288 Shares 9458 views

Vera Gornostajewej: biografia słynnego pianisty

Losy jednego z największych pianistów rosyjski Vera Vasilyevna Gornostajewej został wcześniej ustalonych nawet od urodzenia. Przyjście na świat w sprawie Międzynarodowego Dnia Muzyki, ona poświęciła całe swoje życie do tej pięknej formy sztuki. Dziś, gdy Vasilevny Wiara nie żyje, chciałbym jeszcze raz przypomnieć jej biografię.

Dzieciństwo i młodość

Vera Gornostajewej urodził się w Moskwie w dniu 1 października 1929 roku w rodzinie pianisty i inżynier-ekonomista. Gdy miała 7 lat, rodzice wysłali ją do szkoły muzycznej, otwarty w Konserwatorium Moskiewskim. dziewczyna nauczycielem był E. Nikołajew. Po ukończeniu studiów (1947) Szkoły Muzycznej młody Vera wszedł Konserwatorium Moskiewskim w klasie wybitnego pianisty do Genrihu Neygauzu. Uczennica talent takim wrażeniem jego nauczyciel, on zawsze mówił o nim jako o „niepowtarzalnym skarbem”. Po ukończeniu Konserwatorium Vera V. zapisałem do szkoły absolwent, gdzie studiowała od 1952 do 1955 roku.

kariera

Znany pianista preferuje występy na żywo nauczania. Pierwszym miejscem jej pracy była szkoła muzyczna dla dzieci znajduje się w regionie Swierdłowsku kapitału. Tam pracowała przez rok po ukończeniu konserwatorium (1952 do 1953). Następnie nauczania działań w Muzycznym Instytucie Pedagogicznym. Gnesin, które Vera Vasilevna Gornostajewej nauczenie się gry na fortepianie przez pięć lat.

Nawet w tamtych czasach jej współpracownicy zauważyć, że młoda kobieta ma szerokie perspektywy, pozwalając jej zobaczyć przyszłego rozwoju talentów w każdej indywidualnej studenta. Przewiduje ona tytuł jednego z najlepszych nauczycieli muzyki w kraju, a jest to oczekiwanie jest uzasadnione. Przez ponad 60 lat nauczania ona przyniosła wiele utalentowanych pianistów, wśród nich Marat Gubaidullin Ivo Pogorelić Alexander Slobodjanik, Pavel Jegorow, Irina Chukovskaia i t. D.

W 1959 Gornostajewej Vera biografii, która jest uważana w niniejszej publikacji, doszedłem do pracy w Departamencie Specjalnych Piano do swojej macierzystej uczelni – Konserwatorium Moskiewskim. W tej szkole poza tym również badane raz i jej matka. Od tej chwili aż do końca swojej kariery nauczycielskiej życie pianisty odbędzie się w murach uczelni. W 1963 roku Vera Vasilievna został jej wykładowcą, a po kolejnych 6 lat (w roku 1969) – profesor.

narodowy uznanie

Gornostajewej podróżował do wielu krajów o swoich kursach mistrzowskich, a wszędzie były wielkim sukcesem. Jej nazwa była dobrze znana w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Francji, USA, we Włoszech. W Japonii, pianista lekcje nawet transmitowane w telewizji, napisał książkę o niej.

Szkolenie Metodologia Gornostajewej był tak zaawansowany, że kobieta była oferowana pracę w najlepszych uniwersytetów świata muzyki. Ale Vera V. kategorycznie odmówił opuszczenia jej matka stała się do szkoły. Twierdziła, że nigdy nie opuszczają oranżerię, która przeszła przez korytarze wielkich kompozytorów rosyjskich, takich jak Czajkowskiego, Rachmaninowa i Skriabina.

Działania na koncerty, telewizyjne i wydawnicze

W 1953 roku w Sali Koncertowej Konserwatorium Moskiewskiego, pierwszy wysokiej wydajności Gornostajewej. 2 lata później został zatrudniony Vera Vasilievna solista Mosconcert. W 1956 roku, utalentowany pianista stał się zwycięzcą i właściciel II nagroda na Międzynarodowym Konkursie, które odbyło się w Pradze. Od 1988 Gornostajewej – solista Metropolitan Philharmonic Society. W tym samym roku otrzymał tytuł Artysty Ludowej RFSRR.

W ZSRR Vera Vasilevna Gornostajewej był znany nie tylko jako pianista i nauczyciel, ale także jako prezenter telewizyjny. To rozpoczęło nadawanie „Open Piano”, poświęcony muzyce klasycznej. W nim zagrała utwory klasyczne i powiedział publiczności o kompozytorów. Ponadto Gornostajewej należy do wielu publikacji o słynnych muzyków: S. Richter, Yuri Bashmet, Mikhail Pletnev a jego ulubionym nauczycielem Neuhaus. W 1991 roku opublikował książkę „2 godziny po koncercie.”

życie osobiste

Vera Gornostajewej poślubiła fizyka Vadim Knorre (syn słynnego radzieckiego naukowca i pisarza George'a Knorre). Jego żoną córką Xenia urodziła się w 1953 roku, który udał się na ślady matki i stał się znany pianista. Vera Vasilyevna dwie dorosłe wnuki: Lika Kremer (znana aktorka i prezenterka telewizji) i Lucas Geniušas (muzyk).

Ostatnie miesiące życia i śmierci

W październiku 2014 roku w Konserwatorium Moskiewskim odbyła się parada festiwal „relay Faith” poświęcony 85. rocznicy Gornostajewej. Słynny pianista gratulacje w rocznicę jego słynnych uczniów. Rektor konserwatorium Sokolov odczytał telegram skierowanym do niej przez premiera Dmitrij Miedwiediew i mera Moskwy Siergiej Sobianin. Vera Gornostajewej błyszczał na scenie, a cała jego wygląd pokazał, że jest gotowy do dalszej pracy produktywnie, ale 19 stycznia 2015 zniknęła. Wieść o tym następnego dnia powiedział dziennikarzom Xenia Knorre.

Słynny pianista, zmarł w Moskwie szpitalnym oddziale intensywnej terapii, który został wydany w 3 tygodnie przed śmiercią. Wcześniej czuła się dobrze, był zaangażowany w miejscach publicznych i nauczania. Przyczyną śmierci Faith Gornostajewej została nigdzie oficjalnie ujawnione. Pochowano wybitną pianistkę i nauczycielkę na cmentarzu Moskwa Danilovsky.