851 Shares 2490 views

Trasy myszy po ekranie: co robić?

Komputer i jego komponenty – technika nieprzewidywalna. Różnorodność awarii i usterek w jego pracy są dość powszechne. Co jeśli mysz biegnie w poprzek ekranu? Co należy zrobić, aby zaradzić tej sytuacji? Jak problem jest niebezpieczne? Zrozumieć to wszystko nie jest tak trudne, jak się wydaje. Najważniejsze – nie panikuj. Więc dlaczego mysz może pracować na ekranie? Jak rozwiązać tę sytuację?

TeamViewer

Tak więc pierwszy scenariusz – jest obecność zdalnego połączenia z komputerem. Oznacza to, że ktoś może zdalnie sterować daną maszynę. W tej sytuacji kwestia dlaczego myszka biegnie w poprzek ekranu, nie powstaje.

Po wyłączeniu stosowania TeamViewer lub jego analogi myszy spontanicznie zatrzymuje przenoszenia i wykonywania czynności. Z reguły taka sytuacja jest stworzony celowo przez użytkownika i nie powoduje problemów.

wirusy

Mysz działa na całym ekranie? Jest prawdopodobne, że wirusy winowajcą przeniknął do komputera. Często zdarza się, że nie będą tylko zniszczyć integralność systemu operacyjnego, ale również obezwładniania podłączonego urządzenia.

Jeśli podejrzewasz, że obecność wirusów na komputerze zaleca się niezwłocznie wykonać odpowiednią skanowanie. Wskazane jest również, aby sprawdzić komputer pod kątem „spyware”.

Po oczyszczeniu, sytuacja, w której mysz biegnie w poprzek ekranu znika. W każdym przypadku, gdy przyczyna leżała w obecności wirusa w systemie operacyjnym. Jednak często problem leży gdzie indziej.

obiekty

Dlaczego uruchomić myszy na ekranie? Poniższy scenariusz jest powszechne, ale niewiele osób wie. Chodzi o to, że wiele obiektów trzecich spadła na ramię, prowadzi do przemieszczania kursora. Dokładniej, zaczyna drgać.

Najczęstszym powodem – to zatykaniu urządzenia. Od czasu do czasu potrzebnego do czyszczenia myszy. Pożądane jest, aby obsługiwać komputer za pomocą specjalnych myszy podkładki. To służy jako dodatkowe zabezpieczenie.

Gdy ciało obce (może to być na kurz, brud lub cząstek żywności) są usuwane, jest możliwe do obserwacji zachowania kursora. Wciąż potrząśnięć? Wtedy trzeba szukać źródła problemu w innym miejscu!

powierzchnia robocza

Dlaczego kursor myszy działa na ekranie? Jest prawdopodobne, że zjawisko to występuje z powodu niewłaściwej powierzchni roboczej, na którym myszy. To może być nierówna lub wytrząsanie się.

Nawiasem mówiąc, bardzo często powodu, gdy mysz biegnie w poprzek ekranu. Poprawione łatwo – czy użytkownik wybierze nową powierzchnię roboczą lub kupić mniej wrażliwe myszy. Najczęściej problem jest rozwiązany poprzez współpracę z podkładki pod mysz. Pomaga to uniknąć urządzenie mobilności, a także chroni przed niepotrzebnym uszkodzeniem i zatorów.

wrażliwość

Kursor myszy działa na ekranie? Ostatni wspólny scenariusz – nie jest niczym innym jak bita urządzenia regulacji czułości. W każdym mysz ma podobną opcję. To pozwala na regulację czułości. Przy wyższych stawkach kursor rozpoczęcia szarpnięcie przy najlżejszym dotyku. W związku z tym dziwić, że biegnie myszy po ekranie, nie jest to konieczne.

Jak rozwiązać ten problem? Można:

  1. Kupować mniej wrażliwe myszy. Ma ona zastosowanie tylko do tych przypadków, w których urządzenie ma zostać zastąpiony. Nie fakt, że wymiana pomoże.
  2. Dostroić czułość myszy. Najczęstszym scenariusz. Istnieje wiele aplikacji, które pozwalają rozwiązać sytuację.

Po ustawienia są ustawione na wartości normalnych nie będzie już żadnego problemu, w którym działa myszy po ekranie. A co jeśli, nawet po tych wszystkich rozwiązań problem nie ustąpi?

System operacyjny

Następnie zaleca się przestrzegać kilku wskazówek. Mysz biega na ekranie, ale ustawienie sprzętu w porządku, nie ma oprogramowanie do sterowania zdalnego komputera nie jest podłączony, a wirusy są eliminowane?

W takim przypadku zaleca się:

  1. Aby przywrócić system do daty, że mysz nie drgnie. Jest prawdopodobne, aby obwiniać awarii systemu.
  2. Czyszczenia rejestru PC. Awarie mogą nie być połączone tylko z systemem prawidłowo, ale również na miano „zaśmiecania” rejestru.
  3. Wdrożenie ponownej instalacji systemu operacyjnego. Zwłaszcza, jeśli użytkownik ma pirackich kopii.
  4. Zainstalować / zaktualizować sterowniki myszy. Niektóre myszy komputerowych wymaga zainstalowanych sterowników. Przed zainstalowaniem odpowiedniego oprogramowania urządzenie może nie działać lub funkcja jest uszkodzona.