100 Shares 967 views

parki wodne na Ukrainie: przegląd najbardziej interesujący

Jeśli nie jesteś w stanie przejść tego lata na morzu, ale Twoje miasto ma park wodny – będzie to lepsza alternatywa dla wypoczynku rodzinnego. Ten rodzaj kompleksu dawna się jako najbardziej popularnej rozrywki. Co ciekawe, nawet gdy park wodny znajduje się na plaży, ludzie na pewno tam pływać w basenie i cieszyć się ekstremalne zjeżdżalnie. Wiemy, które parki wodne na Ukrainie najbardziej popularne, patrzeć na ich cechy i odmianach.

informacje historyczne

Pierwsze parki wodne zaczęły pojawiać się w Stanach Zjednoczonych w latach 40-tych ubiegłego wieku. Oczywiście, że nie wyglądają jak nowoczesne i, oczywiście, były trochę łatwiejsze. Obecnie w Stanach Zjednoczonych jest więcej niż tysiące kompleksów, które różnią się pod względem wielkości, kształtu, funkcji i stylu.

Pomimo faktu, że twórca jest uważany Ameryka parki wodne, istnieje teoria, że jest przodkiem kompleksu Peterhof. Fakt, że to właśnie tutaj na początku 17 wieku było fontanny z urządzeniem, które jest używane obecnie. Chociaż nikt nie miał pojęcia, następnie z zjeżdżalniami i basenami, więc ta teoria jest tylko założenie.

globalnych gigantów

Największy park wodny na świecie jest Japonia. „Ocean Dome” znajduje się na terytorium jednego i pół miliona metrów kwadratowych i może pomieścić dziesięć tysięcy odwiedzających. To ciekawe, że w lecie można bezpiecznie opalić na słońcu, a jeśli zacznie padać deszcz lub śnieg, dach jest schowany i można kontynuować urlop w kopule.

Ogólnie rzecz biorąc, japoński park wodny naprawdę ogromny. Może sztucznie tworzą nieszkodliwe tsunami i utrzymywać stałą temperaturę 30 ° C Nawiasem mówiąc, kilka lat po otwarciu w 1995 roku, odwiedził tu ponad milion ludzi. W 2007 roku park wodny był zamknięty na odbudowę.

W Rosji, największego kompleksu w Gelendzhik, a jego powierzchnia wynosi ponad 150 tysięcy metrów kwadratowych. parki wodne Ukraina również mają swój własny mistrz, było słynne „Treasure Island” w Kirillovka osady miejskiej. Co jest specjalnego w nim, możemy dowiedzieć się więcej.

ukraiński gigant

Wiadomym jest, że największy park wodny na Ukrainie jest na wybrzeżu Morza Azowskiego. Nawiasem mówiąc, to centrum rozrywki obejmują dziesięciu największych projektów w Europie Wschodniej. Kto jest najbardziej popularny ośrodek dla Ukraińców stał Kirillovka. „Treasure Island” stała się jeszcze bardziej popularna wśród turystów. Jego powierzchnia wynosi 60 tysięcy metrów kwadratowych.

To miejsce jest przeznaczone nie tylko dla prawdziwych miłośników sportów ekstremalnych, ale również dla dzieci znajdują się place zabaw i bezpieczeństwo basen. Łącznie 34 Water park atrakcji. Większość (18) – jest rozrywka dla dzieci. Nawiasem mówiąc, specjalny układ z głównego basenu, również odgrywa dużą rolę. Leżąc na leżakach można obserwować wszystko, co dzieje się na roller coaster.

Oczywiście, największym problemem jest centralny basen. Ma powierzchnię 1700 metrów kwadratowych. Najbliższe rozrywki dla dorosłych, bary i kawiarnie. Punktem kulminacyjnym „Treasure Island” jest „lazy river”, w którym można pływać powoli i cieszyć się spokojną przejście.

Nazywam się i strefę dla dzieci. Jest ładny, duży statek piracki. W tym obszarze są również dużo zjeżdżalni i miejsc, gdzie dzieci mogą aktywnie spędzić czas z animatorami. Oprócz głównej rozrywki, gdzie można zrobić aerobik w wodzie, lub oczyścić skórę z peelingiem z rybami.

Relaks na wybrzeżu Morza Azowskiego nie można po prostu relaks na plaży we wsi. Kirillovka. „Treasure Island” otwiera swoje podwoje o godzinie 10 i stanowi okazję do zabawy aż do 7 wieczorem. Jest również możliwe, aby przejść do programu 7- lub 5-godzinnego i odpocząć przez krótki czas (2,5 i 3,5 godziny). Dzieci dorastające do metra mogą zrelaksować się bezpłatnie.

po giganta

Berdyansk „Przylądek Dobrej Nadziei” – ciekawy projekt, który jest znany jako starożytnego zamku. W centrum kompleksu znajduje się ogromny basen. Jest w nim miejsce do jacuzzi. Dorosłych organizowane są wieczorne muzyczny program z gwiazdami i DJ-ów.

Jest mniej niż slajdy na „Treasure Island” – zaledwie 28. Dorośli mogą doświadczyć adrenaliny na jazdę 16-metrowym. Dla dzieci jest 10 mini-strefy. Oczywiście, wszystkie parki wodne Ukrainy mają ten sam typ roller coaster. Wśród nich są słynne „Free Fall”, „Tsunami”, a także wiele skręconych rozbawieniem.

Na terytorium obejmują kawiarnia, parking i bary. schowki są komórki. Jeśli się ze swoim partnerem lub można wynająć Vip-altanka. Usługi dostępne są również piłka nożna woda i cymbergaja.

uroki Odessa

Jeśli zdecydujesz się do Odessy na odpoczynek, a potem nie zapomnieć o podmiejskich ośrodków. Oprócz słynnej Zatoka, można odpocząć w Koblevo. Wcześniej, ośrodek znajduje się zaledwie 40 kilometrów od Odessy. Poza faktem, że nie robią wspaniałe wina dla dzieci i można znaleźć świetne miejsce nad brzegiem lazurowego plaży lub w kompleksie rozrywkowym. Aquapark „Koblevo” stało się znane na całym świecie w 2007 roku.

Pomimo faktu, że jest mały, kompleks nie jest gorszy niż słynnych ukraińskich gigantów. Aquapark „Koblevo” oferuje 24 przejażdżki i 2 duże baseny. Jest również doskonałym hydromasażem i jacuzzi. Dla dzieci kawiarnia z pysznym jedzeniem, podczas gdy dorośli mogą zrelaksować się w barze.

Jeśli zdecydujesz się całkowicie zrelaksować w Koblevo, można uzyskać w mini-hotel. W pobliżu znajduje się parking i wyżywienie.

"Pearl of the Sea"

W mieście Odessa, oprócz atrakcji turystycznych, jest tam wspaniały park wodny o tej samej nazwie. „Odessa” to park rozrywki. Nie posiada 27 atrakcji, w tym stromych i ekstremalnych rollercoaster „Rocket” i „Kamikaze”.

W „Odessa”, jak w Kirillovka, jest „leniwa rzeka” z gładkiego przepływu. Jest hydromasażem i jacuzzi. Podobnie jak w przypadku wszystkich takich zakładów, ma swoje wady. Często strażnicy zbyt uważnie sprawdzać rzeczy osobiste, a parking może być podjęta i mniej pieniędzy. Mieliśmy problem z pierścieniem gumowym.

Zasadniczo park wodny „Odessa” pozycjonuje się jako najbardziej ekscytującego i ekstremalnego parku rozrywki. Tutaj każdy może znaleźć do swoich potrzeb i przyciągania i tylko miejsce do odpoczynku.

miejska dżungla

Poza tym, istnieją wewnętrzne wyposażenie w kurortach jest na zewnątrz parków wodnych w dużych miastach Ukrainy. Najbardziej znanym i największym – jest park rozrywki „Jungle”. Charków w tym planie pokonał wszystkich. Centrum rozrywki jest bardzo popularne i jest ulubionym miejscem dla mieszkańców, bo można tu nawet w zimie.

Kompleks pozycjonuje się jako tropikalny centrum. Jeśli znudzi w zimie, to zapraszamy do „Dżungli”. Charków był w stanie zbudować park wodny obszar 11 tysięcy metrów kwadratowych w pierwszym roku zebrał ponad 100 tysięcy odwiedzających.

Oczywiście, to nie jest tak ważne, zjeżdżalnie i baseny. Większość turystów przyciąga wnętrza. fasady budynków ozdobione są przez starożytnych tropikalnej świątyni. Wokół wodospadów, strumieni i rzek, które przyciągają i fascynują dla jego spokoju. Egzotycznych i utrzymuje stałą temperaturę o wysokiej wilgotności. Oprócz rozrywki, tutaj można zjeść smaczny obiad lub spędzić wakacje w sali bankietowej. Dla tych, którzy pochodzą z innego miasta, hotel otwiera swoje podwoje.

projekt Capital

W stolicy, oczywiście, jest również park wodny w pobliżu. «Dream Island» – wielki projekt typu zamkniętego. Pod jego dachem umieszczony 25 przejażdżki. Oczywiście, dla ludzi z Kijowa przygotowaliśmy parking, przechowywanie i żywienia zbiorowego.

Można wtedy odwiedzić dziewięć różnych rodzajów kąpieli, które są popularne wśród egipski i Indian. Jest to rodzaj spa-salonie i groty lodowej. Dla dzieci jest to doskonały obszar, bezpieczne i aktywne. Spotkają się najszybszą dzieckiem i zabrać go, podczas gdy ich rodzice korzystają resztę.

Podobnie jak wszystkie krytych parków wodnych, Kijów zabiera zwiedzających przez cały rok, więc w zimie będzie jeszcze bardziej interesująca i niezwykle. Gdy mróz okno, w Dream Island «» jest zawsze ciepłe i tropikalne lato.

Oprócz jazdy, dostępnego wodną oraz lodzie powietrza. Kompleks może również podjąć łyżwy i zabraknie na lodzie, albo obejrzeć film. Park wodny jest częścią ogromnego centrum rozrywki, gdzie znajduje się tor wyścigowy, rolledrom a nawet zoo. W rzeczywistości, parki wodne kryte są bardzo popularne, ponieważ mogą one zachwycają zwiedzających przez cały rok.

Pozostałe projekty

parki wodne już dawno stały się częścią aktywnego wypoczynku. Wszystkie dzieci chcą co najmniej raz w roku, aby odwiedzić tam, mnóstwo naplavatsya w basenie i przejechać na rollercoasterze. Oczywiście, parki wodne na Ukrainie, pod gołym niebem, najbardziej popytu ze względu na ich zakres i możliwości. Stało się popularne otworzyć centra rekreacji wodnej w największych miastach kraju.

«Happy Day» aquaparku otwarty na początku lata w Dniepropietrowsku. Kompleksu jest podzielona na kilka stref. W jednym z nich można przejść do ekstremalnych rollercoaster w innym kąpieli w basenie, a trzeci jest wspaniałe miejsce na lunch. Można też moczyć w jacuzzi lub wypożyczyć piękną altanę.

Jest też mały park wodny na Ukrainie, która może być doskonałym miejscem na relaks. Są one na tyle kompaktowy i nie zebrać pod jednym dachem zbyt wielu ludzi. Na przykład, w Tarnopolu biegnie wielki kompleks „Limpopo” w Iwano-Frankowsku – „Tsunami”, a we Lwowie – „The Beach”.