406 Shares 1135 views

Cewka moczowa – co to jest? Różnice w strukturze cewki moczowej u mężczyzn i kobiet, a objawy choroby

Cewka moczowa – co to jest? On przedstawiony problem mamy dedykowany artykuł. Dodatkowo, będzie można dowiedzieć się o różnicach w strukturze ciała u mężczyzn i kobiet, a także jakie mogą wystąpić choroby, jak je leczyć.

Przegląd

Cewki moczowej – jest cewka moczowa , która łączy się z pęcherza na zewnątrz. Ściany reprezentacji ciała pokryte błoną śluzową. Po to idzie włókna łącznej i mięśniowej osłonkę. Należy zauważyć, że w cewce moczowej u kobiet i u mężczyzn ma kształt rury. Jednak jego struktura w przedstawicieli różnych płci.

Cewka moczowa u kobiet: gdzie?

Cewka moczowa u płci pięknej jest znacznie krótszy, ale znacznie szerszy cewki moczowej mężczyzn. Zazwyczaj jej długość mieści się w zakresie 3-4 cm, a szerokość około 1,4 razy większa niż u mężczyzn. Cewkowy błony śluzowej stanowi wielokrotność fałd. Zaczyna się ten korpus w postaci otworu wewnętrznego pęcherza. Następny pasaż rozciąga się w dół pod spojenia łonowego na przedniej ścianie pochwy. Otworzył zewnętrzną otwór w tylnej części narządów szczelinę, a raczej pod łechtaczki, usytuowany pomiędzy warg sromowych (mały).

Jaka jest struktura?

Cewka moczowa u kobiet, gdzie? Odpowiedź na to pytanie można dostać. W tym rozdziale chcę mówić szczegółowo o tym, co struktura cewki moczowej jest u płci pięknej.

Jak wiemy, otwarcie zewnętrznego cewki moczowej różni zaokrąglony kształt. Przy wejściu do pochwy jest otoczony przez stałych krawędziach valikoobraznymi. Sam kanał przebiega zasadniczo równolegle do pochwy, w jego przedniej ścianki i które są skondensowane. Należy zauważyć, że w świetle cewki moczowej u kobiet na całym inna. Lejek on rozszerza się z pęcherza moczowego, a następnie zwęża się w zewnętrznych otworach. Cały kanał jest dosłownie otoczony przez tkanki łącznej, która ma gęstość właściwą w dolnej pochwy. Ściana kanału tworzące błonę śluzową i tkankę mięśniową.

Błona śluzowa cewki

Błona śluzowa wielowarstwowej cewki powlekane pryzmatyczny nabłonka, które w niektórych obszarach płaskich, a w niektórych – wysoka. W ten sposób membrana tworzy szereg wzdłużnych fałd. W związku z tym, pieprzem nacięcie kanał ma kształt gwiazdy.

Najwyższa i największa z cewki moczowej znajduje się na zakładce tylnej ścianie i nazywa się herb cewki moczowej. Rozciąga się z przednim rogu pęcherza do końca. W śluzówce cewki się luki i dolnych odcinków kanałowych otwarty otworu tak zwany dławik przewody cewki moczowej. W pobliżu gniazda po obu stronach są kanały kasetonów. Należy również zauważyć, że tkanka łączna cewki moczowej ma liczne żyły i włókien elastycznych.

Tkanka mięśniowa cewki moczowej

Mięśni warstwa cewki moczowej u kobiet składa się z okrągłych, zewnętrzne wzdłużne i wewnętrznej warstwy i warstwę mięśni gładkich z włókien elastycznych. W moczowo-płciowego przepony blisko jej tkanki przymocowana do kołowego toru i tworzą zwieracza cewki moczowej.

Cewka moczowa u mężczyzn: Gdzie jest?

Mężczyzna cewki moczowej, w przeciwieństwie do krótkiego kobiet ma długość około 18-24 centymetrów. W tym przypadku, wartość wzrasta o jedną trzecią w stan erekcji. Tylnej cewki na silniejszą płci rozpoczyna się od wewnętrznego otworu i kończy się na kopiec ziarna (lub przed rozpoczęciem ciał jamistych). Co do przedniego kanału, znajduje się w oddaleniu.

Jaka jest struktura?

Cewka moczowa u mężczyzn gdzie? Te informacje przedstawiliśmy tylko powyżej. Teraz opiszemy szczegółowo o strukturze męskiej cewki moczowej.

Konwencjonalnie, cewka jest silniejsza płeć podzielono na 3 części, a mianowicie:

  • Webby;
  • gruczołu krokowego (prostaty lub);
  • gąbczasta (gąbczasta lub jamiste).

Cewki moczowej u mężczyzn na całej jego długości jest 2S wygięcie w kształcie litery: górna podlonny (lub podlobkovy, gruczołu krokowego), która jest utworzona przy przejściu błoniastego części kanału jamistej (od góry do dołu), omijając spojenie łonowe poniżej, a dolna predlonny (tak zwane predlobkovy ) powstające w ruchomej części poruszającego się ciała pływającego, wyginając się ku górze. Jeśli penis jest podnoszony do żołądka, zarówno przepustkę powyżej gięcia do wspólnej, która jest wklęsła do przodu i lekko w górę.

Całej męskiej cewki ma inną średnicę prześwitu. Tak więc, na przemian szerokie części na węższy. Jednym ograniczeniem jest to, w wewnętrznym otworze, a z drugiej – w moczowo-płciowego membrany, a trzecia – na wyjściu. Nawiasem mówiąc, rozszerzenie na męskiej cewki moczowej jest trzech: w regionie gruczołu krokowego, cebuli i na końcu cewki moczowej, która jest kość łódkowata fossa. Jak wiadomo, średnia szerokość kanału w silnej płci w zakresie od 4 do 7 milimetrów.

Mikroflora u kobiet

Samica cewki moczowej, a raczej jego normalna mikroflora może być różna w zależności od wieku. U dorosłych i zdrowych członków płci pięknej, większość mikroorganizmów składa się z bakterii mlekowych i saprofitycznych i naskórka gronkowców. Ponadto, dopuszcza się obecności cewki peptostreptokokkov od 5% do 10% i Bifidobacteria. Niniejsza kombinacja mikroorganizmów w praktyce medycznej nazywa mikroflora Döderlein.

Męska mikroflora

Samica cewka moczowa jest bardzo różnią się od mężczyzn. I dotyczy to nie tylko do lokalizacji kanału w ciele i parametrów fizycznych, ale również do mikroflory. Należy zauważyć, że pozostaje niezmieniona przez cały okres mężczyzn. Kilka godzin po urodzeniu cewki moczowej u chłopców pojawia się naskórka i saprofitycznych gronkowców. W tym przypadku, wymienione drobnoustroje zamieszkują tylko pierwsze pięć centymetrów na zewnątrz cewki moczowej. Ponadto, cewka jest praktycznie sterylne.

Cewka moczowa – co to jest? Teraz znasz odpowiedź na to pytanie. Wiele osób zastanawia się, jakie choroby mogą wynikać z różnych zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu.

Choroby cewki

Choroby ciała może wiązać się z następujących zjawisk:

1. zapalenie kanału. Zapalenie cewki moczowej, w których leczenie ma otrzymać antybiotyki i inne środki chemioterapeutyczne w praktyce medycznej jest bardzo powszechne. Choroba ta nazywa się zapalenie cewki moczowej. Przejawia się to w postaci dyskomfortu, pieczenie i skurcze. Zazwyczaj, choroba ta występuje w ostrej formie i zapalenie pochwy łączy się ze endotservitsitah.

2. anomalie kanału. To może się objawiać w postaci tylnej nieobecności (spodziectwa) lub ścianki przedniej (wierzchniactwo). To odchylenie powinny być traktowane jedynie poprzez operację.

3. Wraz z utratą cewki moczowej. Schorzenie to jest mocne zewnątrz kanału występ. U płci pięknej jest to choroba występuje najczęściej u osób starszych. Może mu towarzyszyć wypadanie pochwy. Powody przedstawione odchylenia wystają uszkodzone mięśnie dna miednicy, w tym krocza, podczas długotrwałego wysiłku fizycznego i działania rodorazreshayuschie, długotrwała praca, kaszlu trwałe, silne zaparcia itp prób W leczeniu tej patologii stosuje się okrągłą wycięcie wypadnięcie cewki ściany.

4. grubego. Polip cewki moczowej jest niewielka formacja nowotwór, który można wyeliminować tylko chirurgicznie. Przyczyny takiego odchylenia mogą działać przewlekłe procesy zapalne, które zostały spowodowane przez infekcji, jak również zakłócenia hormonalne i choroby jelit. We wczesnych stadiach moczowej polipa rozwija się bez żadnych objawów, ale po pewnym czasie choroba powoduje dyskomfort. Zdiagnozowanie tej patologii korzystając urethroscope.

5. włókniaki, mięśniaki i naczyniaki. Takie odchylenia są łagodne nowotwory związane hormonów składa się z tkanki łącznej, mięśni. Ich leczenie jest przeprowadzane tylko poprzez operację.

6. brodawki narządów płciowych. Jest to choroba, która dotyka najczęściej otwarcie zewnętrznego cewki moczowej. Usunięte chirurgicznie takiego wykształcenia.

7. okołocewkowych torbiele. Torbiel jest wypełniona ciekłym żelazem, która przylega do zewnętrznej dział cewki. Ona wygląda jak wybrzuszenia przedniej ściany pochwy. Ból w cewce moczowej i skomplikowane mochevyvedeniya zauważalne zgrubienie wokół zjazdu – wszystko to jest to znak, że dana osoba ma cysty kasetonów. Potraktowana choroby tylko usuwanie cyst znieczuleniu (lokalnego).

8. Z zwężenia. Zwężenie cewki moczowej jest najczęściej związane z powikłaniami w leczeniu nowotworów prostaty. W ciężkich przypadkach lumen cewki moczowej całkowicie zablokowany, co powoduje ogromny dyskomfort dla pacjenta.

9. choroba onkologiczna. Niezwykle rzadko. Częściej u kobiet niż u mężczyzn.

podsumować

Cewka moczowa – co to jest? Odpowiedzieliśmy szczegółowo na pytanie. Należy również zauważyć, że w celu uniknięcia poważnych chorób cewki moczowej, eksperci zalecają codzienną higienę osobistą, nie jeść żywności, które mogą podrażniać błonę śluzową organizmu, jak również stosowanie antykoncepcji w czasie przypadkowych linków.