751 Shares 4276 views

Burza kanalizacji w prywatnym domu własnymi rękami: Planowanie i instalacja

Burza kanalizacji w prywatnym domu własnymi rękami można niezabudowanej każdy majsterkowicz. Układ ten przeznaczony jest do skutecznego usuwania wody ze stopu i wytrącania. Na dachu domu o powierzchni 200 metrów kwadratowych, w ciągu roku spada z około 100 metrów sześciennych wody. Na miejscu to objętość nawet więcej. Kałuże może przynieść pewne niedogodności, ale można nazwać to drobnostka w porównaniu z tymi, które przynosi kłopoty gromadzeniu się dużej ilości płynu.

konieczność przesiedlenia

Burza kanalizacji w prywatnym domu własnymi rękami, prowadzenie budowy, który jest opisany poniżej, zapobiega wchłanianiu wody w glebie, co mogłoby spowodować nieodwracalne szkody dla domu, takich jak wpływania na osiadanie fundamentu. Jeśli woda będzie gromadzić się w dużych ilościach w okolicy, to zniszczy Architektura krajobrazu, jak rośliny mogą umrzeć na mokrej glebie.

planowanie

Jeśli będzie rozstrzygać burzy mózgów wody w prywatnym domu własnymi rękami, trzeba będzie zaprojektować system, który składa się z filtrów, korytek i rur, zamontowane po skosie w kierunku odpływu. Koryta ciecz wypłynie z góry wprowadzeniu rury spustowe, po czym – do kolektora. Gałęzi rur mogą być układane pod ziemią lub na powierzchni. Woda może być zbierane na dwa sposoby: punktu wlotu wody lub liniowy.

W celu odwrócenia wody z dachu, najczęściej stosowane nagłówki punktowe, które składają się z tworzywa sztucznego lejów, połączonych rur drenażowych podziemnych. System jest wyposażony w filtry, które go oczyścić z liści, trawy i innych zanieczyszczeń. Podczas projektowania ważne jest, aby pamiętać, że instalacja części podziemnej kanalizacji powinna odbywać się na tym poziomie, gdzie gleba nie jest zamarznięta. Jeśli nie jest to możliwe, na rurach ciepło, która jest najczęściej stosowaną styropianu. Ze względu na obecność izolacji cieplnej głębokości wykopu można zmniejszyć do 60 cm. W celu określenia średnicy rury musi być brane pod uwagę roczne szybkość wytrącania wewnątrz i na powierzchni ziemi. Najbardziej powszechnie stosowane asystenci rury o średnicy 110 mm. Jeżeli drenaż odbędzie się w miejscach, w których przeważa falujący gleb, można zbudować poduszkę piasku dla kolekcjonerów. Pozwoli to uniknąć osiadania.

Podczas zasypywania trzeba przeprowadzić warstwowy zagęszczaniu, przy czym kąt nachylenia rur kanalizacyjnych powinien wynosić 1 cm na metr rurociągu. Kiedy odpływ wód burzowych jest zainstalowany w prywatnym domu własnymi rękami, nie należy podłączać przewodów pod odpowiednim kątem, ponieważ może to powodować zatykanie ścieków i gromadzenia śmieci.

Projekt: definiowanie głębokości zakładce kanałów

Podczas montażu kanału, rury i tace ułożone na głębokości zalecanego dla danego regionu. Dokładna wartość powinna się dowiedzieć, kontaktując się z organizacją budowę. W ten sposób w wysokim paśmie kranu deszczowej układa się na głębokość 0,3 m, odnosi się do przypadku, gdy średnica rury jest mniejsza niż 50 cm, parametr dotyczy rynnach. Po wybraniu rury i tace o większych wymiarach penetracja musi zawierać 0,7 metra. Jeśli będzie własny zainstalowany drenażu wód burzowych w prywatnym domu własnymi rękami, ważne jest, aby wziąć pod uwagę jeden ważny punkt, który jest ułożeniem kanalizacji powyżej, jeżeli ten ostatni jest dostępny na miejscu.

Dokładne zasady nachylenie

Jeśli zakupiono rury, której średnica wynosi 150 mm, wartość pochylenia powinien osiągnąć 0,008 milimetrów na metr. Poprzez zwiększenie przekroju do 200 milimetrów uprzedzeń powinny dotrzeć 0,007 milimetrów. W zależności od warunków na stoku strefy rury mogą się różnić. Maksymalne nachylenie wynosi 0,02 mm, w stosunku do strefy i kanałami odbiornika mocowania. Wynika to z faktu, że w tym momencie chcesz zwiększyć prędkość dryfu płynu.

natężenie przepływu należy zmniejszyć przed piaskowniki zawieszonych ciał stałych ustalonych. Dlatego, kąt nachylenia w tych miejscach będzie najmniejsza. Każdy dom może być mistrzem niezabudowanej odpływu wody deszczowej w prywatnym domu własnymi rękami. Planowanie może odbywać się w tym samym czasie niezależnie. Na tym etapie ważne jest, aby pamiętać, że urządzenie do pobierania płynów w systemach typu koperta musi być zainstalowany w miejscu przekraczania stokach. W tym przypadku chodzi o strukturach, które są wyposażone we wloty lejka.

instalacja

Realizacja układania livnevok mogą być porównywane z zestawem zewnętrznych systemów kanalizacyjnych. Ale jeśli dom nie jest wyposażony w rynnach, należy rozpocząć pracę z ich urządzeń. Pułapy trzeba wykonać otwory do wlotów, a po instalacji i fiksacji na asfaltowych lanego miejsc przyległości są dobrze uszczelnione. W następnym kroku mistrz może zacząć instalować rur kanalizacyjnych i odpadów. Każdy element jest przymocowany do konstrukcji za pomocą zacisków. Dalsze zasobniki są zainstalowane w przypadku urządzenia liniowego lub rur odgałęźnych, gdy zdecydowano zaimplementować schemat miejscu.

Prace na części podziemnej

Deszczowej odwodnienia w prywatnym domu własnymi rękami, których nastawienie zostało wspomniane powyżej, następnym krokiem podane normy osiedlenia się w danym regionie. Według obliczeń niezbędnych do kopania rowu i jeśli rurociągu należy podgrzać, osłona jest uformowana wokół geowłókninę i żwiru. Można tworzyć poduszkę piasku, ciężko zapakowany dno. Duże kamienie muszą być usunięte, uzyskany pit – zasnąć ziemi. Średnia grubość piasku poduszki wynosi 20 cm.

Aby zainstalować dół zbiornika pobierający jest tworzony i jako kolektora może być stosowany w plastikowym pojemniku. W razie potrzeby można uruchomić kolektor dobrze z ich rąk, Zatoka odpowiedniej infrastruktury wyprzedzeniem w deskowania. Ułożone obok rury.

zalecenia ekspertów

Burza kanalizacji w prywatnym domu własnymi rękami, którego budowa może być zrobione przez ciebie w kilku etapach, powinny obejmować studzienki, jeśli bezpośredni gałęzie mają długość ponad 10 metrów. W punktach łączenia rurociągu i kolektorów należy zainstalować pułapkę piasku. Wyposażenie i urządzenia są połączone w jednym układzie, miejsce dokujące są szczelnie zamknięte.

praca końcowa

Z tego prostego powodu, że koszt prac przez specjalistów jest dość wysoki, zainstalowany aptekach odpływ wód burzowych w prywatnym domu własnymi rękami. Testowanie na końcowym etapie, trzeba zdać sobie sprawę, to będzie zrozumieć, że nie ma słabych punktów w systemie. Przed dokonaniem nadzienie, testowane przez wlewanie wody do wód przyjmujących. Następnie system jest wypełnione ziemią i tac tac i doliny są wyposażone kratek. Jeśli dom ma stromy system dachowy, który nie wszystkie boki mają rynny powinien być zainstalowany w pożądanych rynien lokalizacja z krat obejmować te elementy w całej sieci. Livnevki dworek mogą być zawarte we własnej sieci kanalizacyjnej, jak niebezpieczne elementy, które muszą być precyzyjnie czyszczenia, że nie.

wniosek

będzie można zapisać, jeśli zostanie zainstalowany burzy mózgów wody w prywatnym domu własnymi rękami. Konstrukcja tego typu systemu nie przewiduje unię z drenażem. W tym przypadku budowa nie będzie skuteczna. Livnevki powinny funkcjonować oddzielnie, jeżeli się przepełni, może spowodować sprzątanie piwnicy, co prowadzi do poważnych następstw. W celu zapewnienia prawidłowego nachylenia, należy użyć kabla śledzenia. Burza kanalizacji w prywatnym domu własnymi rękami, że zasady rozmieszczenia opisane w artykule, zostanie zainstalowany w kilku etapach, z których jeden obejmuje zabezpieczenie tace, które mogą być wykonane z zaprawy cementowej.