472 Shares 4498 views

AMD Radeon HD 6800 Series: Badania i charakteryzacja

AMD Radeon HD 6800 Series – seria kart klasy średniej od znanego, AMD. Te karty graficzne zastąpiły serię z indeksu 5. Poniżej opisano wszystkie dane techniczne, wyniki testów w specjalnych programów i gier.

Historia karty graficznej

Należy wyjaśnić, że seria 6800 jest pierwszym, który został wyprodukowany pod godłem AMD, ATI, jak nie jest po fuzji dwóch firm-producentów akcesoriów komputerowych.

W 2010 roku, stało się konieczne ponownie po aktualizacji kart graficznych linii oferowanych przez firmę. Podczas prezentacji AMD ujawniło wszystkie szczegóły dotyczące danych technicznych i możliwości nowej serii. AMD Radeon HD 6800 Series zawiera dwa modele kart graficznych: HD 6850 i HD 6870. Te dwie ostatnie cyfry określają warunkową kartę graficzną klasy. W związku z tym, że był młodszy 6850 i 6870 – starszy i bardziej wydajny.

Te grafiki zostały stworzone, aby zastąpić flagowy HD 5870, ale, co dziwne, nie byli już wiodącym i zajmowane stanowisko klasy średniej. flagowy firmy była seria Indeks 9 – HD 6900.

AMD Radeon HD 6800: Charakterystyka

W rozwoju wszystkich poprzednich kart ATI z ekspertami spełniać takie same zasady, jak w przypadku ich odpowiedników z Nvidia. Oznacza to, że wszystkie nowe wydarzenia i grafika władca zainwestował wysiłki, aby osiągnąć maksymalną wydajność i moc żelaza. Po fuzji z polityką firmy AMD i podejście do tworzenia kart graficznych mamy jakiś inny wektor.

AMD postanowił stworzyć film ze zrównoważonej energii, wydajności i ceny. Ta seria musi konkurować z GTX 460 i GTX 470. Aby to zrobić, twórcy postanowili opracować nowy GPU. Nadal chodzenia debaty o tym, czy Barts złamać ani o krok do tyłu. Z jednej strony, twórcy uprościć architekturę i zmniejszyć rozmiar. Z drugiej strony, zużycie energii i wydajność jest znacznie wyższa w porównaniu do poprzedniej generacji kart graficznych od AMD.

Według spółki, nie miało żadnego rewolucja czy przełom. Układ graficzny Barts jest powtórzeniem poprzedniej generacji, ale z nowego podejścia do starych technologii. Jednym z powodów tej decyzji był problem z produkcją i fabryki w chwili Radeona HD 6800 Series AMD, więc twórcy zdecydowali się uaktualnienie starszej generacji.

Ale celem wypełniania kart graficznych segmentu hi-end oparte na modernizację architektur poprzednich generacji nie zostały osiągnięte. Nowa seria dorównuje wydajności HD 5870, ale nie przed nim.

Cała seria jest oparta na procesorze Barts, wspiera shadery w wersji 5, ustaloną ilość pamięci wideo – 1024 MB. Każda karta posiada dwa złącza DVI, dwa spacery i jeden miniDP przez HDMI. Oba urządzenia posiadają wsparcie dla CrossFire i wyświetlania technologii na 8 monitorach jednocześnie. Młodszy 6850 karta graficzna jest taktowany 775Mgts, senior, 6870, – 900 MHz. Koszt kart graficznych – 180 i 240 $ odpowiednio. Obsługuje również DirectX11, że w chwili Radeona HD 6800 Series AMD było ważne.

karty testowe

Zarówno karta graficzna z serii 6800 były badane w tych samych warunkach na tej samej konfiguracji ławce. Wszystkie testy przeprowadzane są w 3D Mark i gier komputerowych, które pojawiły się w momencie wydania serii kart graficznych.

AMD Radeon HD6850

Ten model jest to najsłabszy z serii AMD Radeon HD 6800. Specyfikacje znacznie skrócone w porównaniu ze starszymi grafiki. I wycina wszystko, łącznie z możliwością układu chłodzenia. Ale twórcy nie zostały uznane za jedno: mimo słabszych pojemność karty jest podgrzewana w ten sam sposób. Jest to zdecydowany minus.

Zgodnie z wynikami w 3D Mark, ta karta wideo jest gorsza od starszej serii jest tylko 2-3 tysięcy punktów. Weźmy najbardziej produktywnych i wymagających gier w tamtych latach – Crysis i Far Cry 2. Różnica w FPS jest między 10 i 15 klatek na sekundę. Jeśli porównamy tę różnicę do różnicy w cenie, zakup HD 6850 wygląda bardzo atrakcyjne rozwiązanie.

AMD Radeon HD6870

Im starsza seria modelu dorównuje wydajności do flagowego HD5870 spółki. Szczególnie godne uwagi jest to, że karta graficzna AMD Radeon z HD 6800 Series, których cena jest znacznie niższa niż koszt konkurentów z firmą NVIDIA, pozwala na wykorzystanie wszystkich możliwości DirectX11. Szczególnie dobrze na wyzwanie, aby poradzić sobie jako czas HD 6870.

Modernizacja procesora graficznego Barts pozwoliło na osiągnięcie konkurencyjności z flagowym AMD sama spółka i GTX 460 od pojemności pamięci Nvidii 1 GB.

Reasumując

Nowa generacja serii AMD Radeon HD 6800, który otrzymał mieszane recenzje, zdecydowanie warta uwagi i swoje pieniądze. Obie karty miały miejsce pomiędzy modelami budżetowych i flagowego HD 5870, ale w tym samym czasie, linia może rywalizować z konkurencją w tym segmencie firmy Nvidia. Próbki z AMD wygląda o wiele bardziej korzystne. Zwiększenie wydajności kart graficznych Nvidia jest minimalne, ale koszt jest wyższy na $ 30-40.

Oczywistych wad należą hałaśliwe układ chłodzenia chłodnicy. W celu ratowania i uproszczenia architektury, twórcy zapomnieli zadbać o prawidłowe chłodzenie. Głośny cooler, który ledwo radzą sobie z obciążeniem, bije każdą możliwą chęć wykorzystania możliwości wideo w najszerszym. Ale nie jest to konieczne, ponieważ w eksperymentach i istnieje grafika przyspieszenie od Nvidii.