407 Shares 3151 views

Menu ślubne: porady i wskazówki

Dla nowożeńców podczas pre-weselnych zmartwień – czas najbardziej stresujące w życiu razem zaczyna. Wybór ubrania, rezerwacja restauracji, przygotowanie różnych listach wizyt specjalistów w zakresie prowadzenia uroczystości i sporządzanie menu można wywnioskować ze stanu równowagi, nawet najbardziej spokojny i trudny ludzie paniki.


W rzeczywistości, martwić się, jak zrobić menu weselne, nie warto. Często nowoczesne pary nadać temu aspektowi zbyt wiele uwagi, w wyniku stół pękało z modnych kulinarnych w stanie ocenić, nie wszyscy goście, z których wielu to zwolennicy tradycyjnego wzornictwa. Tak więc pierwszą rzeczą, jaką należy zwrócić uwagę przy wyborze dań na świątecznym stole – to jest ich przesyt i kompatybilność. Nie jest konieczne do przeprowadzenia eksperymentów i umieścić przekąski i sałatki, które nie próbowałem. Postawić zakład na klasykę, trochę uzupełnić swoje nowoczesne trendy i dbać o pięknie zaprojektowany – i doskonałe menu weselne gotowy.

Jedyną rzeczą, która jest naprawdę warto zwrócić uwagę, tworząc listę potraw, to ogólne preferencje smakowe gości. Jeśli wśród nich będą osoby, których smaki jesteś zaznajomiony wcześniej sprawdzić, czy istnieją wśród nich wyznawcy islamu, a także na czczo chrześcijan i zagorzałymi wegetarianami. Jeśli w ogóle, wśród swoich gości będzie pamiętał, że menu ślub powinien zawierać kilka potraw, które mogę cieszyć się i swoje „nietypowych” krewnych i znajomych. Co do reszty, nie musimy polegać na czymś zadowolić wszystkich, bez wyjątku, ponieważ preferencje smakowe pięćdziesięciu czy nawet stu ludzi jest dość trudne do połączenia w jednej opcji menu.

Średnia zasada obliczania ilości pokarmu dla menu stołu weselnego jest następujący. Na każdy dorosły musi wynosić co najmniej kilogram żywności, może być nawet trochę więcej, jakby święto będzie długa, ale goście nie powinni czuć się nieswojo na nagle opuszczony tabeli. Większość powinna być dużo przekąsek i sałatek – one trwać nie mniej niż pół kilograma określony powyżej 250 g. pokarm, 300 gr. dekorować go. Również menu ślubne powinny zawierać 100-150 gr. świeże owoce dla każdego gościa, a ta sama ilość ciepłych przekąsek. Wybierając składniki sałatki, wziąć pod uwagę, jak długo mogą pozostać świeże, jakby święto będzie trwało przez większość dnia, wielu z nich do końca tego okresu, nie mogą zachwycić gości swoim wyglądem i smakiem.

Równie ważny jest wybór napojów alkoholowych, które zostaną zawarte w menu weselnego. W odniesieniu do jakości i ceny, wszystko zależy od wielkości budżetu, ale to nie powinno być brane absolutnie wątpliwą alkoholu lub zbliżającą się uroczystość ryzyka staje się zbiorową wycieczkę do najbliższego szpitala. Jeśli chodzi o rodzaje napojów, które tradycyjnie pije każdy człowiek pobranych przynajmniej jedną butelkę spirytusu, plus dwie butelki przekraczające tę kwotę na każde 10 osób. Liczba butelek wina i szampana, który zawiera menu weselne, zwykle obliczane na podstawie 3-4 butelki szampana na 10 osób i 1 butelka wina dla każdej kobiety, plus 2 butelki powyżej tej kwoty na każde 10 osób. Ale w każdym przypadku należy pamiętać, że lepiej jest wziąć trochę więcej alkoholu i zabrać ją ze sobą po obchodach niż pośpiesznie szukać posłańca, który potrwa do najbliższego sklepu dla brakujących butelek.

Ciasto na menu weselne należy zamawiać z wyprzedzeniem i wolą lżejszą opcję z niskotłuszczowej śmietany, ponieważ w momencie składania wydać swoich gości przy stole znaczną ilość czasu. Masa obliczona jako ciasto 2-2,5 kg na 10 osób.