429 Shares 2397 views

Złamania łokcia: rodzaje, objawy, leczenie, rehabilitacja

Wspólny kolanko różni się raczej złożoną strukturę. Przedstawiona część górnego ramienia jest uformowany promień i kości łokciowej, które są połączone z ramieniem tkaniny. Wewnątrz głównego łokcia jest nieco mała. Przez obszar prezentacji są główne nerwy i naczynia krwionośne, które są odpowiedzialne za mobilność całej kończyny. Dlatego złamania łokcia oprócz trudności funkcji motorycznych oraz rozwój silnego bólu obarczona całą masę komplikacji.

Co terapia jest stosowana w urazach tego planu? Jak leczyć złamania łokcia? Co jest potrzebne do rehabilitacji? Postaramy się odpowiedzieć na pytania przedłożone.

Przyczyny urazu

Łokieć jest niezwykle podatny na uszkodzenia, ponieważ nie jest mocno umięśniony ramka, która jest w stanie zapewnić niezawodne wsparcie i ochronę zapewnianą przez część kończyny górnej. Szczególnie często poddawane stresowi w tym regionie dzieci, które wykazują nadmierną aktywność i często złowionych w sytuacji obarczona wyglądu urazów.

Uzyskaj złamania łokcia jest możliwe w wyniku upadku, a ze względu na znaczne obciążenia udarowe w danym regionie. Najczęstszym uszkodzeniem kości jest tu wewnętrzny.

rodzaje złamań

Przeznaczyć następujących rodzajów urazów kości w łokciu:

 1. Zamknięty złamanie stawu łokciowego charakteryzuje się uszkodzeniem kości promieniowej, szyi i głowy. Najczęściej występuje na skutek nadmiernego obciążenia, gdy nacisk na bezpośrednie kończyny.
 2. Złamań otwartych kolanka – oprócz pojawieniem się pęknięć w strukturze odłamów uszkodzonej tkanki miękkiej. W poważnych przypadkach, istnieje pęknięcie skóry, ziejąca rana jest uformowana, które towarzyszą obfite utraty krwi.
 3. Złamanie procesu dziobiastego występuje z powodu znacznych obciążeń udarowych na kości. Takie urazy są rzadkie. W przypadku uszkodzeń tego planu charakteryzuje skutków wyporności i zwichnięcie przedramienia.

Wydzielać złamania rurowy z przesunięciem i na zewnątrz. Często cierpią z podobnych urazów kości.

objawy

Pokaż na złamania łokcia maja następujące funkcje:

 1. Obecność ostry ból stały, który daje do nadgarstka i dłoni.
 2. Ograniczona ruchomość kończyn lub jego całkowitego paraliżu.
 3. Niezdrowe, nietypowe dla ramienia ruchliwości ludzkiego stawu łokciowego, na przykład w kierunku poprzecznym.
 4. Występowanie obrzęków, krwiak sinicą formacji, stłuczenia podskórne.
 5. Objawy neurologiczne – drętwienie palców i nadgarstka, mrowienie przedramię.
 6. Uszkodzenie naczyń krwionośnych, mięśni, skóry (otwarte złamania łokcia).

Pewny znak poważnego uszkodzenia stawu łokciowego jest bardzo silny ból w tylnej części. Stopniowo, przednia powierzchnia obszaru rannych powstaje obrzęk i krwiak. W kolejnym zdolność do gięcia ręce utracone. Uszkodzony kończyna zwisa bezwładnie. Kiedy ruch przedramienia, jest sztywność mięśni.

Po złamaniu kości zachowały zdolność do przesunięcia przedłużenie ręki. Jednak podniesienie kończyny i jej obrót w bok powoduje znaczny dyskomfort.

pierwsza pomoc

Taktyki pierwszej pomocy w łokciu kolei jest wybrana w oparciu o określony uraz i jego nasilenia. Bądź co bądź, głównym problemem jest tutaj całkowite unieruchomienie kończyny. Zaleca się, aby odwołać się do nałożenia opony. W tym przypadku, ramię jest zgięte pod kątem prostym, a następnie bezpiecznie zamocowany. Jeśli to konieczne, wyeliminować ból nie do zniesienia stosowanych leków przeciwbólowych.

leczenie zachowawcze

W przypadku braku urazu uciekania się do otwartej formy terapii zachowawczej. W ciągu pierwszych 6-7 dni po złamaniu występuje zwykle objętościową obrzęk. Dopóki nie ma patologiczny objaw, nałożyć longetnuyu ramię gipsu. Unikaj stresu na uszkodzonej kończyny w okresie do 3 tygodni.

Jako połączenie kości ramienia okresowo udostępniane z plastra dla rozwoju stawu. W miarę upływu czasu, na przykład bandażem zastąpiona sztywnym zaciskiem, który ma system regulacji amplitudy ruchów.

leczenie operacyjne

Otwartych złamań łokcia, który charakteryzuje się przez przemieszczenie fragmentów wymagają operacji. Zdolność inaczej przedramię zginanie nie mogą zostać przywrócone.

Sukces terapii roboczego zależy od dokładności działania i uraz chirurga, zwłaszcza dopasowanie fragmentów kości, zweryfikowany swoje mocowanie w odpowiednim położeniu anatomicznym. Upewnić się, że taka operacja jest zdolny Centrum Traumatologii i Ortopedii.

W konwencjonalnej konstrukcji końcowych uszkodzenia kości łokciowej terapia ma na celu tkanki medyczny pętli drutu skurcz. Czasami wymaga to dodatkowego utrwalania kości w statycznej pozycji szprychy.

Jeśli masz w leczeniu wewnętrznych złamania łokcia z utworzeniem fragmentów, terapia oparta na przeszczepu kostnego. W takich przypadkach trudno skurcz pętli tkanki, ponieważ może to prowadzić do skrócenia na powierzchniach stawowych. Zamiast uciekania się do użycia dynamicznych płyt kompresji.

W przypadkach, gdy istnieją oznaki fragmentacji traumatologii kości i centrum ortopedii może zaoferować pacjentowi zastąpienia tkanki ciała określonej protezy. Wytwarzają implantów z tworzyw sztucznych i metalu. Ich montaż odbywa się za pomocą cementu kostnego.

możliwe powikłania

Rozczarowujące konsekwencją złamania łokcia może być całkowita lub częściowa utrata sprawności ruchowej kończyn. Warunkiem tego sprzyjają zachowaniu dyskomfort lub ból imponujące pod koniec przebiegu terapii. Unikać takie objawy mogą być, dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.

Aby zapobiec występowaniu powikłań u dzieci, w szczególności utratę funkcji kończyn, leczenie powinno odbywać się pod nadzorem osoby dorosłej. Przede wszystkim, uszkodzone ramię powinno być w całkowitym spoczynku podczas całego przebiegu terapii. Dziecko nie powinno załadować kończynę wykonywać gwałtownych ruchów. Założenie takiego zaniedbania mogą prowadzić do ponownego złamania.

rehabilitacja

Działania mające na celu przywrócenie zdrowego funkcjonalność oczywiście zakłada:

 • masaż;
 • gimnastyka;
 • fizjoterapia.

wspólny rozwój z fizykoterapii dostępnych w pierwszych dniach po ustaleniu kończyn gipsu. Oczywiście, w tym przypadku unika zginanie ręki w łokciu. Główny nacisk jest przeprowadzana na wniosek palców i nadgarstka. Ofiara zaleca się rozpocząć na plecach rannego kończynę za głowę, napinając mięśnie przedramienia i ramienia. Rozwiązania te przyczyniają się do usuwania obrzęków w wyniku aktywacji odpływu limfy z tkanek.

Podczas przywracania zdolności stawu do przejścia do gięcia jego stopniowego rozwoju. W tym celu usuwa główną część obsady, a następnie stracony mierzone unsharp ruchy kończyn. Po rehabilitacji za pomocą fizjoterapii zakazanych zgiąć i wyprostować ramię całkowicie, ponieważ może to spowodować złamanie drugiego.

Masować uciekają się do dopiero po całkowitym usunięciu obsady. A to wpływa na mięśnie obręczy barkowej i plecy łagodnie. Regularne wykonywanie tych procedur może wyeliminować ból, wzmacnia atroficzne mięśni, więzadeł, aby rozciągnąć i ostatecznie w pełni przywrócić mobilność dłoni.

Co do fizykoterapii, są one zalecane do przemian z fizjoterapii. Tutaj uciekania się do metod UHF, terapii magnetycznej, elektroforezy, leczenia leczniczego błota.

Konkludując

Na zakończenie warto zauważyć, że ofiara po wypisie ze szpitala jest niezbędne do wyjaśnienia kilka pytań. Należy skontaktować się z lekarzem, jak najlepiej produkować ruch łokcia, kiedy można załadować ostateczną wagę, jak uniknąć nawrotów i powikłań, które mogą się spodziewać w najbliższej przyszłości.