798 Shares 8301 views

Radziecki i rosyjski balet solista Wiaczesław Gordiejew: biografię, życie osobiste, praca

Przekazanie nagród Vyacheslava Mihaylovicha Gordeeva zajmie wydrukowany arkusz oraz listę z działaniem strony i ustawić miniatury baletowe i – trzy. Świat Ballet Star, założyciel i dyrektor teatru „Russian Ballet”, pedagog i choreograf wszystkich nagród, tytułów, nagród i tytułów zdobył siebie, swoją pracę i talent.

Młoda i teraz

W balecie, Wiaczesław Gordeev odbywa się całkowicie. Człowiek wielkiej witalności, był i nadal jest aktywnym członkiem społeczeństwa zażądał. Według jego własnych słów, najstraszniejsze stan dla niego – „żyć”. Raz trzeba zastrzec, że wygląda Wiaczesław Gordeev eleganckie, fit, energiczny, przystojny mężczyzna, z którym czasownik „żyć” absolutnie niezgodne.

Dzieciństwo zwykle Moskwa chłopiec

Wiaczesław Michajłowicz Urodzony 03 sierpnia 1948. On jest rodowitym Moskal. Rodzice przyszłych gwiazd światowego baletu obronie ojczyzny podczas wojny 1941-1945. Ojciec Michaił został ranny, a matka Lubow, kobieta jest bardzo utalentowany, dobrze grał na kilku instrumentach muzycznych, komunikat o kapitulacji Niemiec spotkali się w Berlinie. Po wojnie, rodzice pracowali w biurze projektowym, który zbiera „Buran”. Wiaczesław Gordeev nadpobudliwe chłopiec dorastał i studiował wszystkie dostępne sportowych (piłka nożna, siatkówka, boks, a później – do tenisa i sztuk walki).

pierwszy szok

Ale w wieku dziesięciu lat, widział przekazu telewizyjnego z baletu „Romeo i Julia” z legendarnym Galina Ułanowa w roli tytułowej. Sama wydajność, jego emisja w telewizji był wydarzeniem o znaczeniu krajowym. Jest określana los wrażliwy chłopiec. Slava Gordeev zaangażował się w amatorskim studiu baletowym w klubie „Czerwony Październik”. Ale moja matka nie mogła pojąć while kategorii „solista Teatru Bolszoj” i postanowili połączyć przyszłość ich dziecka z bardziej szczegółowym i męskim zawodzie.

Wypadek, który określił przyszłe życie

Dzięki staraniom matki chłopca wziąć w Suworowa szkoły wojskowej, aby dostać się, co było bardzo trudne. Dokumenty zebrane, dziecko Jego fryzura i Wiaczesław Gordiejew z matką udać się kształtować w prestiżowych instytucjach edukacyjnych. A potem los interweniuje po raz drugi. Na ogrodzeniu widzą reklamę dla rygli do Szkoły Baletowej utalentowanych dzieci od 12 lat. Na prośbę swojego syna, aby przyjść i spróbować matka nagle zgadza, mimo ogromnej kolejce (w trzech lokalizacjach – 600 pracowników). Wiaczesław Gordeev podjąć natychmiast, a dokumenty w folderze spadły na drodze. Faktycznie, on osiągnął wielki sukces w porównaniu z innymi studentami, w ciągu ostatnich kilku lat szkolenia został uznany za najlepszy i najbardziej utalentowany uczeń. Szkoła Gordiejew przybył w 1960 roku, ukończył – w 1968 roku. Wdał się w klasie utalentowanego nauczyciela Peter Pestova.

"Golden Boy"

Jeszcze w czasie studiów w szkole M. V. Gordiejew wyjechał za granicę. W Paryżu i Londynie, tańczył pas de deux (jedna z głównych form Baletowych) z baletu „Flames of Paris”. Sukces był oszałamiający. „Golden Boy” – pseudonim, który Gordiejew otrzymała za granicą – był dołączony do niego, nie tylko ze względu na złotym kolorze: zachodni widzowie docenili młoda tancerka.

marzenia

Po ukończeniu studiów absolwent już uznane mogli wybierać, z którym teatr związać swój los. Jego wytrwałość, aż do rozmowy z ówczesnym Ministrem Kultury EA Furtsevoy, został zaproszony do nowo utworzonego „Young Ballet” (to był pomyślany jako twarz radzieckiego za baletowej przeciwko Zachodowi). Teatr. Stanisławski i Niemirowicza-Danchenko oferowana również młodego artystę natychmiast głównych ról i wynagrodzenie powyżej 200 rubli. Pielęgnowane marzenie młodego tancerza – Teatr Wielki – wziął go również w jego trupy, ale tylko w corps de ballet z pensją 98 rubli. Z entuzjazmem zajmuje ostatnią opcję. Nieco później, Gordiejew został solistą głównego teatru kraju i służył tam aż do 1989 roku. I recytowane role w BT Gordiejewa prowadzone przez Alekseya Varlamova.

Utalentowany i udane

W 1971 Gordiejew został zwycięzcą Konkursu Baletowego w All-Union, aw 1973 roku zdobył złoty medal i pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie w Moskwie, gdzie właściciel Grand Prix staje Nadezhda Pavlova. Konkurs ten uważany jest za miejsce narodzin słynnego duetu – Nadezhda Pavlova i Wiaczesław Gordiejew. W tym czasie młody solista Teatru Bolszoj – jest uznaną gwiazdą baletu radzieckiego, znany za granicą i pieścił przez rząd. Mimo, że 5 razy został ograniczony do wyjazdu za granicę, zawsze interweniować lub zasilania lub gospodarstwa i Wiaczesław wciągnąć w stolicach świata jego towarzystwie.

nadal nadpobudliwe

Wiaczesław Gordeev, życie osobiste, które w tym czasie porośnięte legend, nie neguje niczego i nigdy nie uzasadnione. Był uznawany za odniesieniu do kilkudziesięciu kobiet miliarderów , a nawet prezydentów, i ogranicza się do wyjazdu za granicę, on stał się dwukrotnie z miłości do niego kobiet zagranicznych. Muszę powiedzieć, że Gordeev miał niesamowitą energię i efektywność. I z powodu tych naturalnych zdolnościach i jego braku miłości i pracy. On i jego uczniowie pokazuje, że jeśli mają wystarczająco dużo siły, by zrobić coś dobrego, nie wystarczy, trzeba dokonać wyboru.

pierwsze małżeństwo

Nadieżda Pavlova i Wiaczesław Gordiejew zasłynął Radziecki para, która reprezentuje styl Teatr Bolszoj lat 70-tych. W 1975 roku „złoty chłopiec” i „cud dziewczyna” ożenił się, aw 1986 roku rozwiedli. Byli w zasięgu wzroku, i bardzo udany, tak aby nie powodować zazdrość wielu przedstawicieli trupy Teatr Bolszoj. Wiaczesław się wierzy, że jeśli para tańczy razem, rodzina jest lepiej mieć je oddzielić: ciężko przez cały czas być w pobliżu, trzeba znaleźć resztę pracy rodzinnym w pracy – od rodziny. Mówią, że ich małżeństwo zostało stworzone przez KGB i był pierwotnie niewypłacalny.

Drugie małżeństwo i stworzenie własnego teatru

Drugie małżeństwo Gordeeva również upadł, choć trwała ponad 20 lat. Żona Maya była Saidov (Rudenko), dwoje dzieci urodziło się w związku małżeńskim. Gordeev Wiaczesław Mihaylovich – szczęśliwym człowiekiem. Wszystko, co trzeba, co dostaje. Tytuł Ludowy Artysta ZSRR , otrzymał w 1984 roku w wieku 36 lat. Teatr „Russian Ballet”, który stworzony w oparciu o komplet „baletu klasycznego”, zostało uznane zarówno tutaj jak i za granicą, a w 2005 roku, gdy teatr otwiera Gordeev szkolnym studio współczesnego tańca klasycznego, który jest bardzo popularny.

Zasłużyli nagrody i tytuły

Gordiejew otrzymali nagrody i jako tancerz i jako reżyser i jako choreograf. W 1983 roku ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa, aw 1987 – choreograficznej działu GITIS, gdzie od 1993 do 1998 roku prowadził kurs choreografów pedagogów. W 1992 roku otrzymał tytuł „Najlepszy choreograf Roku”, przyznawany przez Stowarzyszenie zachodnioeuropejskiej impresario. Był zastępcą Moskiewska Duma Miejska (2007-2012). Ponadto, Wiaczesław Michajłowicz – profesor Rosyjskiej Akademii Kultury Słowiańskiej. Wszystkie szczegóły dotyczące nagród i tytułów wielkiego tancerza są powszechnie dostępne.

trzecie małżeństwo

Po 60 latach Wiaczesław Gordeev, którego życie osobiste ponownie zmieniona, ożenił się po raz trzeci. W tym małżeństwie on urodził się i dorastał dwóch synów. Nie trzeba dodawać, że jest zadowolony z jego obecnej żony – wspaniałej pianistki Oksana (ukończył z wyróżnieniem Konserwatorium Moskiewskiego). Ostatnio żona Wiaczesława Gordeev młodsza od męża o 26 lat. Sons Nikita i Sasza poszedł do ojca – nawet on znajdzie ich nadpobudliwe.

Dobre Rosjanie

Jeśli chodzi o hobby Wiaczesław obejmuje architekturę, która Gordeev V. M. powodzeniem zaangażowane. Człowiek on nachalny i szczęście. Ponadto, w każdym z wywiadów, że nikt nie powiedział o złe nastawienie i przechowywane nawet z Nureyev i Barysznikow. Co ciekawe, nie skarżą się na każdej dzikiej pogoni KGB i uciskanych pod reżimem sowieckim. I to jest szczególnie kwestia szacunku dla człowieka – jego obywatelstwa. Gordeev V. M. – patriotą w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Patriota i miłośnik życia

On kocha swój kraj i kocha teatr, pomimo krzywd do tej kontrowersyjnej instytucji: do niego dwa razy bez wyraźnego powodu anuluje kontrakty. Może dlatego, że życie jest mu zepsute, Wiaczesław Michajłowicz, zgodnie z jego wywiadu – wielkim optymistą i miłośnika życia.

Wiaczesław Gordeev, balet, dla których był sens jego życia poświęconego mu teraz. Jego wysiłki, „Russian Ballet”, niosąc misję edukacyjną, jest wysoce profesjonalnym zespołem, licząca ponad 100 osób, niezwykły budynek teatru w Kuzminki i świetne recenzje.