213 Shares 8704 views

Dostojewskiego „Bracia Karamazow” – powieść o Rosji

W literaturze światowej istnieje nie tak wiele książek, które są porównywalne pod względem głębokości do słynnej powieści rosyjskiego klasyka. Jest to jeden z niekwestionowanych szczyty nie tylko rosyjski, ale także literatury światowej. może trudno uznać za w pełni wykształconym człowiekiem, jeśli lista lektur do nich nie jest powieść Dostojewskiego „Bracia Karamazow”. Ale ta książka jest złożona, wielowymiarowa, i aby ją zrozumieć, trzeba zrobić znaczna praca emocjonalny i intelektualny.

Dostojewski. „Bracia Karamazow”

Ta ostatnia książka i rodzaj kulminacji wszystkich twórczych sposobów pisarza. W nim, on odbija wszystko, co myśli o człowieku i świecie, w którym człowiek żyje. Trzej bracia są w centrum narracji, które mają bardzo różne relacje ze światem iz Bogiem twórcy. Sprzeczności zbytnio przywiązany do fabuły jego powieści Fodor Mihaylovich Dostojewskiego. Bracia Karamazow są w samym sercu wielowymiarowy węzeł sprzeczności wrzących w cichym prowincjonalnym miasteczku Skotoprigonevske. Miasto, jak się okazuje, mieszka na zasadzie, że nadal woda brzegi rwie. Ale sięgają głęboko w sercach ludzi. I jeden z kluczowych fraz powieści jest maksyma starszego Karamazow: „Skoro nie ma Boga, to wszystko jest dozwolone”. I tata Karamazow prowadzony w ich życiu od tej zasady, zgodnie z akceptuje śmierć z rąk jednego ze swych synów. Fabuła powieści jest oparta na zamordowanie Fiodora Pawłowicza Karamazow, a intryga obraca się powoli detektyw czytelnika Dostoevsky. Bracia Karamazow znajdują się na liście podejrzanych w tej zbrodni, wstrząsnęły spokojnym miasteczku. Oczywiście, detektyw intrygują tu nie więcej niż ramy konstrukcyjnej, która jest oparta na genialnym drodze Rosji. On wyraźnie czytać powieści, pokazano wyraźnie czegoś więcej niż błysk pasji w tle morderstwa starych pijaków w zdalnej zaludnionym obszarze. Jednak najbardziej imponujące skrzyżowanie, co prowadzi do działania Dostojewskiego.
„Bracia Karamazow” nie ograniczają się do trzech głównych bohaterów narracji i zabójstwo jednego z synów zmarłego nie popełnił. Ale zginął Fiodor Karamazov brat młodszy. Ta postać biegnie przez całą powieść jako lokaj Smierdiakow. Fakt, że był czwarty syn zmarłego, nieznane nikomu, a jego zbrodnia on obliczony bardzo dobrze. Wszystkie tropy zbiegają przeciwko Dmitry Karamazow, a nieliczni, którzy znali prawdę, nie można udowodnić.

pośmiertna sława

Sam autor nie był przeznaczony do naśladowania losy jego księgi, zmarł wkrótce po jej opublikowaniu na łamach czasopisma literackiego. Ale los nowego pozazdroszczenia, lektury i rereading to już pół wieku. Gruby tom z napisem na grzbiecie „F. Dostojewskiego.” Bracia Karamazow „jest w żaden szanujący biblioteki, wielu jego czytelników kilka razy w ciągu życia, porównując wrażenie zostawiłem tę książkę w młodości, z jej postrzegania jako osoba dorosła. I można tylko spekulować o losach bohaterów Dostojewskiego. najlżejsza postać w powieści, Aleksy Karamazow, miał rzucić bombę na króla-wyzwoliciela. Ale rewolucja zrobiła bez niego.