304 Shares 2545 views

Nowy Rok w Indiach: data i uroczystość tradycja

Mądrość ludowa głosi, że pierwszy dzień roku determinuje późniejsze 364. W związku z tym, i postanowił spełnić nowe chronologii cyklu hałaśliwych uroczystości. Wiele osób nie szczędził pieniędzy, aby spełnić nadejście Nowego Roku na bogato zdobione tabeli. Ale co z podróży? Bez dzwonków walczyć, ale bez zaspy śniegu za oknem, w jakiejś krajach tropikalnych nad brzegiem ciepłego morza? Brzmi świetnie. Choć obchody świata Nowego Roku 2015, mamy nieodebrane, nie wszystko jest stracone. Po tym wszystkim, nie jest kraj jak Indie. W tym wspaniałym kraju znaczącym wydarzeniem występuje cztery razy w roku. A w niektórych stanach, i więcej. Nauczmy się jak świętować Nowy Rok w Indiach. Może podgadat, a także wziąć udział w bajki zabawy?

Dlaczego tak wiele uroczystości noworoczne?

Indie – kraj wielokulturowy. Ramię w ramię z Hindusów, którzy stanowią większość religijnych, ludzi różnych wyznań. Że chrześcijanie, muzułmanie i buddyści. I nie przeszkadza poprazdnovat. Ale w Indiach nie obchodzić w ogóle, bo to Stary Nowy Rok. Ale to tylko oznacza, że rosyjscy turyści w kraju jest nadal bardzo mała, a oni nie informować miejscową ludność o tej wspaniałej okazji, aby przywitać nadejście 14 stycznia. Tradycyjne Nowy Rok na całym świecie w Indiach obchodzony niedawno. Na największych uroczystościach skalę odbywają się w stanie Goa – Niedawny kolonii portugalskiej. Jest to impreza organizowana w połączeniu Narodzenia i Pokłon Trzech Króli, że wszystko jest przeniknięte duchowości chrześcijańskiej. Ale w hinduskim kalendarzu brakuje również New Years. Są one oznaczone w lutym, kwietniu, maju i październiku.

Hawley

Data 24 lutego – to także Nowy Rok. W Indiach Holi obchodzony jest we wszystkich stanach. Jest to oficjalny dzień odpoczynku. Inna nazwa Holi – "Paint Festival". W tym dniu, ludzie w każdym wieku posypać sobie kolorowy proszek ze zmiażdżonych zioła ajurwedyjskie. Czyszczone domu są ozdobione lamp i lampek naftowych. Wysłany pomarańczowe flagi. W tym dniu ludzie noszą różowe, czerwone, białe i purpurowe ubranie. Punktem kulminacyjnym festiwalu jest spalenie dużej drewnianej kukły lub ozdobione girlandami. W przeciwieństwie do Europejczyków, Indianie w Nowym Roku trzymać obrzędów religijnych – puja. W świątyniach, a także w domach cześć bogini Lakszmi i Bogów Love – Kama i Kryszny. No, a następnie wysyłane do gości, lub siedzieć przy stole świątecznym z całą rodziną.

Gudi Padva

Kolejny Nowy Rok w Indiach na wiosnę. Dokładna data nie ma, jak przywiązany do kalendarza księżycowego jako nasza Pascha. Ale dla Indian od jego przybycia rozpoczyna się pierwszy miesiąc roku – miody (w połowie marca – początek kwietnia). To wyznacza nowy cykl rolnej. Szczególnie jasne Gudi Padva (lub Vishuvely festiwal) jest obchodzony w Kerala. Istnieje karnawały. Ludzie ubierają się w spódnice wykonane z liści bananowca, a twarz pokryta maską. Święto trwa przez pięć dni. Początkowo składać ofiary święte krowy, drugi – dając do krewnych. Trzeci dzień – Goseyn Bihu – przywiązuje się do ceremonii religijnej. Zgodnie z wynikami pochodów karnawałowych wybranych Bihu kanvori – najlepszy tancerz. Miejscowi – bardzo religijny, a to należy pamiętać, przyszedł, aby uczcić Nowy Rok w Indiach. Tradycja nakazuje nie tylko do zabawy i niech fajerwerki w niebo, aby inicjować i odbierać prezenty, ale także na cześć różnych bóstw. Ponieważ w tym dniu następnym charakter hinduskiej Olimpu pokonał demona na służbie.

Indie na Nowy Rok kalendarzowy 2015 do Shaka

Przez długi czas kraj żył własnym rozrachunku. Rok rozpoczął się miesiąc Chaitra, a dokładnie – z równonocy wiosennej (22 marca). Dla każdego regionu Indii, to święto nazywa po swojemu: Ugadi w Andhra Pradesh, Panchanga śravana w Andhra, Tamil Nadu. Ale w Kaszmirze ten Nowy Rok uwaga szczególnie długo. Rozpocznie obchody 10 marca i trwać do kwietnia. Przez cały ten czas w Kaszmirze została gotującą zabawa towarzyszyły targi.

Diwali, czyli Święto Świateł

To radosne wydarzenie obchodzone w październiku. Hindusi wierzą, że tego dnia książę Rama pokonał zło demon Ravana i zabrał z powrotem swoją porwaną żonę Sitę. Na cześć zwycięstwa światła nad ciemnością, ludzie zapalają tysiące gravelights. Iw dniu po Diwali nadchodzi Nowy Rok. W indyjskiej tradycji uznał to analog święto 1 stycznia nie jest wszędzie. Zasadniczo Nowy Rok w październiku obchodzi naród gudżarati, podczas gdy reszta Indian świętować Diwali tylko. Ale po świateł wakacje przyjść najlepiej Varas (Varsha-pratipada). Według legendy gudżarati, raz on Krishna Spas ludu przed niszczącym działaniem deszczu i dał im obfity plon. Dlatego tradycja nakazuje, aby uczcić Nowy Rok z tacą owoców. Dobrze, noc niebo eksploduje od hałasu petard i fajerwerków.

Indie, Nowy Rok wycieczki

Jeśli chcesz, aby uczcić święto paneuropejskiego kalendarza, a następnie ma sens to robić w każdym kraju tropikalnym. W ostatnich latach, w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia uważany jest za święto wszędzie. Jest to radosne wydarzenie, które łączy ludzi różnych wyznań i ateistów. Dlatego też, bez względu na to skąd wszędzie z tobą obchodzić będzie najważniejszą noc roku tysiące mieszkańców. Ale każdy kraj ma swoje własne cechy, aby świętować tę datę. Na przykład, stan Goa. Region najbardziej katolicki kraj, którego nawet miejscowi mówią, że jest – nie całkiem Indiach. Goa, Nowy Rok, który zawsze pozostawia wiele z najbardziej radosnych doświadczeń, dobrych i dni powszednie. Ale w okresie Bożego Narodzenia – to jest coś specjalnego! Dlatego też pójść tam wycieczki. Dyskoteki na brzegu ciepłej morskiej bryzy i światła świeci. Cała uroczystość nie jest pozbawiona pewnej symboli europejskich – Boże Narodzenie drzewa, Santa Claus i reniferów. Od Goa zima – to szczyt sezonu, warto zarezerwować wycieczki w góry. Więc można zaoszczędzić rezerwując wcześnie.