100 Shares 4686 views

Sandy Lake (rejon Ałtaju): Opis staw, rekreacji, wędkowania

Sandy Lake (rejon Ałtaju) w północno-zachodniej części regionu, około 548 km od miasta Barnauł i nieco ponad 300 km z regionu Nowosybirsku i Kazachstanie. Jest to naturalny zbiornik słodkiej wody należące do zlewni rzeki Burla. Jego powierzchnia – ponad 26 metrów kwadratowych. km.

Wyjątkowość stawie

Unikalna lokalizacja posiada piaszczystą jezioro. rejon Ałtaju charakteryzuje się szczególnym klimatem: lato jest zdominowany przez słońce i ciepło, a zimą, wszyscy związani multimetru lodem i śniegiem. Staw jest otoczony kazachskiego stepu i tajgi syberyjskiej. Jednak ze względu na jeziorze jest niezwykły mikroklimat.

Wielu naukowców uważa, że Sandy Lake jest pozostałością starożytnego morza, które istniało na terenie niziny Kulunda. Jest znana z wodą mineralną, wyposażony w unikalne właściwości, jak również glin gojenia i szlamów.

opis

Patrząc z lotu ptaka, Sandy Lake (regionu? Taj) wydłużonego owalu. Jej długość około 8 km i szerokości 4 km. Jak już zapewne domyślacie sama nazwa jeziora jest zobowiązany do piaszczystym dnie. Brzegi są przeważnie łagodne, ale czasami są łamie także w ciągu kilku metrów. Wokół stawu szalenie piękne. Tutaj można w pełni cieszyć się przyrodą, odmłodzić i naładować pozytywną energią.

Woda w jeziorze przepływa rzeka szaleje, jak również aktualizowany najczystsze sprężyny i klucze. Staw nieco głębiej. W środku lata znaku poziomu wody rzadko przekracza 4 m, ale w czasie ulewnych deszczów i powodzi może osiągnąć 10 metrów.

Infrastruktura jest dobrze rozwinięta. Wyposażone plaże zachwyci turystów, którzy przyjeżdżają do relaksu na piaszczystej jeziora (dzielnica Burlin). Ałtaj Territory jest wyjątkowy na swój sposób, więc cieszyć się lokalny scenerii można uzyskać w dowolnym momencie roku. W lecie czynny jest przyjemność: piaszczysta plaża i dno, brak głębokich dołów i ostrych spadków. Plaże są dla dzieci. Rodzice nie muszą się martwić o ich bezpieczeństwo, a głębokość jeziora w pobliżu brzegu jest tylko pół metra.

Świat roślinny

Jaka jest różnica Sandy Lake (rejon Ałtaju)? Na zdjęciu powyżej jasno pokazać piękno tego obszaru, który jest otoczony przez piękny las. Istnieje rosnące drzewa, takie jak cedr, jodła, brzoza, sosna. A co najciekawsze, czasami można znaleźć rzadkie zarośla modrzew. Te tereny zielone odgrywają ważną rolę ekologiczną. Dlatego powietrze jest czyste i zdrowe dla reszty. W lesie, w pobliżu jeziora, wiele krzewów – maliny, mountain ash, kalina, jeżyna, czereśnia.

rekreacyjne

Otaczająca przyroda jest naprawdę piękny: długoterminowe i majestatyczne drzewa, rzadkie gatunki ptaków i zwierząt czystych i przyjemnych dla wody w kąpieliskach. Wszystko to sprawia, że podróżni z całego kraju odwiedzić jezioro Sandy (Ałtaj terytorium).

W pobliżu stawu istnieje wiele sanatoriów, ośrodków wypoczynkowych, hoteli, a nawet domy prywatne lub domki rodzinne wyposażone we wszystko, co niezbędne do przyjemnego pobytu. Są tu telewizory, lodówki, meble, prysznic i tak dalej. N.

Dodatkowe udogodnienia stworzyć przybrzeżnej kawiarnia, gdzie można wziąć schronienie od słońca i smaczne przekąski. Nawiasem mówiąc, w uzupełnieniu do życia w domach opieki, można znaleźć wiele możliwości, aby aktywnie i ze zdrowiem spędzać czas grając w piłkę nożną i siatkówkę, paralotniarstwo, jazda konna na las sosnowy, narciarstwo żeglarstwo, żeglowanie katamaranem i odrzutowych. Chcesz spędzić spokojne i relaksujące wakacje – można przejść wokół jeziora do lasu na grzyby i jagody, ciesząc się czyste, zdrowe powietrze.

wędkarstwo

Sandy Lake (rejon Ałtaju) – raj dla wędkarzy. Z brzegu lub łodzi można złapać leszcz, szczupak, miętus, jaź, płoć, okoń i sandacz. Naturalnie, najczęściej ryby tutaj jest karp, które są wychwytywane przez cały rok, nawet w zimie. Rzadko rybacy, którzy odwiedzili Sandy Lake, pozostawiony bez trofeum. Mocny karpie, leszcze i szczupaki tutaj nie należą do rzadkości. Duże ryby łatwiej złapać przynętę lub wędkarstwo muchowe. Nie zdziw się, jeśli hak spadnie bardzo realne Peled. Fry to ryby są stale wprowadzane są tutaj przez miejscowych specjalistów rybołówstwa.

gościnność

Życzliwość i sympatię miejscowej ludności przyczyni się do przyciągnięcia turystów, którzy przyjeżdżają do relaksu na piaszczystej jeziora. rejon Ałtaju znany ze swojej gościnności. Mieszkańcy są rozliczenia w pobliżu osiedli (Novopeschanaya, Novoalekseevka) są przyjazne dla turystów i gości. Mogą one zostać na noc, aby dowiedzieć się o rybackich i grzybów miejscach spróbować pysznych rustykalny mleko, twaróg i śmietanę.

ferie zimowe

Oczywiście, większość turystów odwiedzić Sand Lake w lecie, korzystających z jego gościnności, ciepła woda i słońce. Ale dziś przyciąga ludzi i zimowy urlop nad jeziorem. Oprócz doskonałej połowów pod lodem, można jeździć na nartach, jazda na łyżwach, wycieczkę na skuterach śnieżnych i odwiedzić wszystkie malowniczych miejsc w pobliżu wybrzeża. Zima na Sandy Lake – jest to świetny czas na polowanie, po którym można pływać w otworze i ogrzać w prawdziwej rosyjskiej łaźni.