296 Shares 4061 views

Stewardesa: co jest potrzebne do odprawy? Co trzeba, aby stać się stewardesa?

Jest to łatwe do odgadnięcia, jaki rodzaj pracy najbardziej romantyczne dla dziewczynek – oczywiście, że jest to stewardessa lub bardziej poprawne powiedzieć, stewardesa. Uśmiecha się piękne kobiety w ścisłym jednolitej przyczyny adoracji mężczyzn i zazdrość kobiet.

Wiele młodych kobiet myśleć o tym, by stać się przewód powietrza. Ale ten zawód nie jest zapisany w uniwersytecie lub college'u. Ponieważ nie jest to logiczne pytanie: „specjalne” stewardessa „- że potrzeba do przyjęcia, a co najważniejsze, gdzie chcesz zrobić?” Jakie są dziewczęta podczas kursów dla stewardes, ile mogą zarobić? Co trzeba, aby stać się stewardesa w Rosji, na Ukrainie iw Kazachstanie? Omówimy ten temat w tym artykule.

Dziewczyna w niebie

Przed przejściem bezpośrednio do możliwości uczenia się, należy zauważyć, że stewardesa może być nie dla wszystkich. Istnieją ścisłe wymagania dotyczące doboru młodych kobiet do pracy w niebiosach. Tymczasem, jeśli bardzo chcesz być stewardessą, a czytając post, trzeźwo ocenić swoje możliwości jako mała, nie martw się. Jeśli kiedykolwiek podróży w drodze powietrza, a następnie można zauważyć, że nie zawsze jest na pracy deska rzeźbiona dziewczynki – występuje u stewardes i krepyshki i kobiet powyżej 30 roku życia.

W każdym razie trzeba szukać w internecie, czy jest wolne miejsce wśród linii lotniczych, i prześlij swoje CV. Tak, dzieło „stewardessa” – to konieczność przyjmowania i gdzie? Zacznijmy od zewnątrz.

Z twarzą napoju wody

Co trzeba, aby stać się stewardesa? Nie ma prawidłowa opcja odpowiedź na sto procent, a jednak ma wygląd, choć nie decydująca, ale to jest bardzo ważne. Najczęściej przewoźnik wybrany kobiet w wieku od osiemnastu do dwudziestu pięciu latach wzrostu, to było wygodne, aby dotrzeć do bagażnika (czyli nie mniej niż 165 centymetrów). Ponadto wygląd dziewczyny powinny być przystojny. Nie dostaniesz w stewardes, jeśli masz tatuaż w widocznym miejscu, piercing na twarzy, nawet dużych moli czy znamiona. Może uniemożliwić Ci stać się stewardesa krótka chłopięca fryzura czy kolor włosów jest bardzo jasne nienaturalny kolor. Nie przywitał tatuaż. Muszę powiedzieć kilka słów na temat wagi. Zatem korzystne są kruche dziewcząt do 60 kilogramów. Linie prostu nie szyć mundury duży rozmiar, a ponadto, stewardesa z krzywego kształtu będą ściśle współpracować, aby przejść między rzędami w klasie ekonomicznej.

I kolejna logiczne wytłumaczenie, dlaczego linia lotnicza może odmówić dziewczynka o wadze ponad 64 kg – waga jest związana z problemami zdrowotnymi. Ale znowu, istnieją wyjątki.

Stewardesa I poszedł, pozwól mi nauczyć!

Państwo skrupulatnie oceniało danych zewnętrznych i stwierdził, że jeden z was stewardesę pierwszej klasy. Co jest potrzebne do przyjęcia?

Tak, drugim najważniejszym czynnikiem, z powodu której jest eliminowany ponad połowa z tych, którzy chcą stać się stewardesa, jest zdrowie. Stewardesa muszą wytrzymywać znaczne przeciążenie i zewnętrzne piękno nie są już odgrywa dominującą rolę. Po stewardessÄ spada prawie kilka razy dziennie, aby zmienić godzinę i klimatycznych strefy, do przenoszenia kropli ciśnienia. Jeśli masz problemy z układu sercowo-naczyniowego i nerwowego, lekarze bez wyrzutów sumienia zostanie wyeliminowany.

Kiedy przechodzą wszystkie dość tradycyjnych sprawdzianów i egzaminów, będzie trzeba także przejść test turbulencji.

Trochę nerwów

Zdrowy układ nerwowy – oto co jest potrzebne do przyjęcia do stewardesa. Po pomyślnie badania lekarskie, będzie także musiał przejść specjalny test psychologiczny. Po tym wszystkim, stewardesa jest odpowiedzialny za zdrowie i stan emocjonalny pasażerów. Wszyscy chcemy rzeczy są dobre, dlatego gospodyni musi wiedzieć, od „A do Z”, co robić w sytuacji awaryjnej.

Podczas badania psychologiczne wykazały, jak dziewczyna jest stabilny w jego zachowaniu, progów stresu, ogólnego stanu emocjonalnego.

Co trzeba, aby stać się stewardesa, jeśli chodzi o stan psychiczny?

Tak, masz wszelkie szanse, aby dostać się do stewardes jeśli jesteś zdyscyplinowany człowiek z dobrych umiejętności organizacyjnych. Musisz być odpowiedzialny, aby łatwo i szybko poruszać się po nieznanym i nietypowych sytuacji, dość zrównoważone. Nie myśl, że tylko stewardesa serwujący napoje i uśmiechy pasażerów lecących na południe. W sytuacjach awaryjnych (lub, bardziej precyzyjnie, wręcz przeciwnie, wszystkie sytuacje przewidziane z góry i są odtwarzane podczas treningu) przez działanie stewardes może zależeć na życiu jednego lub większej liczby pasażerów.

Wykształcenie i umiejętności językowe

mowy stewardesa powinna być dobrze zorganizowana, z doskonałą dykcją. Jednakże, jeśli nie masz doświadczenia z wystąpień publicznych, nie martw się – to wystarczająco dużo pracy.

I, oczywiście, stewardesa musi na wystarczającym poziomie znajomości języka angielskiego (jednak, poziom górny pośredni będą wystarczające). Twoje słowo honoru, że język wiesz, nie będzie niewiele – przyszłych stewardes powinny być badane, jeżeli jest to niezbędne, aby przetłumaczyć tekst i pokazać znajomość gramatyki.

Jaki rodzaj edukacji jest, aby przyszłe stewardessą? Co jest potrzebne do przyjęcia, więc jest edukacja wtórne lub wyższej. Korzystne są dziewcząt, edukacji administracyjnego medycznej. Jednak twój dyplom nie będzie odgrywać decydującą rolę. Nie zapomnij o paszporcie – loty międzynarodowe wymagają jego obecności.

Co trenować przyszłość stewardessą?

Co jest potrzebne do przyjęcia, mamy już do czynienia z. Stewardesa uczy ją czuć się swobodnie i pewnie w niebie?

Oczywiście, przede wszystkim spada na barki stewardes zapewnić bezpieczeństwo pasażerom. Jak będzie w przypadku lądowania awaryjnego na ziemi lub w wodzie? Co jeśli pasażer jest pijany awanturnik jeśli ktoś donosi, że bomba na pokładzie? Dziewczyny muszą szybko i prawidłowo zorientowane w każdej sytuacji.

Ponadto, należy zauważyć, że praca stewardes pod wieloma względami podobny do kelnera. Jeśli kiedykolwiek przeprowadzić lot z mocą, to można zauważyć, że stewardessy przeniósł się około godziny w wąskim przejściu z wózkiem, obsługujących pasażerów. Ponieważ stewardessy uczą się podstaw służenia, produkty zasilania.

stewardesy powinny również mieć pojęcia o miejscach, które odwiedzają, bo jak krótki kurs stewardesy są geografia, gdzie spotkał się z cech politycznych i kulturowych krajów.

Co jest w toku?

Zorientowaliśmy się, co trzeba, aby stać się stewardesa. Na Ukrainie iw Rosji, w prawo, w zasadzie, są standardowe. Jak więc buduje planu edukacji?

Kursy trwają od trzech miesięcy. Pierwsza część ma znaczenie praktyczne, dziewczęta w warunkach trybie jako zbliżone do rzeczywistych, nauczyć się udzielania pierwszej pomocy i jak się zachować w przypadku katastrofy samolotu. Ponadto przyszłe stewardessy poznają obowiązki, które muszą być przeprowadzone na pokładzie statku powietrznego.

Druga część jest oczywiście teoretycznej. Dziewczyny badanie typu statku powietrznego (loty są prowadzone na różnych typach statków powietrznych), nauczyć się nawiązać kontakt z pasażerami.

Po ukończeniu kursu dziewczęta muszą zdać egzamin na specjalnych symulatorach, podczas odbierania klasy poniżej „kwartet”. Ponadto, wymagane doświadczenie w locie wynosi nie mniej niż trzydzieści godzin z instruktorem.

Ile są kursy dla przyszłych stewardes?

Więc, wiesz już, co trzeba, aby stać się stewardesa. W Mińsku, Kijowie, Petersburgu, Moskwie i innych dużych miastach, należy skontaktować się z lokalnymi liniami, aby dowiedzieć się o wolnych miejscach. Ogólnie rzecz biorąc, popyt na stewardessy jest zawsze tam, bo jeśli masz odpowiednie dane zewnętrzne, twoja kandydatura będzie zainteresowany.

Edukacja jest wart około 30-40 tysięcy rubli, ale dziewczyny płacą czesnego przez pracę bezpośrednio u przewoźnika.

Ile stewardes zarobić?

Oczywiście, wszystko zależy od linii lotniczej, która zatrudnia stewardesę. Luksusowe linie lotnicze płacą za pracę dziewcząt w 2000 roku – US $ 3000, ale mówimy o przewoźników z całego świata. Mamy, jeśli pracujesz w firmie rosyjskiej lub ukraińskiej, możliwe jest uzyskanie 500-1000 dolarów miesięcznie. Jednak większość zgodzi się, że jest jeszcze sporo, biorąc pod uwagę średnią pensję kierownika lub księgowego.

Co trzeba, aby stać się stewardesa w Kazachstanie? Nie ma żadnych specjalnych przepisów, które różnią się od wyżej, ale wciąż mniej niż wynagrodzenia – $ 300-400.

Niedociągnięcia w pracy stewardes

Wiele dziewcząt chce zostać stewardes, bo chcą nie tylko zarabiać pieniądze, ale również spojrzeć na inne kraje. W istocie rzeczy nie jest tak różowo. Najczęściej, za wyjątkiem niewielkiej odległości przez lotnisko obcych dziewcząt ma nic na ich podróży. Ponadto częste loty w żaden sposób nie przyczynia się do uporządkowania życia prywatnego, ponieważ jest mało prawdopodobne, aby tolerować stałą nieobecność swojej pani młodzieniec lub mąż.

Nie należy zapominać o ciągłym stresie na zdrowie. spadki ciśnienia, częste zmiany stref czasowych i klimatycznych niedostrzegalne na pierwszy, ale po kilku miesiącach, ubijaniu rytm życia dziewczynki zaczyna kłopoty ze snem, nerwowość wydaje. Uważa się, że migreny i pewne zaburzenia nerwowe są profesjonalnymi „atrybut” stewardesy.

A pasażerowie, które podróżują po niebie, a nie aniołów. Stewardesy skarżą dość częste nękanie od ludzi, chamstwa i chamstwa. To, oczywiście, kwestia przypadku, ale kto będzie chronić młode dziewczyny na pokładzie? No, ale to powinien sam radzić sobie z niesfornym pasażera, ponieważ zawiera się w jego bezpośrednim zadaniem.

Z tego powodu stewardes rzadko są opóźnione przez pozycjach stewardesa więcej niż rok lub dwa, a oferty są często otwarte. Jeśli chcesz spróbować szczęścia – spróbuj!