579 Shares 1323 views

Co to jest zoom w aparacie? Wybierz najlepszy zoom

Wybór i zakup kamery to trudne i ważne zadanie: nie tylko musisz wziąć pod uwagę wszystkie pożądane funkcje i cechy charakterystyczne urządzenia, ale także znaleźć takie urządzenie w odpowiedniej kategorii cenowej. Najważniejszym błędem nabywcy jest niekwestionowane założenie słów konsultanta na rynku. Jak wiesz, głównym zadaniem menedżerów jest zwiększenie sprzedaży. Aby uzyskać dobrą reklamę marketingu produktów przejdź do różnych sztuczek, na przykład w opisie urządzenia wyświetlana jest duża wartość zoomu, a zoom (optyczny lub cyfrowy) nie wskazuje, mając nadzieję na niekompetencję nabywcy. Aby uniknąć tego wszystkiego i wybrać optymalne urządzenie, warto zapoznać się z wszystkimi funkcjami zoomu i różnorodnością zoomu.

Co to jest zoom?

Zoom – jest to szczególny parametr celu aparatu fotograficznego, pozwalający na zmianę skali, zwiększając tym samym odległe obiekty. Dzięki niej można strzelać gwiazdami z daleka, powiększać i robić zdjęcia kwiatów w oknie na 9. piętrze, pomimo tego, że możesz testować sprzęt wojskowy i wystrzelić rakiety bez żadnych szkód psychicznych i fizycznych.

Powiększenie zależy od wartości ogniskowej. FP jest długością segmentu od środka soczewki do matrycy, to znaczy punktu skupienia. Zazwyczaj zaznacza się go na obiektywie w milimetrach, na przykład parę cyfr 5,8-24 mm: pierwsza cyfra to FR na krótkim końcu, a druga cyfra to FR na drugim końcu. Jeśli podzielimy liczbę długich PD o liczbę krótkich, otrzymamy wartość powiększenia równą czterech.

Zoom cyfrowy

Teraz, gdy wiemy, co to jest zoom, musimy zrozumieć jego główne odmiany: cyfrowe i optyczne. Niektóre kamery łączą obie typy.

Zoom cyfrowy, w porównaniu z optycznym, jest rodzajem fikcji, ponieważ dzięki swojej aplikacji można uzyskać tylko cyfrowy produkt przetwarzający, a nie naprawdę prawdziwie jakościowo przybliżony obiekt na fotografii. Skalowanie odbywa się poprzez rozciągnięcie programu centralnej części zdjęcia do granic, aż do uzyskania rozmiaru oryginalnej ramki.

Jeśli powiększenie cyfrowe jest duże, obraz może być powiększony z mniejszą utratą jakości, jeśli jest niewielki, a jakość zostaje utracona nieodwracalnie wraz ze wzrostem. Wyczerpane już mikrokapsułki nie mogą zostać poprawione jakościowo, dzięki czemu takie obrazy rosną silnie w pikselach.

Niemniej jednak nie można jednoznacznie powiedzieć, że przy użyciu cyfrowego zoomu można uzyskać tylko obraz o słabej jakości, ponieważ metoda cyfrowego przetwarzania nie stoi w miejscu, ale stale się poprawia. W porównaniu z urządzeniami dosłownie 7 lat temu, obecne programy przetwarzania kamer mogą znacznie zwiększyć obrazy, a to jest tak jakościowe, że rozciąganie jest prawie niedostrzegalne.

Jeśli wymagania tego zoomu zdecydowanie nie zaspokajają, zawsze możesz wyłączyć lub zmienić ustawienia w ustawieniach.

Zoom optyczny

Taki zoom to wzrost obrazu przy użyciu okularu. Zmniejszając kąt widzenia, tj. Ogniskową, obiekt zbliża się do zdjęcia. Główną zaletą zoomu optycznego przed cyfrowym jest fakt, że przy powiększaniu obrazu odległość między pikselami nie maleje, więc jakość zdjęć nie ulega pogorszeniu.

Zakres ogniskowej można zobaczyć bezpośrednio na soczewce. Oczywiście przy wyborze kamery z zoomem optycznym największą możliwą wartość jest preferowana, zwłaszcza że przemysł nie stoi, dosłownie "wykrawując" coraz więcej zaawansowanych urządzeń.

Wielokrotność zoomu Superzoom – zoom

Obecnie 10-krotnie zoom optyczny może być zaskoczony tylko przez 80-letnią babcię. Postępy w twarz, a obecne pokolenie jest już w stanie korzystać z kompaktowych aparatów wyposażonych w 50-krotny zoom. Jest to ocena nie tylko jako przełom, ale jako całość skok, długi skok w pokoleniu. Rzeczywiście, jaki jest zoom cyfrowy, w porównaniu z superzoomem optycznym? Kompaktowe rozmiary dzięki niezrównanej jakości fotografii udało się już wymierzyć na nieporęczne obiekty lusterek i niezliczonych soczewek, które profesjonalni fotografarze przeciągają poty na wszystkie sesje zdjęciowe. Oczywiście wiele specyficznych "gadżetów" wysokiej klasy urządzeń fotograficznych nie zastąpi takich przedziałów super-zoomu, ale jeśli chodzi o mobilność i ergonomię, dają im dobry początek.

Ze względu na fakt, że aparaty kompaktowe mają już duży zoom, soczewka takiej kamery nie wymaga ciągłego usuwania / wkładania, aby znaleźć najbardziej odpowiedni w danej sesji zdjęciowej, dzięki czemu zapobiega przedostawaniu się kurzu do matrycy.

Zoom jest również obecny w kamerach wideo. Najbardziej postępową opcją w tym przypadku będzie superzoom z manualnym zoomem. Nawet jeśli kamera wideo z zoomem nie jest nowością, to jednak obecność takiej funkcji w urządzeniu jest znaczącym bonusem.

Tak więc najlepiej jest wybrać urządzenie zoom optyczne lub kompaktowe z superzoomem. Już wiesz, jaki jest zoom cyfrowy i jaka jest jakość zdjęć. Zoom nie powinien być głównym powodem zakupu aparatu, lepiej jest kupić dobry aparat fotograficzny, co zapewnia możliwość zmiany optyki. W takim przypadku, jeśli pożądanie lub skrajna potrzeba powiększenia zoomu o dużym zbliżeniu, całkowicie przytłoczona, zawsze możesz kupić odpowiedni obiektyw.