821 Shares 1008 views

Dieta z ostrym zapaleniem trzustki

Jednym z najbardziej powszechnych chorób jamy brzusznej – to ostre zapalenie trzustki. Objawy, leczenie, dieta – wszystko, co musisz wiedzieć o tej chorobie.

Zapalenie trzustki jest zapalną chorobą trzustki, która odgrywa ważną rolę w układzie pokarmowym. Dławik wytwarza enzymy, które wchodzą do dwunastnicy, gdzie zawarty w trawieniu białek, węglowodanów i tłuszczy. Gdy zapalenie trzustki produkcja enzymów jest skomplikowana, co prowadzi do zakłóceń w przewodzie pokarmowym.

Rozwijać ostrego zapalenia trzustki w wyniku przejedzenia, nadużywanie alkoholu, hobby tłuszczowych, smażone, pikantne jedzenie. Choroba może być wywołane przez przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego, choroba wrzodowa choroby, kamicy żółciowej, zatrucia, infekcji, zaburzenia wydzielania wewnętrznego, uraz.

W przypadku ostrego zapalenia trzustki charakteryzuje silny ból w górnej części brzucha, gorzej po spożyciu, nie nastąpił wzrost temperatury, wymioty, biegunka, wzdęcia, powlekanie języka. Ból może spowodować utratę przytomności, szybki impuls, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Pacjent powinien uzyskać pełną resztę. Przez obszar zapalnym powinna towarzyszyć zimno.

Diagnostyka jest oparta na ultradźwięków, która wykazuje wzrost wielkości trzustki. Ponadto przyjmuje krwi i moczu, w celu analizy. Zapalenie podwyższony poziom leukocytów we krwi i ESR. Podwyższony poziom w moczu amylazy.

dieta terapeutyczna dla ostrego zapalenia trzustki jest ważne, ponieważ pomaga zmniejszyć ból. W pierwszych trzech lub czterech dni pokazano głodu, które powinny zapewnić kompletne resztę zapalenie trzustki. W tym okresie nie można zimno pić tylko wodę mineralną bez gazu. Po trzech do czterech dni, aby przedostać się sześć posiłkami w małych porcjach. Dieta dla ostrego zapalenia trzustki powinna być dość wysokokaloryczne i zawiera pełen zestaw wymaganych elementów. Zalecana kalorii – około 2500 kalorii. Musimy zwiększyć wykorzystanie dobrze strawionych protein i zmniejszyć ilość tłuszczów i węglowodanów.

Zapalenie trzustki nie może jeść zbyt gorące i zbyt zimno – jedzenie powinno być letnie. Dieta dla ostrego zapalenia trzustki nie powinien zawierać gulasze i smażonych potraw. Gotowane na parze i polecany żywności. Należy jedynie przygotować ciekły, półpłynna lub puree żywności. W ciągu kilku pierwszych dni choroby soli z diety należy unikać.

Żywienie w ostrym zapaleniu trzustki powinien być delikatny. W tydzień po rozpoczęciu choroby mogą obejmować śluzowej kasza, zupy, tłuczone ziemniaki, jogurt, galaretki. Można mieć dania pary z chudej wołowiny, kurczaka, ryby. Zaleca się gotować sernik parową, puree z marchwi, kodowane białko masa syrkovoy, krakersy pszenicy. Jeśli chodzi o napoje, pokazuje biodra rosół, słabą herbatę, napar z liści porzeczki. Jeśli zapalenie trzustki jest użyteczne sery i produkty mleczne. Nie zaleca się gorącego oleju – należy dodać do gotowych potraw. Ilość masła nie powinna przekraczać 15 gramów dziennie.

W żadnym wypadku nie może jeść: tłuste ryby i mięso, śmietanę, majonez, śmietana, wędzony boczek, pieczenie, konserwy, herbata, kakao, napoje gazowane, marynowane, słone i pikantne jedzenie. Z diety wykluczyć świeże zioła i warzywa: szpinak, szczaw, rzodkiewki, rzodkiewka, kapusta, rzepa. Przeciwwskazane tłuszczowych wołowina, wieprzowina, mięso kaczki i gęsi, bogaty rosół, zupę grzybową, naleśniki, ciasta, czekolada. Szkodliwe rośliny strączkowe trzustki, powodujące fermentację i wzdęcia. Konieczne jest, aby całkowicie zrezygnować z alkoholu i paleniem tytoniu.

Dieta dla ostrego zapalenia trzustki mianowany lekarzem. Zaleca się, aby śledzić przez cały rok. Pomoże to zapobiec chorobom i uniknąć stadium przewlekłym.