowe skarpetki, które ważą niewiele, ale najprawdopodobniej będzie przydatna w podróży. Wszystko bielizna wraz z kostium kąpielowy i kąpielówkach należy umieścić w osobnym szczelnym opakowaniu.

Kilka praktycznych porad, w jaki sposób pakować walizki:

• Aby drodze koszula nie zostanie zgnieciony, to z pewnością trzeba przycisk, aby za pośrednictwem przycisku złóż boki, a następnie kolejne pół, trzymając za kołnierz.

• Skarpetki muszą być rolki do rolki i umieścić w buty. Pozwoli to zaoszczędzić miejsce w walizce i przechowywać buty w dobrej formie. Każda para butów lub buty (skarpet – do pięty) sum w oddzielnym opakowaniu i znajduje się na krawędzi walizki.

• Różne koszule i koszulki lub tylko muszą być zagięte na pół lub zwijania rury.

• Krótkie spódnice nie można złożyć w ogóle.

• Nie w każdym przypadku spiralnie skręconych pasków skórzanych, to lepiej, aby umieścić je na obwodzie worka.

• pasta do zębów, długopis, lakiery do włosów, różne kremy, słoiki z dżemem, alkohol i takie rzeczy to lepiej zapakować oddzielnie od ubrania i nie umieszczać w walizce. Oczywiście zasada ta nie ma zastosowania do tych, którzy chcą nauczyć się pakować walizkę na płaszczyźnie, t. By. Wiele z tych rzeczy znajdujących się na pokładzie po prostu nie przegapić.

• Jeśli po przyjeździe do hotelu okazało się, że niektóre elementy odzieży nadal pomarszczone, należy doprowadzić je do łazienki, aby wpisać się w kąpieli gorącej wody jak najwięcej i dać rzeczy otvisetsya godzin.

Rozdział 3. Opakowania leków poprawnie

Oprócz podstawowych rzeczy, a zaleca się spakować apteczkę z lekami. Nawiasem mówiąc, w tym celu można odebrać mały karton, który jeszcze trwa trochę więcej miejsca, ale są one gwarantowane zostać złamane, a nie trzeba zbierać porozrzucane pigułki wokół walizki.

Z wyjątkiem szczególnych przypadków z ogólnym nie powinno zająć zbyt dużo leków. Jednak musimy najpierw zająć się pomocą zaburzeń żołądkowych i leków stosowanych na ukąszenia owadów.

W apteczce musi być także jod lub zieleń brylantowa, sterylny opatrunek i gipsu.

Rozdział 4: Jak spakować walizkę z technologią?

Laptop, netbook, kamera, aparat fotograficzny, ładowarki do urządzeń i kart pamięci flash, gdy rzeczy budowlanych w sposób powinny być umieszczone w odrębnych przypadkach.

Suszarki do włosów i żelazka, kabel owinięty wokół obudowy urządzenia mogą być ukryte między swetry i koszulki. Ale, przewożących mniej lub bardziej nowy sprzęt po drugiej stronie granicy, to najlepiej wziąć ze swoich arkuszy danych, w celu uniknięcia niepotrzebnych problemów z jęki straży granicznej.

Rozdział 5. Nie zapomnij o najważniejsze. Pieniądze i dokumenty

Dokumenty i pieniądze powinny być zawsze przechowywane w oddzielnym woreczku dołączonym do szyi i talii. Powinien on być mocno przymocowane, czy zamknięte.

Nie trzeba chyba przypominać raz jeszcze, że taki cenny przedmiot w żadnym wypadku nie należy tracić z oczu.

Ponadto, ze względu na wygodę pieniędzy i dokumentów, które można umieścić pióro.

Sekcja 6: Jak spakować walizkę na lotnisku. ciecze

Ci, którzy idą do podróży lotniczych, należy zwrócić uwagę na fakt, że transport płynów w bagażu podręcznym jest ściśle ograniczona. Jeśli przekracza normę, użytkownik zostanie poproszony, aby po prostu wyrzucić nadmiar.

Ale to nie wszystko. Płyn powinien być rozprowadzany na przezroczystych zamykanych worków plastikowych o pojemności sto mililitrów, a ich całkowita ilość nie powinna przekraczać 1 litra.

Pojemniki o objętości substancji płynnych musi przejść 100 ml bagażu, przy czym opakowanie jest również wymagana w opakowaniach.

Rozdział 7. Travel Air bez kłopotów

Gdy lot jest ściśle limit wagi. W tym przypadku, nawet setki gramów może spowodować dodatkowe problemy.

Z reguły bagaż ręka nie może przekroczyć granic 7-15 kg. Dokładna liczba jest konieczne, aby określić w nośniku firmy.

Przedział bagażowy powietrza pojazdu, w zależności od kategorii biletu, może trwać od 20 do 30 kg. Z reguły masa rzeczy, które są przewożone bezpłatnie przez linię lotniczą zależy od klasy podróży. Zasadniczo, im wyższa kategoria, tym więcej rzeczy można przywieźć ze sobą, bez zbędnych ceregieli.

Wyższa niż dozwolona bezpłatny limit bagażu, można wziąć kilka rzeczy do których dodatkowa opłata nie jest zrobione. Należą do nich: laptop, parasol, kamerę i aparat fotograficzny.

Nawiasem mówiąc, nie wiem, jest to, że w ciekłym transportu reguł, które można wykonać go w samolocie, nie obejmuje żywność dla niemowląt i żywotnych płynnych leków.

Ponadto bagaż nie jest konieczne, aby oddać kosztowności – Pieniądze, biżuterię i dokumenty. I w tym przypadku jest fakt, że droga bagaż może zostać opóźnione lub nawet utracone, powodując żadnych kłopotów.

Jak spakować walizkę filmu, zapewniając większe bezpieczeństwo i integralność? Tutaj można zrobić inaczej. Podróżni, którzy cenią sobie komfort, zwykle korzystają z usług świadczonych przez pracowników lotniska. Ale oszczędni turyści mogą uchwycić polietylenu z domu, a tym samym zaoszczędzić około 5 $.

Sekcja 8. porady doświadczonych podróżników

Na podstawie własnych obserwacji, doświadczony podróżujący powinni słuchać nawet do następujących zaleceń:

  • Kiedy wszystkie rzeczy są zapakowane w walizce na szczycie niezawodności niezbędnej do jeszcze zapiąć i specjalnej taśmy bagażowej.
  • Ważnym punktem mimo wszystko są zbierane, kontrola ważenia. Loty na jedną osobę jest w porządku walizka pojemność 30 litrów. Szczególnie dobre dla lotów walizek z fałszywym dnem, chowanym uchwytem i kołami. Podczas transportu okazały się być bardzo wygodne.
  • Kupując nową walizkę, należy najpierw zwrócić uwagę na jego własnym ciężarem. Najlżejsze walizki tkaniny są cięższe – plastik, a najtrudniejszy – skóra.