803 Shares 8398 views

Svinushki cienką – grzybów, których stosowanie może prowadzić do zgonu

Svinushki cienki – rodzaj grzybów należących do rodziny krowiakowate. Ma kilka synonimy naukowych: Krowiak podwinięty, Rhymovis involuta, Agaricus involutus, Agaricus contiguus, Omphalia involuta. Nazwy zwyczajowe więcej: wieprzowina ucho, Cynodon, Svinarev, svinuha, Sołocha KM warga Dunia, Solomaha, obora, Paxil cienki Solopov, Dunka et al.

Wcześniej svinushki grzyb cienki uważane jadalne. Ale po śmierci niemieckiego mykolog J. Schaeffer w 1944 roku, do smaku potraw z tych darów lasu, postawa wobec nich uległa drastycznej zmianie. Obecnie te grzyby mogą być wykonywane do kategorii trujące, chociaż miłośnicy je jeść, mimo publikacji są dostępne. Większość ludzi nie jest już z nich korzystać, być może, to dlaczego w lesie, zaczęli coraz częściej spotkać.

Grzyby te rosną w wilgotnych zacienionych miejscach, czasem pnie drzew są zanieczyszczane z nich. Rosnąć, zwykle w grupach, pojedyncze przypadki są bardzo rzadkie. Od maja do początku października jest pojawienie się ich masy. Owocniki występuje rocznie. Zaskakująco wytrwały i produktywność rodziny grzybów. pierwszy pojawiają się one w obszarach wylesione. Dla życia i reprodukcji wymagają drzewiastych pozostałości roślinne.

Niewiele osób będzie odpowiedzieć na pytanie, jak to wygląda w svinushki grzybowym cienkiego. Zdjęcia prezentowane w tym artykule wyjaśnić. Nasadka jest mięsiste, wklęsła w środku, o średnicy 18 cm. Brzegi jej opadanie, wciśniętą nieco falisty. kapelusze młody grzyb kolor oliwkowo-brązowy, stary – szaro-brązowy. Gdy uczucie przy suchej pogodzie powierzchnia jest sucha, w pochmurno – lepki.

Młode grzyby charakteryzuje się gęstym ciele, stary – jest luźna. Kawałek w powietrzu ciemnieje. cienka svinushki ma kształt cylindryczny, zwężającą się ku dołowi często krótką długość nóg – nie więcej niż 9 cm Kolor Olive jego brudny powierzchni -. gładkich. Wymowa charakterystyczny smak i zapach nie są postrzegane grzyby. Przy suchej pogodzie często robaczywe.

Znajduje się pod maską z Hymenofor Sporiferous warstwy (obłocznia). Kolor żółto-brązowy jego. Struktura krotnie psevdoplastinchataya różni się od rzeczywistej płyty tak, że powierzchnia nasadki nie jest oddzielony.

Svinushki cienki zawiera lektyny – konkretne toksyny, które nie zostały zniszczone przez obróbka cieplna. Ludzie różnie reagują na nich ktoś nie szkodzi sporadycznie używać grzybów, podczas gdy inni wystarczająco, aby spróbować raz i może być ciężka reakcja alergiczna. Antidotum został jeszcze znaleziony.

Jest udowodnione, że częste stosowanie tych grzybów w organizmie człowieka gromadzi agglyutiny reagują z przeciwciałami grzybiczych. Pierwsze objawy zatrucia są: skurcze mięśni, zawroty głowy, biegunka, nerek i wątroby. Nie wykluczone i śmierć. Jeśli zachodzi śmierci ostrego oddechowego lub niewydolności nerek, które rozwija nie jest natychmiastowa, a około dwa tygodnie. Najbardziej skuteczne hemodializy i plazmaferezy, w którym śmiertelne przeciwciała są usuwane z krwi. Poza lektyn Paxillus involutus stanie gromadzić izotopy promieniotwórcze cez i miedź, którego stężenie może wynosić dopuszczalnych granicach setki razy.

Svinushki cienki – podstępny grzyba z jego stosowania bardziej rozsądnym odmówić.