857 Shares 5762 views

Lek „Zitrolid”: instrukcja, analogi, przeciwwskazania

Medycyna „Zitrolid” – przeciwbakteryjny makrolidy. Pomimo tego, że zostało utworzone w celu zwalczania infekcji bakteryjnych, jeśli miejsce zapalenia stworzyć bardzo wysokie stężenie leku, może wywierać działanie przeciwbakteryjne.

Lek „Zitrolid” instrukcja na lek oznacza, że nie tylko wpływają na bakterie, które są odporne na erytromycynę (Gram-dodatnie).

Składnik aktywny leku – celuloza i stearynian magnezu – azytromycyny, pomocniczych. Substancje wprowadzane białej kapsułki żelatynowej, pomarańczowy nasadki z kapsułki.

Że traktuje lek „Zitrolid”?

Instrukcja zawiera wyraźnych zaleceń. Lek jest wskazany w leczeniu:

  • zapalenie migdałków, zapalenie zatok, zapalenie migdałków, zapalenie ucha środkowego i inne infekcje górnych dróg oddechowych;
  • zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc i choroby dolnych dróg oddechowych;
  • zapalenie skóry, róża, liszajec, inne choroby skórne powodowane przez bakterie i bakterie Gram-dodatnich;
  • infekcje układu moczowo-płciowego ;
  • wrzody żołądka, wrzody dwunastnicy, jeśli są one spowodowane przez Helicobacter pylori;
  • szkarlatyna.

Udowodniono jego przygotowanie „Zitrolid” w zatoki. Jednak nie jest on wyznaczony dla każdego. Podobnie jak wszystkie antybiotyki, lek „Zitrolid” (podręcznik ostrzega o nim) ma przeciwwskazań. Jest przeciwwskazany dla osób, które nie tolerują antybiotyków, makrolidów, karmiących i kobiet w ciąży. Z wielką starannością antybiotyk przepisywany osób cierpiących na arytmię. Nie pokazuj go u pacjentów z niewydolnością wątroby lub nerek, noworodka.

Antybiotyki mają czasami bok, niezbyt przyjemnych czynności. Czy prepraty działania niepożądane „Zitrolid”?

Instrukcja mówi, że negatywne skutki nie występują często, ale mogą one być. To może powodować nudności, rozstrój stolca, wymioty, bóle brzucha. Czasami, zwłaszcza u dzieci, są zamki. U dorosłych, może zwiększyć poziom transaminaz, pojawiają się żółtaczka, zapalenie pęcherzyka żółciowego, zapalenie błony śluzowej żołądka. Jest znacznie bardziej powszechne pokrzywka, alergiczne obrzęk, świąd. W bardzo rzadkich przypadkach, antybiotyk „Zitrolid” instrukcja ostrzega może powodować zawroty głowy, zaburzenia rytmu serca, niepokój, bezsenność.

Jednak te przeciwwskazania nie wystarczy stosować leku bez recepty lekarza specjalisty. Przepisać leki z lekarzem. Bierze odpowiednią dawkę leku.

Najczęściej oznacza wzięcie na pół grama raz dziennie w zatoki. W innych przypadkach, lek „Zitrolid” Instrukcja zaleca się przyjmować 1 gw pierwszego dopuszczenia i pół grama w następnym.

Lek nie może być używane dłużej niż trzy dni, a ich całkowita ilość w organizmie nie powinno przekraczać 1,5 g w 3 g zatok oraz innych infekcji.

W przypadku przedawkowania może powodować nudności, gwałtowny spadek ciśnienia, wymioty, chwilową utratę słuchu.

W większości przypadków ten preparat pakuje się w kapsułki 250 mg. Jednakże, nie ma lekarstwa „Zitrolid 500”, w których składnik aktywny więcej niż dwa razy.

Antybiotyk wydana w Rosji „Zitrolid” jak jakieś leki mają analogów wyprodukowanych w innych krajach. Ten lek chorwacki "Sumamed" serbski – "Hemomitsin" nasi rosyjscy agenci "Azitroks", "Z-factor 'czeski -' Azitsid" Indian – "Zitrotsin" litewski – „Ecomed 'turecki -' Tremak-Sanovel ”.

Pomimo faktu, że leki mają podobny wpływ na drobnoustroje, w celu wymiany należy skonsultować się z lekarzem. Preparaty z jednej strony, mogą zawierać substancje pomocnicze nie pokrywających się z kompozycji antybiotyk „Zitrolid”. Po drugie, do wytwarzania leku wymagania są różne w różnych krajach, więc leki mogą zmieniać jakość i stężenia składnika aktywnego.

Wszystkie leki nie są tanie. Jednakże, zastępując lek przepisany przez lekarza, z drugiej strony, powinniśmy myśleć: czy warto oszczędzać na zdrowiu?