404 Shares 5768 views

Muzeum Narodowe Republiki Tatarstanu: Ekspozycja

Na głównej ulicy miasta Kazań, w pobliżu Kremla, jest Muzeum Narodowe Republiki Tatarstanu. Obiekt mieści się w zabytkowym budynku. Aż do 1895 roku znajdowała się ona w Gostiny Dvor. Oprócz szefa budynku muzeum ma 13 kolejnych oddziałów, w którym mieści dziedzictwa historycznego i kulturowego Tatarstanu.

kierunki muzeum

Muzeum Narodowe Republiki Tatarstanu jest centrum badań i rozwoju. Obejmuje on działania związane z rozwojem naukowo-metodycznych, praca z fundacji, działań kulturalnych, edukacyjnych i wydawniczych. Bieżące badania prowadzone są w dziedzinach historii, literatury, historii naturalnej, etnografii. Muzeum dla jego pracy przyczyniły się do historii kultury Republiki.

Muzeum posiada etnograficzne, archeologiczne, historyczne i wewnętrznych wypraw. Jest to jeden z priorytetowych kierunków jej działalności. Wyniki wykopalisk wiedzy staje się kluczem do zrozumienia faktów, etnicznych, kulturowych i historycznych. Od początku XX wieku w różnych regionach Republiki przeprowadzone badania etnograficzne. Jednym z najcenniejszy i największy z nich – badanie starożytnego Bułgaria – stolica Volga Bułgarii.

Dzisiaj kierunek studiów projektu naukowego muzeów, wystaw i zbiorów. Priorytetem jest kierunek magazynie zbiorów poświęconych historii słynnych terminach.

Ważnym obszarem jest działalność wydawnicza. Republika Tatarstan Muzeum Narodowego corocznie publikuje prace naukowe i katalogów. Przed otwarciem ekspozycji lub wystaw drukowanych plakatów i ulotek.

Kolekcje

W muzeum obecnie posiada około 910 tysięcy tytułów. Fundacja jego Archeologiczne – jedna z największych. Obejmuje ona starożytnych i średniowiecznych zbiorów. Trzyma unikalną kolekcję bulgar, który składa się z różnych biżuterii należącej do różnych epok historycznych. Pearl Fundusz jest zabytkiem kultury z Wołgi i Kamy – zestaw pogrzebowe stele, rozliczenia związane z różnych epok.

W muzeum przechowywane dawne elementy kolekcja egipskich Indii, Chin, Japonii, na Dalekim Wschodzie i wielu innych.

Zbiory etnograficzne zachowuje dziedzictwa kulturowego narodów regionu Wołga-Kama. Zawiera on artykuły gospodarstwa domowego, próbki strojów narodowych, kalfaki, skullcaps, namazlyk, biżuterię, buty, instrumentów muzycznych.

kolekcja numizmatyczna składa się z ponad stu tysięcy imion. Obejmuje ona monety, banknoty, medale, odznaki, medale, nagrody w różnych krajach i różnych epok. Kolekcja prezentuje Złotą, wschodni, western, rosyjskie monety oraz monety czasów Aleksandra Wielkiego i Bizancjum.

napisany zbiór Fundacja obejmuje około 130.000 nazwisk. Obejmuje ona zwoje i listy z XVI-XVII wieku. Kolekcja posiada około 300 prywatnych kolekcji. Obejmuje ona prace naukowe, prace artystów, profesorów, polityków archiwów, jak również zbiór starych druków i rękopisów w języku perskim, arabskim, Tatarski.

Pomnik składa się z kolekcją dzieł powstałych w XIX-XX wieku postaciami kultury rosyjskiej i tatarskiej.

ekspozycja

Profil muzeum – lokalna historia. W Zawiera ona informacje na temat różnych epok kulturowych i historycznych. Muzeum Narodowe Republiki Tatarstanu ekspozycji jest pod względem łączenia przyrody, kultury i historii różnych narodów.

Wystawa koncentruje się na tematach związanych z starożytnej i średniowiecznej historii Tatarstan, monetarnej, handlu, Kazan prowincji.

Wystawa „Historia starożytna Tatarska” prezentuje artefakty sięga okresu od epoki kamiennej do końca pierwszego tysiąclecia naszej ery. Jest on zbudowany w sposób, który pokazuje życie i źródła utrzymania osób mieszkających na terytorium regionu w czasach starożytnych. Wystawa składa się z kilku części. Jeden z nich nazywa się „Człowiek i Środowisko”. To pokazuje, jak ludzie współdziałają z natury w toku ewolucji. Kolejny odcinek nazywany jest „świat rzeczy”. To pokazuje rozwój kości i metod technologicznych przetwarzania, kamienia, brązu i żelaza. Trzecia część nazywa się „Dom i świat na zewnątrz.” To pokazuje zrekonstruowane domy wczesnej epoki żelaza.

Wystawa „Medieval History Tatarska” to artefakty związane z Wołga-Kama Bułgarii, Państwowej X-XIII wieku. Jej podstawą są znaleziska archeologiczne z terenu osiedla. Są to narzędzia, biżuteria, ceramika, fragmenty dekoracji budynków i ulic.

Wystawę „stosunki towarowo-pieniężne i szlaki handlowe w wiekach X-XV” pokazuje, monety, przedmioty zawodowe i map. Są dowody na to, że w średniowieczu region ma wiele kontaktów handlowych.

Wystawa „Kazan prowincja w XVIII wieku” pokazuje najważniejsze etapy w historii regionu. Przedstawia przedmioty związane z panowania Piotra I i Katarzyny II.

Wystawa „Złota tatarski spiżarnia” demonstruje tatarski biżuterii XVII-XIX w. Jest ona wyjątkowa.

wycieczki

Muzeum oferuje kilka miejsc wycieczek. zwiedzanie odbywa się w budynku głównym. Wprowadza ona eksponaty, opowiadając o ich historii. 8 przedstawia wycieczek zwiedzających.

Trasy Muzeum, oprócz szefa wystawach budowlanych, oferują do zapoznania się z kolekcjami, znajdujących się w różnych częściach miasta. Zapewnia programów, takich jak „Legendy” Kazania „jak czas toczy się w Kazaniu złota”, „Strony Kazan historii muzyki”, „I pamiętaj, że świat jest zapisany …”. Czas trwania każdego szlaku jest średnio o 2,5 godziny.

Muzeum oferuje spacery, autobus i wycieczki. Istnieje również możliwość uczestniczenia w kursach mistrzowskich z różnymi tematami.

Przy zakupie biletu wstępu do Muzeum Narodowego Republiki Tatarstanu, cena zależy od preferencji odwiedzającego i rodzaju świadczonych usług. Koszt wycieczki i zwiedzanie trasy muzealnej jest inna. Jest to bezpośrednio związane z bogactwem programu i liczby uczestników. Bilet wejściowy bez służby wycieczka kosztuje 50 studentów, emerytów i rencistów – 70, dorośli – 120 rubli, studenci – bezpłatnie.

usługi

Republika Tatarstan Muzeum Narodowego oferuje słuchać wykładów, które mówią o historii miasta Kazań, sławnych ludzi, legendy o historii budynku muzeum, i wiele więcej. Ponadto, istnieje wykładowych demonstracji, podczas których wyświetlane są obiekty muzealne. Czas ich trwania wynosi 45 minut.

W muzeum znajduje się biblioteka, w której około 19 tysięcy egzemplarzy przechowywanych dzisiaj. Jest ona dostępna dla wszystkich odwiedzających muzeum przez mianowanie.

Fundusz Muzeum oferuje również swoje usługi. Z jego wizyty, można użyć rękopisy, druki i obiektów. Możliwe wystawy fotograficzne.

Muzeum posiada warsztaty konserwatorskie. Zatrudnia ekspertów i konserwatorów na drewnie, papierze, metalu, tkaniny. Obiekty są przywracane do środka muzeum, jej spółek zależnych i innych ekspozycji.

muzea kluby

praca muzeum obejmuje programów i działań kulturalnych i edukacyjnych. W murach muzeum i jego oddziałów kilka klubów – „Współczesna”, klub miłośników Kazan starożytności „Keeper of Starożytności”, „studia regionalne środowiska”, „Pokój muzyczny”, „Salon Literacki”. Wojskowo-historyczny klub „Vityaz” studiuje historię sztuki walki, ogrodzenia, rekonstrukcji obiektów. Klub bierze udział w imprezach krajowych i międzynarodowych. Jest organizatorem festiwalu „Zilantkom”, turniej „Wschód-Zachód”, realizuje projekt „Beznen Tarikh” ( „Nasza historia”).

Wszystkie kluby są twórczy i badawczy społeczność z bezpłatnego uczestnictwa. W procesie pracy są występy i dyskusje. Muzeum Narodowe Republiki Tatarstanu zaprasza do wzięcia udziału w badaniu historii, literatury, rzemiosła i wiele więcej. Takie działanie pozwoli poznawczy wypoczynek, poszerzyć horyzonty.

Studiując historię tego pięknego miasta jak Kazań, Republika Tatarska Muzeum Narodowym będzie doskonałym przewodnikiem i źródłem informacji.