625 Shares 7207 views

Włochy, Amalfi. Amalfi – atrakcje

Wiele luksusowych kurortów na jego terytorium oferuje wizytę we Włoszech. Amalfi jest jednym z najbardziej prestiżowych i odwiedzonych. To niewielkie nadmorskie miasto ma starożytną historię i zdumiewa wyobraźnię z jego cudownym pięknem. Każdy podróżnik jest zobowiązany do odwiedzenia tego interesującego miejsca. O zabytkach Amalfi dowiesz się od tego artykułu.

Jak tam dotrzeć?

Słoneczne plaże i luksusowe atrakcje spotykają Włochy. Amalfi znajduje się w prowincji Salerno, na wybrzeżu malowniczej zatoki Salerno. Międzynarodowe lotnisko Capodichino (Neapol) znajduje się zaledwie 70 km od ośrodka. Do Amalfi można dojechać samochodem, ale droga do kurortu jest tak skomplikowana (wiele niebezpiecznych zakrętów), że lepiej jechać w transporcie publicznym. Autobus z lotniska Capodichino do Sorrento pokonuje odległość w ciągu zaledwie 70 minut, bilet kosztuje 10 euro. W Sorrento musisz przenieść się do autobusu do Amalfi, który zabierze Cię do kurortu za 2,6 euro. Pociąg z Neapolu do Sorrento jedzie godzinę, a bilet kosztuje tylko 3,2 euro. Istnieje możliwość dotarcia do kurortu drogą morską. Aby to zrobić, udaj się do portu Beverello taksówką za około 25-30 euro i wybierz odpowiedni statek. Może to być prom lub łódź. Ten ostatni zabierze Cię do Amalfi przez pół godziny, droga będzie kosztowała 15 euro.

Trochę historii

Podobno Amalfi, którego zdjęcie zostało przedstawione w tym artykule, został założony w IV wieku przez Constantine the First. Jego nowoczesna nazwa, otrzymana w połowie IX wieku, za panowania rodziny Amalfi. Był to rozkwit miasta. Najbardziej udane centrum handlu morskiego nad Morzem Tyrreńskim stale się rozwijało i rozwijało: wybudowano tu wspaniałe świątynie, wybudowano piękne budynki i piękno, a na ich dachach posadzono luksusowe ogrody.

To w tym chwalebnym mieście powstało "Amalfi Prawo Morza", dokument regulujący zasady handlu morskiego. Prowadził działalność we Włoszech do 1570 roku. Po pewnym czasie panowanie miasta przejął książę Salerno, na cześć dynastii, której nazwano zatoka lokalna. Jednak znaczenie Amalfi jako największego portu morskiego w regionie zaczęło osłabiać.

Po 1100 r. Został splądrowany przez Normanów, w 1135 r. – Pisanie, pomyślność miasta wstrząsnęła. Ludność tubylcza, licząca ponad 50 000 osób, zaczęła aktywnie opuszczać Amalfi w poszukiwaniu lepszego udziału. Reszta zarabiała na życie, produkując alkohol, drogie papiery, makaron i rybołówstwo. W 1343 roku na morzu w pobliżu miasta wybuchła potworna burza, która zniszczyła połowę budynków wraz z mieszkańcami. Po katastrofie, Amalfi zaczął odbudowywać, a do XIX w. Nabrzeże miasta zostało całkowicie odrestaurowane, po raz kolejny budując na nim luksusowe budynki, które następnie zamieniły się w komfortowe hotele. W 1852 roku w Amalfi pojawiła się niezwykle piękna droga o długości 15 kilometrów, rozciągająca się po całym mieście i nazwana przez wielu podróżników najbardziej romantycznymi na świecie.

Wynalazca kompasu

Opisz wszystkie atrakcje Amalfi (mapa miasta jest przedstawiona w artykule) w kilku słowach jest niemożliwe. Jednym z najważniejszych – pomnika Flavio Joeya, człowieka, który wynalazł kompas. Wszyscy Włosi są tego pewni, pomimo faktu, że wielu badaczy przypisuje tym know-how mieszkańcom Królestwa Śródziemnomorskiego. Ale o tym wspomnieć w Amalfi nie warto. Zrezygnuj z faktu, że przy wejściu do miasta stoi pomnik człowieka, który wynalazł kompas w połowie XIII wieku. Wielu uważa, że bez tego urządzenia Columbus nie mógłby odkryć Ameryki.

Katedra

Amalfi znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zabytki miasta mają wielką wartość historyczną. Wizytą wizytową ośrodka jest katedra, zbudowana na cześć św. Andrzeja Pierwsza wezwana. Architektura charakterystyczna tego budynku jest niesamowita. Został zbudowany w ciągu 9-10 wieków w unikalnym stylu Norman-Bizantyjczycy. Majestatyczna dzwonnica kościoła jest ozdobiona płytkami motley. Wejście do katedry jest przez ogromną bramę, kute w 1065 w Konstantynopolu. Na srebrnych odsłoniętych liściach obrazy chrześcijańskich świętych są nadal zachowywane. Każdy mieszkaniec Amalfi jest pewny, że w katedrze przechowywane są relikwie św. Andrzeja Pierwszego Wołania. Leżą w podziemnym pomieszczeniu świątyni pod marmurowym sarkofagiem. Usługi prawosławne są prowadzone codziennie przez pozostałości jednego z uczniów Chrystusa. Na placu przed katedrą stoi pomnik Andrzeja Pierwszego Wołania.

Cmentarz

Jednym z najbardziej odwiedzanych miejsc w kurorcie jest cmentarz lokalny, który nazywa się Paradise Yard. Jest to miejsce pochówku wielu pokoleń lokalnych mieszkańców zamieszkujących miasto w niepamiętnych czasach. Cmentarz został zbudowany w XIII wieku na zlecenie biskupa Augustarikkio na pogrzeb bogatych mieszkańców. Teraz jest to jeden z najcenniejszych zabytków architektury na całym wybrzeżu Włoch. Cmentarz zdobi szereg wyrafinowanych, wyrafinowanych łuków, które splecione. Eleganckie wsparcie dla nich to podwójne kolumny, wykonane w dziwacznym stylu bizantyjsko-arabskim. Na cmentarzu znajduje się wspaniały ogród palmowy i pomarańczowy. To starożytne miejsce musi myśleć o wieczności, wędrując wokół jej betonowanych ścieżek jest bardzo interesujące.

Muzeum Papieru

Produkcja Włoch i Włoch była słynna. Amalfi był jednocześnie zaangażowany w wytwarzanie kosztownego papieru, który był następnie używany do oficjalnych dokumentów. Do połowy XX wieku dziesiątki fabryk papieru pracowały nad brzegiem rzeki biegnącej przez miasto. Większość z nich została zniszczona przez zalanie. Muzeum papieru w Amalfi jest jednym z najciekawszych miejsc. Unikają unikalnych maszyn i próbek różnych papierów wykonanych starożytną metodą, stosując obróbkę szmat. Rzadkie książki z niedrogiego papieru miejscowego przechowywane są w słynnym muzeum. Amalfi od 1200 roku jest znany na całym świecie jako centrum przemysłu papierniczego.

Plaża

Miasteczko z najrzadszymi zabytkami jest słusznie dumne ze wszystkich Włoch. Wybrzeże Amalfi (Costiera-Amalfitana) jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych w całym kraju. Plaża miasta to pas kilkuset metrów, składający się z kamieni. Z jednej strony jest ona ograniczona przez falochron, z drugiej – skały. Nie ma silnych fal. Jedna część plaży jest miejska, inna, duża, jest własnością prywatną i jest podzielona na kilka przybrzeżnych restauracji. Istnieje usługa ratownicza, za opłatą (15-20 euro za dwie) leżaki i parasole. Wszędzie jest prysznic ze świeżą wodą, aby turyści mogli się odświeżyć w gorący dzień i zmyć piasek i sól. Z baru na plażę przynoszą przekąski i różne potrawy. Pływać w czystych wodach Zatoki Salerno – osobną, niezrównaną przyjemność.

Kuchnia

Najwspanialsza kuchnia jest znana na całym świecie dla Amalfi. Restauracje tego wspaniałego miasta otwarły drzwi gościom. Wśród zakładów są zarówno proste, rodzinne, jak i patos, odznaczone prestiżowymi nagrodami. Dobra restauracja to Trattoria da Baracca na Piazza dei Dogi, która obejmuje owoce morza, makaron z rybami, pieczone w piecu, a także najlepsze w sałatce z oliwą z oliwą z Amalfi. Na wybrzeżu jest kolejna instytucja – Lo Smeraldino. Serwuje pyszne ryby z cytryną i najlepszą pizzą. Restauracja La Caravella jest oznaczona gwiazdką Michelin i od wielu lat jest wiodącym miejscem wśród lokalnych instytucji. Tutaj przygotowują niezrównany soufflé cytryny i małży, nadziewane mozzarellą i oliwkami.

Podsumowując

Włochy (Amalfi) to miejsce, w którym wszyscy mogą spędzić wakacje i interesować się nimi. Ośrodek zachęci wszystkich: miłośników aktywnej rozrywki, miłośników zabytków i architektury, rodzin z dziećmi, bhaktów spokoju i samotności, zwolenników spokojnych wakacji na plaży. Zapraszamy do tego miasta o starożytności, kwitnienia ogrodów, niepowtarzalnych krajobrazów, wyśmienitej kuchni i słonecznych plażach.