345 Shares 6061 views

drewna basswood albo jak organizować dostawy przedsiębiorstwo wysokiej jakości surowców

W budownictwie, zwłaszcza wykończeniowych w kąpieli i sauny gwałtownie zwiększone zainteresowanie okładzin i produkty formowane z lipa i osiki. (Lime panele ścienne, listwy, itd.) W rezultacie, nadmierny popyt na surowcowym liściaste (obrabianego pod okładzinami osłonowych i wapno osiki) pojawiła się na rosyjskim rynku drzewnym.
Jeśli całkiem niedawno, w ciągu ostatniego roku, wiele iglaste nie wiem gdzie i do kogo to wszystko sprzedać, są one obecnie zalewani propozycjami. Ale wielu z nich, co najmniej raz próbował swoich sił w piłowanie kłody drewna liściastego i próbowałem wszystkiego, co wydarzyło się zrealizować. Niestety, większość z nich poszedł do minus. I to pomimo stosunkowo wysokich cen zakupu, które zostały ustanowione dla surowców pod listwami i baldachim z lipy i osiki.
I ze względu na bardzo niski procent wydajności produktu (w przybliżeniu 10-20% całkowitej drewnianych) zwykłej jakości. Reszta idzie na marne!
Przekonaj się przybliżoną kalkulację kosztów gatunku surowca 0-1, w wyniku małego tartaku.
1. runda drewna z dostavkoy– cenie, w najlepszym wypadku, 1700 rubli. cu.
2. Wyjście tylko obrzynana, bez sortowania, – 40-50% objętości drewna okrągłego.
3. Wybór sortirovki- po około 15%.

Wynika stąd, że w celu zobaczyłem do 30 metrów sześciennych. m. wybrane surowce należy piłować 400 cu. m rejestruje Linden osiki.
Łączna wartość drewna okrągłego wynosi ok. 400h1700 = 680000 rubli!
Ponadto konieczne jest, aby płacić pracownikom za piłowanie, jest, w oparciu o kubaturze wejściu będzie 400h500 rubli. (Ok. Średnia cena do piłowania kłód) = 20.000 rubli.
Razem się 700.000 rubli. dla dzienników i cięcie. I jest to cena koszt bez opomiarowania energii elektrycznej, opłaty za grodzi i zapakowaniu.

Teraz liczą się. Zdobądź 30 cu. m normalny substrat. Nawet gdyby udało się go sprzedać za 16.000 rubli. za metr sześcienny. (Dałem max. Wartość dla pieniędzy, które do tej pory widziałem. Zazwyczaj podawana w zakresie od 10000 do 14000 rubli za metr sześcienny na stronie producenta).
Więc, właściciel tartaku otrzyma 30h16000 = 480.000 rubli.
Teraz rozumiem, jak wynika z tartaku był w kolorze czerwonym, a nie mały, bo aż 320 tysięcy rubli.
Dla małego tartaku jest zapaść finansowa.
Oczywiste jest, że mają one skomentowało. 170 cu. krawędziach klas tarcicy 2-3. Ale coś sprzedać to prawie niemożliwe!. pod tary wymiary (paleta) detalu nie pasują, a klienci na płycie wlotowej również konieczne. Oczywiście, jeżeli realizuje pozostałe drewno przynajmniej w 2000- 2300 rubli. za metr sześcienny, a następnie pojawi się producent i zyski, choć niewielki, w zakresie od 50.000 rubli, ale nadal zysku. Wszystko jest lepsze niż straty.
Wszystko. Powiedziano mi, a ja obliczono powyżej, producenci już wiedzą, z gorzkiego doświadczenia, że dokonały tego obliczenia, można powiedzieć, w swojej naturalnej postaci. I teraz za żadne pieniądze nie chcą wziąć na pokładzie lipa i osiki stopnia 0-1. Pod ten biznes czasami wiąże się debiutantom, którzy mogą skakać po realizacji pierwszej dostawy lub tych, którzy zorientowali się, co zrobić z tablicą 2-3 klasy. Zaczynają walenie lub palety, lub znalezienia nabywcy. Jednak coraz częściej, starają się narzucić swoją całą planszę, by tak rzec, na średniej cenie. T.e.- chcemy, żebyś zobaczył, dobrze, zabrać to wszystko, za wyjątkiem zgnilizny, a najlepiej na dość wysoką średnią cenę. Dlatego kupić lbreznoy drewno lipy, zwłaszcza dobrą kachesvo dość problematyczne.
I często, to widać w internecie, że ktoś, kto dał zaliczkę, a to, rzodkiewki, drugi miesiąc nie widział. Ani nie może! , On. być może nieświadomie, aby wziąć pieniądze podjęte, próbowałem, a na zilch wyjścia! To powinno być teraz jest spinning, i jak na zamówienie lub do spełnienia, a przynajmniej zwrócić pieniądze do klienta.

Teraz do naszego wniosku.

Jeśli jesteś producentem lub sprzedawcę, który jest zainteresowany stałą, choć niewielki (1-2 ciężarówek miesięcznie) pojawia się puste pod koję lub baldachim z lipy i osiki, są gotowi do zakupu obramowanej drewnem wapno, jesteśmy gotowi do zorganizowania produkcji, kontroli jakości, sortowanie w zależności od specyfikacji, pakowania, transportu i poszukiwaniu pobrania za darmo.
Ale musisz zrozumieć, że to kosztuje. a pieniądze, które trzeba zapłacić z góry. Choć stosunkowo niewielka, w porównaniu do przedpłaty, że żąda się od ramy, ale to pieniądze.
Pomyśl sami- do ramy procentowej wyciąć Lipa wyżywienie i osika, musimy znaleźć sprzedaży na wszystkich swoich produktów z drewna rdzenia, a kończąc na pokładzie 2-3 klasy. A nawet jeśli to zrobił, a potem, w procesie cięcia, konieczne jest wielokrotnie wędrować na ramie, tak, że wszystkie ich produkty uciekania się do różnych stosach i gotowe do wysyłki. Jest to niezbędne w celu zapewnienia, że do serii Intermedia leżeli że wszystko napilennoe być trzymane w jakimś schronisku, dobrze, etc. Same w sobie nie może sortować ramek! Oni nie mają ani ochoty. nie ma ludzi do pracy.
I liczyć sami- między ramkami, które piły pod swoim pokładzie premium, często, w odległości 300-400 km. I powinny one być, prawie codziennie, aby przejść wokół i monitorowanie! A kto nie chce iść za darmo, a benzyna teraz ugryźć.
A także w celu ustalenia szczegółów to wszystko sprawnie, trzeba dokręcić koło 4-5 ramek. A wszystkie z nich w znacznej odległości od siebie! Potem wielokrotnie, aby mieć, zaczynając od najdalszych, ciężarowych z napędem na wszystkie je załadować, zbierając „krem”. Ładowanie wózka mogą być opóźnione o kilka dni! Jednocześnie jesteśmy również proste i przebieg płatnej.
Bylibyśmy szczęśliwi, to wszystko cięcie w jednym do dwóch klatek, ale nie wyjdzie. Rama została złamana, dzienniki nie są wychowywane, twardych robotników w walce pitnej. Albo jak nie mniej niż 4 klatki trzeba uruchomić, że w ciągu miesiąca zebrać pełny i wagonu (30-35 metrów sześciennych)!
To taka praca. Dlatego, jeśli jesteś zainteresowany w stabilizacji, a następnie niech wspólnie pracować nad swoimi finansami, nasza praca. W tym samym czasie, możemy ustalić z tobą ostateczny koszt produktu, a wszystkie inwestycje kładziemy w tej cenie.
Oczywiście, jest to ryzyko, ale myślę, że uzasadnione. Po uruchomieniu ryzyko stosunkowo niewielkich kwot, a także wszystko, co może całkowicie, w każdym czasie, aby sprawdzić samą transakcję. Wystarczy przyjść w każdej chwili, lub wysłać swojego przedstawiciela. Mamy. szczęśliwy, przewracając ramek, które piłowania pod tobą i tam, na miejscu, upewnij się, że wszystkie pilitsya i sortowane dokładnie jak trzeba