226 Shares 7443 views

Jak uruchomić reklamę w „Instagram”? Informacje i wskazówki

„Instagram” – to jedna z wiodących platform treści wizualnych. W czerwcu 2016 roku liczba aktywnych użytkowników przekroczyła pięćset milionów ludzi, każdy dzień jest opublikowana ponad osiemdziesiąt milionów nowych stanowisk. Usługa ta pozwala użytkownikom na natychmiastową transmisję danych i ma wiele zalet w porównaniu z innymi platformami. W ramach platformy reklamowej jest przydatny, że zawartość „Instagram” ma bardzo wysoką propagacji w porównaniu z innymi sieciami.

kampanie reklamowe są skuteczne ze względu na ogromną wielkości widowni, więc włączenie sieci społecznej w każdej strategii marketingowej będzie wielkim decyzji biznesowych. Ten artykuł – szczegółowy opis, w jaki sposób rozpocząć reklamę na „Instagram”.

Adresatami

Możliwość reklamy po raz pierwszy pojawił się w październiku 2015 r. Rosjanie są grupy dziewięciu milionów, z których większość to ludzie młodzi (15-25 lat). Liczba mężczyzn i kobiet o jednakowo. Zanim będzie można uruchomić ukierunkowane reklamy w „Instagram”, warto zastanowić się główną cechą tej platformie – podzielić się z użytkownikami pięknych zdjęć i motywować dyskusji. Ten format reklamy jest szczególnie przydatny dla sklepów internetowych, restauracji, sklepów meblowych. Krótko mówiąc, każdy kto posiada graficzny treści dobrej jakości.

typy reklam

Ci, którzy chcą uruchomić reklamy kierowane w „Instagram”, oświadczenie na stronie internetowej powie, że trzeba do zapoznania się z reklamą. Dwa z nich: statyczne i dynamiczne ( „Karuzela”). Statyczne reklamy – jest to regularne post i pozwoli reklamodawcy stworzyć dynamiczny pasek zdjęć, na których użytkownik może nawigować.

Cele i zadania

Jak uruchomić reklamę w „Instagram” i sprawiają, że działa? Konieczne jest ustalenie konkretnych celów i jasnych celów. Na przykład, może to być tworzenie świadomości marki, zwiększenie sprzedaży, przyciągnąć odwiedzających do witryny kampanii Lida, dodatkowe konwersje na stronie, aby stymulować zainteresowanie produktem, promocja katalogowy, husky i Schering, wzrost liczby aplikacja instaluje widoki wideo, obecności i działań Wspólnoty ,

Wystarczy, jak skuteczne reklamy kierowane w „Instagram” zależy wyłącznie od dostawcy, a na jego zdolność do budowania prac w toku. Trzeba wiedzieć, jak to platforma, ale oprócz tego wymagany świeży pomysł, który może mieć decydujące znaczenie dla powodzenia całej kampanii. Przede wszystkim przed rozpoczęciem reklamową „Instagram” via Facebook, powinny zostać wprowadzone w celu oceny szans na miejscu i upewnić się, że jest tam wszystko, czego potrzebujesz. Posiadanie marki lub usługi, jakość projektu, konto Facebook (tworzenie reklam może być tylko z sieci społecznych).

regulacja

Teraz pomówmy o tym, jak krok po kroku, aby rozpocząć wyświetlanie reklam w „Instagram”. Praca zaczyna się od rejestracji w menedżerze biznesowej „Facebook”. To pozwala na tworzenie kampanii public relations i otwarty dostęp do niej, nawet tych, którzy mają konto w „Facebook”. Następnie trzeba zarejestrować się przez konto menedżera biznesu w „Instagram” i powiązać go z reklamy projektu przez „przypisać kont reklamowych.” Po to, że jest możliwe, aby przejść bezpośrednio do stworzenia kampanii reklamowej.

W ustawieniach trzeba podać jeden z celami To z reklam kliknięć na stronie, oglądać filmy, instalując aplikację mobilną. Następnie można zmienić inne ustawienia początkowe, takie jak nazwa grupy reklam, i tak dalej. Za oknem do wprowadzania informacji. Mieści się on na poziomie budżetu kampanii – kwotę, która zostanie przeznaczona na daną kampanię public relations. W grupach reklam określono stawki dla każdego z nich, i można zarejestrować nie tylko do codziennego spożywania całej grupy, ale także zaplanowanych przystanków i starty.

Po spotkaniu z ustawieniami wielu użytkowników, pojawia się pytanie, co to jest pixel publiczność. Za tym pojęciem kryje się specjalny kod JavaScript, który można umieścić na stronie. Zbiera dane o odwiedzających witrynę i wysyłać informacje o aktywności użytkownika bezpośrednio w swoim koncie na „Facebooku”. czy publiczność będzie pomóc w śledzeniu piksel po reklamie uruchomienie w „Instagram” na Facebooku? Ponad! Jest to instrument pozwoli reklamodawcom na wyświetlanie reklam tylko tym użytkownikom, którzy występowali na miejscu dla danego działania lub odwiedzić odpowiednie strony. Możesz również przeglądać statystyki swojej stronie internetowej bezpośrednio do „Facebook”.

Ustawienia podstawowe są wykonane, ale przed uruchomieniem własnych reklam w „Instagram”, musimy również określić parametry grupy docelowej. Interfejs pozwala na wybór istniejących grup odbiorców, co znacznie upraszcza zadanie, zwłaszcza jeśli dużo reklam lub kampanii, ale ustawienia są elastyczne i można utworzyć nową grupę, bardziej odpowiednie cele kampanii.

Jak określić grupę docelową? Reklamodawca musi jasno zrozumieć dokładnie, kto będzie zainteresowany proponowanego produktu. Najprostszą metodą jest stworzenie wizerunku „typowego nabywcy”, to kwestia ustawień odbiorców nie będzie już rosnąć. Na przykład ktoś może być zainteresowany propozycją ukierunkowaną reklamę w „Instagram” oraz instrukcje jak go uruchomić? To publiczność może być bardzo szeroki, ale reklama nie spowoduje zainteresowanie ludzi, którzy nie mają własnego biznesu, sprzedaży grupy lub hobby, skarbowego. Ta cecha behawioralna i powinna określać.

Konfiguracja publiczność jest bardzo elastyczny, w uzupełnieniu do określonej lokalizacji, wieku i zainteresowań cechy behawioralnej. Oto kolejny przykład.

Położenie: Region Moskwa i Moskwa.
Zainteresowania: serwery komputerowe, sieci komputerowe, programy do zdalnej administracji, zapobieganie włamaniom, bezpieczeństwo informacji, małego biznesu, bezpieczeństwa komputerowego.
Zachowanie: właścicieli małych firm.
Wiek: 23-45 lat.

Jest to jedna z opcji oferowanych domyślnie. Wszystkie zapisane grupy można obejrzeć w zakładce „Narzędzia”. Nie należy polegać na jednej grupie, testowanie różnych odbiorców, aby określić najbardziej efektywną strategię. Utwórz kilka reklam dla różnych odbiorców: doświadczenie pokazuje, że wąskie ukierunkowanie i twórcze obietnica zapewni sukces w reklamie „Instagram”.

Jak rozpocząć i ile to kosztuje?

Po określeniu publiczność może wybrać model płatności. W większości przypadków odpowiedni model zoptymalizowany CPM. Cena danej reklamy zależy nie tylko od rodzaju reklamy, ale również na zawartość i jakość. „Facebook” sprawia, że pewne wymagania do zawartości graficznej. Zalecany rozmiar 1080 x 1080 pikseli i format – jeden do jednego. Obraz nie może zawierać więcej niż dwadzieścia procent tekstu.

Następnie należy ustawić przycisk akcji, a następnie wybierz kampanię docelową. To może być uformowany w menu „konwersji piksel”. UMT-etykiety są wymagane dla wszystkich reklam, w przeciwnym razie nie będzie można monitorować kampanię reklamową w Google Analytics i „Yandeks.Metrike”. Aby przeczytać raport, przejdź do sekcji „Źródła odwiedzin”.

Nawiasem mówiąc, nie należy zapominać, że wiele wskazówek, jak zacząć Reklama w „Instagram”, instrukcje konfigurowania i cenę mają na samej platformie, tak aby odświeżyć cała pamięć może być bezpośrednio podczas tworzenia kampanii.

Na poniższym zdjęciu przykład reklamuje markę wegetariańskim jedzeniem.

Typowe błędy

Dowiedz się, jak wyświetlać reklamy na „Instagram”, wiele się zastanawiać, dlaczego reklama nie jest przekazywana umiar? Zazwyczaj moderatorów raport o wszelkich naruszeniach, które są dostępne w niniejszym ogłoszeniu, ale ich wyeliminowanie na wczesnym etapie pozwoli znacznie ograniczyć czas. Nawet najbardziej drobne naruszenie zasad może spowodować odchylenia jako moderatorzy starannie i ręcznie sprawdzać każdą reklamę. Należy pamiętać, że taki przegląd może trwać do dwudziestu czterech godzin lub dłużej.

Najczęstszą przyczyną jest odchylenie reklamy raz tekst w obrazach. Jak wspomniano powyżej, tekst w obrazie nie powinno zająć więcej niż dwadzieścia procent objętości. Oczywiście, wprowadzenie informacji tekstowych sprawia reklamy bardziej pouczające, ale w tym samym czasie, to zmniejsza ogólną atrakcyjność i jakość. Wymóg dotyczy absolutnie wszystkich rodzajów stanowisk reklamowych, nawet do miniaturowych wideo. Aby dowiedzieć się, czy wniosek niejawnych, użyj narzędzia-bary.

Ponadto, przed uruchomieniem do „Instagram” Przegląd reklamy, kanału lub strony internetowej, która reklamuje produkt mający limit wieku, należy sprawdzić, czy wybrany publiczność wyraźnie zgodne z tymi ograniczeniami. Na przykład, moderatorzy nie będą mogły opublikować reklamę wyrobów tytoniowych lub alkoholowych produktów, jeśli wiek wybranego wyświetlacza na widowni jest poniżej osiemnastego roku życia.

Jak uruchomić reklamę w „Instagrame” do „Facebook” skorygować „odniesienie”? Niektóre reklamy wymagają, aby reklamodawca oparła się na „Facebooku” i zgodne z tą zasadą, należy pamiętać, że nazwa musi być określona w oryginale, czyli Facebook, to jest w języku angielskim i jest z kapitałem F. Słowo musi mieć ten sam rozmiar czcionki litery i styl pisania jak w otaczającym tekście powinny być pogrubione.

nie może być stosowany zamiast logo podpisu, jak również w żaden sposób zmienić słowo (na przykład umieścić w liczbie mnogiej lub wyciąć). Jeżeli zamiast oryginału w reklamie jest zmodyfikowaną wersją logo, taka reklama będzie również zostać odrzucona.

płatnych usług

W każdym razie, istnieją pewne niuanse, a tak się składa, że rozumieją żadnego czasu. W tym przypadku najprostszym sposobem, aby zaufać ekspertom, którzy są zaangażowani w promowanie społeczności na portalach społecznościowych. Oczywiście, tego rodzaju usługi ukazał się „Instagrama. Niektóre z najbardziej popularnych usług jest InstaPlus i Aitarget. Jak rozpocząć reklamę w” Instagram „bez wyłączania AdBlock lub program antywirusowy? Niestety, konieczne jest, aby wyłączyć prawie całą ochronę podczas pracy z takich usług. Ten obawiając ostrzegają przed lub zaufanego oprogramowania firm trzecich. – jest to prywatna sprawa każdego użytkownika.

testowanie

HubSpot Eksperci (usługa popularne oprogramowanie, które ma duży wybór narzędzi marketingu online) przeprowadził własne testy reklamy w „Instagram”. Poniżej znajduje się schemat testów i wyników.

HubSpot przetestowane obrazy, tekst i typy nośników. Oceny skuteczności reklam przeprowadzone za pomocą specjalnych wskaźników, takich jak kliknięcia, lubi, CPC, CTR (kliknij poprzez reklamę), koszt Lidy, CPM (koszt tysiąca wyświetleń) kosztów. Test obejmował trzy rodzaje zawartości tekstowej i mediów w reklamie (karuzela, nadal obrazu i wideo).

znalazł się wśród sześciu różnych typów obrazów: obraz z wyraźnym wezwaniem do działania, zbiory, przynęty do kliknięcia (ślicznych zdjęć, takich jak koty, nie związane z reklamowanym produktem), obraz zawierający informację, że użytkownik otrzyma po przejściu na reklamie. Również w teście uczestniczyło naturalnie wyglądające zdjęcia, które użytkownik mógłby umieścić we własnym „Instagrame” oraz obrazów z rachunku lub cytatu.

Jako test zawartości tekstowej jest również używany przez kilka rodzajów tekstu do opisania reklamy. Oto kilka przykładów.

Tytuł: „Jak uruchomić reklamę w” Instagram „biznesu”. Tytuł – jest to tekst skierowany do czytelnika, który wyjaśnia, jakie korzyści otrzyma podczas pobierania lub przejście.

Jako wezwanie do działania może być tekst, który czytamy: „pompy i ich działalności” „Sprawdź dane z tego artykułu na osobistym doświadczeniu, rozpocząć reklamę w” Instagram

Często nie są reklamy i zabawny, zabawne teksty, które są tylko częściowo odpowiednie do reklamowanego produktu.

W teście HubSpot dla wszystkich tekstach użył tego samego obrazu.

odkrycia

Wyniki były następujące. Najtańszy rodzaj reklamy – obraz z wyraźnym wezwaniem do działania, są 45% tańsze stock, ale jednocześnie mają wysoki CTR (dwa razy większe niż reklama zdjęć).

Obrazy mają najniższy współczynnik CTR, tym ale najwyższy CPC. Reklama obraz ma najwyższy koszt kliknięcia, a reklamy z „foto-przynęta” najtańszym w cenie za podobne.

odkrycia

Reklama „wezwanie do działania” jest jednym z najbardziej efektywny pod względem cena / jakość. W teście okazało się być najmniej kosztowne i zdobył największą liczbę kliknięć w porównaniu do innych form reklamy. Eksperci stwierdzili, że użytkownicy „Instagrama” jak reklamy z wyraźnym wezwaniem do działania, ponieważ wyraźnie, że dostanie się po kliknięciu na link.

„Instagram” skrupulatnie odnosi się do jakości treści reklamowych do platformy naturalny wygląd.

Obrazy prawie żadnego zainteresowania internautów, ich reklama jest lepiej nie używać.

Naturalnie wyglądających zdjęć jako zwykłych stanowisk w „Instagram” niezbyt dobrze w reklamie, chociaż eksperci HubSpot sugeruje inaczej. Może to, że proste obrazy na platformie nie jest klikalny, a użytkownicy po prostu nie zauważył te pozycje reklamowe przycisk do klikania. W oparciu o to, że reklamodawca musi złożyć oświadczenie w taki sposób, że użytkownik zrozumiał od razu, że jest on oferowany.

„Przynęta dla kliknięć” – ślicznych zdjęć, które nie mają związku z głównej zawartości nie okazały się na dwa sposoby. Z jednej strony, zdobyli cztery razy więcej głosów niż zwykłych reklam. Z drugiej strony, może to przestraszyć publiczność.

Wyniki tekstów tak, że jasne wezwanie do działania tu pokazał również najlepszy wynik. Zanim zdecydujesz jak uruchomić reklamę w „Instagram” marketer musi tracić czasu na myślenie o frazę, motywowanie użytkownika do kliknięcia w reklamy.

Ten test jest tylko jednym z wielu. Być może w jakiejś innej publiczności byłby pokazano różne wyniki, więc to może być brane pod uwagę, ale nie należy się kierować jako prawdy absolutnej. Najlepszym rozwiązaniem byłoby, aby niezależnie zweryfikować strategię i zidentyfikować najbardziej skuteczny dla tej publiczności i tym produkcie. Jednak w każdym przypadku, jakość materiałów i dyskretne reklamy są najważniejsze.