426 Shares 4357 views

„Biały Pudel” Streszczenie. Prosta historia, która dotyka głęboko

Przed opisaniem podsumowanie „Biały Pudel”, należy zapoznać się z głównych bohaterów utworu. W środku znajduje się mała wędrówka trupa, składający się z trzech członków. Najstarszym członkiem niej – dziadek Martin Lodizhkin, szlifierka. Martin niezmiennie towarzyszyć dwanaście acrobat Serge, Szczygieł, przeszkolonej wyciągnąć specjalne pudełko z wielobarwnych liści przepowiedni i bieli, przycięte jak lew, pudla o imieniu Arto.

Znajomość znaków

Narząd lufa była niemal jedynym materiałem bogactwo Martin. Chociaż narzędzie to długo się w ruinę, ponieważ tylko dwa utwory, które udało mu się jakoś odtworzyć (matowa niemiecki walc Launera i galop „Podróż do Chin) były w modzie trzydzieści czy czterdzieści lat temu, Martin drogi do niej. Szlifierka więcej niż raz próbował przejść lira korbowa w naprawie, ale wszędzie powiedziano mu, że ta starożytna rzeczą lepiej umieścić w muzeum. Ale Seryozha Martyn często powtarza, że lira korbowa doprowadza je przez kilka lat i będą karmić więcej.

Tak samo jak jego instrumentu, organ szlifierka lubił, a może tylko ich wiecznymi towarzyszami i Sergei Arto. Chłopiec był w jego życiu niespodziewanie: w ciągu pięciu lat przed historią, Martin wziął go z rozrzutnego, owdowiałą szewc, „Rent”, a zapłacił dwa rubli miesięcznie za to. Wkrótce jednak szewc zmarł, a chłopiec był związany z moim dziadkiem i duszy, i pracach domowych.

Podsumowanie „Biały Pudel” rozpoczyna się w gorący letni dzień. Trupa jedzie na Krym nadzieję zarobić trochę grosza. W pewnym sensie, Martin, który widział już wiele rzeczy w moim życiu, mówi Seryozha o nietypowych zdarzeń i ludzi. Ten sam chłopiec z przyjemnością słucha starego człowieka, nie przestaje podziwiać bogatą i różnorodną naturę Krym.

próbuje zrobić

Jednak dzień naszych bohaterów nie jest określony: w niektórych miejscach gospodarze gonił je, podczas gdy inni poszli spotkać sługi i powiedział, że na razie nie ma właściciela. Lodizhkin człowiek dobroduszny i skromny, szczęśliwy, nawet jeśli zapłacił mu trochę. A nawet jeśli jest ona kierowana, nie zaczną narzekać. Ale bujne, piękne i bardzo przystojna pani jeszcze udało się dostać starca z siebie. Ona długo słuchał dźwięków liry korbowej, patrząc na numery akrobatyczne, które wykazały Serge, pytania o życiu firmy, a następnie poprosił go, aby poczekać i wszedł do pokoju. Długi pojawiła się dama, a aktorzy zaczęli już nadzieję, że to da im coś z ubrania czy buty. Ale w końcu po prostu rzucił czapkę na wyciągniętą Seryozha starego znaku usunięte z obu stron, ale wciąż pełne dziur i bilon i natychmiast wycofał. Lodizhkin bardzo zły, że był uważany za łajdaków kto jest w stanie wyciągnąć monetę do kogoś w nocy. Staruszek wyrzuca z pychy i oburzenia bezwartościowe monety, które pada bezpośrednio do kurzu.

Zdesperowany, by zrobić coś, znaki potknie do kraju „Przyjaźń”. Martyn zaskoczony: był często w tych częściach, ale dom jest zawsze pusty. Teraz jednak, stary młynek organ uważa, że są one szczęście i wysyła do przodu Serge.

Znajomy z mieszkańcami ogrodu „Drużba”

Opisując podsumowanie „Biały pudel”, należy powiedzieć o kilku innych znaków. Bohaterowie tylko przygotowane do pełnienia funkcji nagle wyleciał z domu chłopiec w marynarskim stroju, a następnie przez sześć dorosłych pobiegł za nim. To było kompletne zamieszanie, ludzie wykrzykiwali – to było od razu jasne, że przyczyną sługi lękowych i mistrzów jest sam chłopiec. Wszystkie sześć próbowali w inny sposób przekonać chłopca wypić eliksir, ale żaden rozsądny mowy pan w złotej oprawce okularów, bez płaczu matki ani krzyków nie pomogło przyczynę.

Martin powiedział Seryozha nie zwracać uwagę na to, co się dzieje i zacząć działać. W ogrodzie w pobliżu ogrodu zaczął się szerzyć fałszywe ochrypły nuty starej galopie. Właściciele i słudzy rzucili gonić intruza. Jednak tutaj znowu przypomniał jego chłopiec w marynarskim stroju (okazało się, że jego nazwisko Trilly) i powiedział, że nie chce biednego urlopu. Jego matka, nie przestając lament, rozkazy wypełniać wolę swego syna.

Wydajność odbyła. Artaud doznał w czapce zęby Martin właścicielom nagrodzonych artystów. Ale tu streszczeniem „Biały Pudel” ponownie przybiera jednak niespodziewany obrót: Trilly piskliwy głos zaczyna wymagać psa. Dorośli kiwać Lodizhkin i spróbować się targować z nim, ale starzec z dumą oświadcza, że pies nie jest na sprzedaż. Właściciele nadal domagać trilly wypełnioną histerycznych krzyków, ale Martyn, nie wiem co, nie poddawaj się. W rezultacie cała trupa wyrzucony z dala od stoczni.

Zlecenia dominy prowadzić Arto

Wreszcie, bohaterowie dostać się do morza i przyjemność kąpieli w zimnej wodzie, zmyciu pot i kurz z drogi. Po wyjściu na brzeg, zauważą, że jest blisko do tej samej dozorcy z ogrodem „Drużba”, który jest tylko kwadrans temu, doprowadził je na szyi.

Okazało się, że pani wysłała woźnego, więc kupił w dowolnym Arto cen – chłopiec nadal nie odpuszczać. Lodizhkin wielokrotnie powtarzanych do niego, że nie dałoby wiernego psa. Następnie dozorca próbuje przekupić kiełbasę na zwierzętach, ale Arto ma zamiar odejść z nieznajomym. Martin mówi, że pies – przyjaciel jego przyjaciół i nie sprzedać. Pomimo faktu, że słaby i wątły staruszek ledwo na nogach, on emanuje dumy i godności. Bohaterowie zebrać ich skromny dobytek i opuścić brzeg. Dozorca może zrobić, to stać w tym samym miejscu i patrzy tęsknie za nimi.

Następna historia Kuprin „Biały Pudel” prowadzi nas do ustronnym miejscu w pobliżu czystego potoku. Tutaj bohaterowie zatrzymują się na śniadanie i napój. upał, niedawne kąpielowy i posiłek, choć skromny, zużyte artystów i położyłem się spać pod gołym niebem. Zanim w końcu zasnąć, Martin marzy o tym, jak jego młody przyjaciel w końcu być uwielbiony i będzie działać jako jeden z luksusowych cyrku w jakimś dużym mieście – Kijów, Charków, powiedzmy, czy Odessie. We śnie starzec mógł usłyszeć jak Arto warczy na kogoś lub coś, ale potem drzemka wreszcie schwytany narządu szlifierka.

Kiedy bohaterowie budzą, psa nie było. Starzec i chłopiec zaczął walczą ze sobą, aby wywołać jego wierny czworonożny przyjaciel, ale Artaud nie odpowiedział. Nagle stary człowiek znalazł się na drodze na wpół zjedzony kawałek kiełbasy, a obok niego – Wyścigi psów rozciągający się na odległość. Bohaterowie zrozumieć, co się stało.

zanika nadzieja

Sergei jest gotowa spieszyć do walki, do sądu, aby Artaud zwrócone. Jednak Martin wzdycha i mówi, że to niemożliwe – ogród w domu „Drużba” poprosił jeśli ma paszportu. Martyn utracone dawno temu, kiedy zdałem sobie sprawę, że próbuje wrócić dokument jest bezużyteczny, wziął propozycję znajome i stał się fałszywy paszport. sama szlifierka nie ma mięczakiem Martyn Lodizhkin, ale zwykły chłop, Ivan Dudkin. Ponadto obawia się, że starzec Lodizhkin ktoś może być przestępcą – złodziej, zbiegłym skazańcem, a nawet mordercą. A następnie fałszywy paszport przyniesie więcej problemów.

Artyści, że dzień nie jest już wykonana. Mimo młodego wieku, Siergiej doskonale zdawał sobie sprawę, jak wiele problemów może przynieść kogoś innego „pachport” (to jest wymawiane Słowo starca). A ponieważ żaden z zaproszeniem do świata, ani śledzenia Artauda nie jąkać. Jednak wrażenie, że chłopak uważnie rozważając coś.

Bez słowa, znaki znowu przechodzić przez feralnego ogrodzie. Ale „Przyjaźń” bramy są szczelnie zamknięte, a na podwórku nie było dźwięku.

Serge bierze sprawy w swoje ręce

Nocą, bohaterowie zatrzymał się na brudnej kawy, gdzie oprócz nich spała Greków, Turków i kilka rosyjskich robotników. Kiedy wszyscy spali, chłopak wstał z łóżka i namówił właściciel kawy, Turek Ibrahim, zwolnij go. Pod osłoną nocy, wyszedł z miasta, dotarł „Przyjaźń” i zaczął się wspinać na ogrodzenie. Utrzymać chłopca, jednak nie udało. Upadł i bał się ruszyć, obawiają się, że teraz rośnie zamieszanie, uruchomi woźnego. Sergei długie wędrówki w ogrodzie i wokół domu. Wydawało mu się, że nie tylko będzie w stanie znaleźć prawdziwej Artoshku, ale nie stąd nigdy. Nagle usłyszał cichy stłumiony pisk. Whisper nazwał ukochanego psa i powiedział do niego szczekać. W tym samym czasie radosnego powitania może to słychać szczekanie i Myszka i reklamacji oraz uczucie bólu fizycznego. Pies usiłował uwolnić się od czegoś, co trzymało go w ciemnej piwnicy. Z wielkim trudem udało mi się oderwać od przyjaciół przebudzonych i przyjść do dozorcy wściekłości.

Wracając do kawy, Seryozha prawie natychmiast zasnął spokojnie, nawet bez konieczności powiedzieć starca o jego nocnych przygód. Ale teraz wszystko było dobrze: produkt Kuprina „Biały Pudel” kończy się z firmą, jak na początku, w kolekcji.