746 Shares 2634 views

Carl Sebris: filmy, role i informacje biograficzne

Łotewski i radziecki aktor Karl Sebris urodził się ponad sto lat temu – w 1914 roku. Urodzony aktor filmowy – 18 lutego br.

Ścieżka życia Karlis Sebrisa

Biografia Karla Sebrisa rozpoczęła się w łotewskiej miejscowości Sinole. Według informacji podawanych do wiadomości publicznej w internecie, Podstawy działając Karlis Sebris opanowali w 1938 roku pod kierownictwem E.Zelmatisa.

Pierwszy film z aktorem został wydany w 1957 roku, a jego ostatnia praca w filmie sięga 2000 roku.

Wiemy również, że w 2007 roku w stolicy Łotwy, pomnik został wzniesiony i Chimneysweep mason, których prototypy stały się kominiarz i aktor filmowy Waris Vilcans Carl Sebris.

Śmierć aktora przyszedł w wieku 94 lat w mieście Ryga. Jego rekord toru – 30 filmów.

Carl Sebris kino

„Ktoś we wsi” – to nazwa filmu w reżyserii Ada Neretnietse wydany w czynszu w 1958 roku. Bohaterem tego rybaka filmowego o nazwie Janis raz powrócił do swojej rodzinnej wsi nie jeden, ale z młodą żoną Elsa, który musi prowadzić fabrykę ryb i zrobić krajobrazu we wszystkich łowiskach.

W tym filmie opowiada o pierwszych niepowodzeń i ostrożne nastawienie nowych sąsiadów, którzy nie zatrzymują się młodą kobietę. Elsa stopniowo zdobył miłość i zaufanie mieszkańców.

„Dzień bez wieczorem” – tzw dramat, pracy, na którym w 1962 roku ukończył z łotewskiego reżysera Maris Rudzitis. Ten obraz – opowieść o kilku dniach z życia lekarza pracującego w sanatorium dla gruźliczych. Wysyłanie ich domu na południu, Egle zanurzony w pracach nad nowym lekiem, co powinno złagodzić cierpienia swoich podopiecznych.

Uczenie się, że zamówienia chorobę popromienną, lekarz zdecydował się na śmiały eksperyment i postanawia przetestować odkrycie leku dla siebie …

Teatr „Kapitan zero” skierowany Leonid Leimanis nakręcony na książce Egons Livesey. Bohater filmu – Valdis Zero, nowo narodzone kapitanem kołchozu trawler „Dzintars”. Pierwszy zjazd na otwartym morzu Valdis musiał zrobić w towarzystwie miejscowych pijaków i byłego kapitana statku rybackiego, zaciekle nienawidzić swojego młodego następcę …

W 1966 roku został wydany łotewskiej dramat filmowy w reżyserii Leonida Leymanisa „Edgar i Christina.” Akcja filmu rozgrywa się na Łotwie w połowie 19 wieku. Pan młody Edgar wybuchowy charakter, który nie lubi menedżera staje się ofiarą złośliwego oszczerstw: Mężczyzna wyrzucony z posiadłości, a jego narzeczoną Christine (grał jego Via Artmane) będą żonaty z jednym z lokalnych bogaty …

W 1970 roku, premiera filmu przygodowego dramat w reżyserii Jurija Shvyreva „The Ballad of Bering i jego przyjaciół.” Bohaterem tego – starszy Duńczyk Vitus, od dwudziestu lat, co jest w służbie Piotra Wielkiego. Po Wita otrzymuje od swego pana ważną zadanie: aby przejść do dalekiej północy, na czele ekspedycji wyszukiwarki.

Zgadzając się na roli Vitus Bering, Carl Sebris był w spółki wschodzące gwiazdy kina radzieckiego – Leonid Kuravleva, Wii Artmane, Roman Tkaczuk i Nonna Mordiukowa.

Najlepsze prace aktora

Reżyserzy detektyw Alois bicie i Rostislav Goryaeva „24-25 nie wraca” Carl Sebris grał główną rolę – major Grigasta bada uprowadzenie eksperymentalnej partii nowych leków. Premiera pokaz obrazów odbyła się w 1968 roku.

Jeden z najlepszych filmów działa Sebrisa uznano rolę hrabiego Gloucester w dramacie Grigoriya Kozintseva „Król Lear”. Folia została wydana w 1970 roku.

W tym samym roku po raz pierwszy zademonstrował reżysera Aleksandra Leymanisa „Słudzy szatana”, luźno oparty na dziełach rootkita teve, gdzie Karl Sebrisu dostał rolę Samson.

Akcja filmu toczy się w XVII wieku, kiedy Riga był oblegany przez wojska Szwedów. Trzech obywateli, których ojcowie miasta zwane „słudzy diabła”, postanowił uniemożliwić członkom rady miasta, aby otworzyć bramy miasta do wroga.

Prace nad filmem „słudzy diabła w Czarcim Mill” – kontynuacja poprzedniego filmu – została zakończona w 1972 roku.

„Hotel” Martwe Góral „- kryminału, w 1979 roku, zaprezentowana publiczności reżyser Grigoriem Kromanovym. Carl Sebris zagrał rolę pana Mojżesza.

Lawina górski hotel zamienił się w pułapkę, ani goście, ani policja przybyła na niewłaściwej rozmowy nie mógł opuścić swoje granice … Dla zabicia czasu, policyjny inspektor postanowił ponownie przeszukać budynek i znaleźli ciało jednego z gości. Teraz wszyscy mieszkańcy hotelu – na liście podejrzanych.

Ta ostatnia rola Karla Sebrisa

Jego najnowsza reinkarnacja aktor Karlis Sebris wykonane w 2000 roku, z udziałem w filmie "The Last Summer" (reżyser – Aigars Graube).

Akcja filmu rozgrywa się latem 1940 roku. Wojska radzieckie były zamiar przekroczyć granicę z Rygi, a Niemcy szybko opuścić miasto. Główną bohaterką obrazu Izolda planuje udać się do Niemiec, ale po zapoznaniu się z korespondentem łotewskiego radia, zakochuje. Teraz wszystkie jej plany zależą od dalszego rozwoju ich związku …