105 Shares 5384 views

Gdzie żurawina rośnie w Rosji?

Ten średniej wielkości jagoda ładny kolor czerwony, głównie rośnie w trudnych północnych szerokościach geograficznych, jest znany ze swoich niezwykłych właściwości korzystnych dla stuleci. Była nie tylko przysmak, ale również bardzo przydatny produkt leczniczy, a co jest po dzień dzisiejszy.

Przegląd

Na tej magicznej jagody zawsze legendy. Miała dość imponująca i odpowiadająca jej nazwa – „berry nieśmiertelność”

W tym artykule, można zobaczyć i dowiedzieć się wiele na temat tego wspaniałego żurawiny jagodowych zwanych :. Photo, gdzie rośnie, opis, właściwości itp Ponadto, nie zostaną opisane bardziej szczegółowo w pobliżu Moskwa bogate zarośla cud roślin.

Jeden z najbardziej znanych użytecznych jagód szacunkiem wielu, odnosi się do grupy roślin leczniczych.

Wygląda na to, żurawiny? (Foto)

Gdzie rośnie jagoda powiedzieć po jego opisie.

Borówki brusznicy – to wiecznie zielone niewielki krzew z rodziny Ericaceae. Rośnie w wysokości do około 25 cm.

Jej liście są alternatywne, skórzaste i gruba struktura, zimowania. Biało-różowe dzwonkowate kwiaty z lekkim delikatnym przyjemnym zapachu zebrane w zaroślach wierzchołkowej. Jasne czerwone owoce kuliste – błyszczące jagody o średnicy 8 mm.

Kwiaty zazwyczaj od maja do czerwca i owoce dojrzewają od sierpnia do początku września. Zazwyczaj brusznicy jagody od około 2 do 9 części ruszać masę jednej szczotki.

Zbierać dojrzałe owoce są zwykle wykonane od sierpnia do września, a ze wydajność osiąga stałe zarośla do trzech i więcej centners hektara. Oto ona – żurawiny! Gdzie rośnie ta magia berry płodny, my później uczyć.

Owoce Brusznica zwykle zaczyna się od trzeciego roku życia.

Do smaku jej owoce raczej cierpki, kwaśny i kwaśny, ale są one najbardziej przyjemny po pierwszym mrozem, słodko-kwaśny. Teraz jest uprawiana w wielu miejscach ogromne plantacje. Zgodnie z jego właściwości jest bardzo użyteczne i popularne wspólne żurawiny. Gdzie rośnie i co może być wykorzystane? Więcej na ten temat później, ale teraz trochę o jego właściwościach.

Przydatne właściwości

Dziś wielu znanych korzyści nie tylko owoce żurawiny, jednak jego liście. Ponadto, ten ostatni jako lekarstwo stosowane częściej niż owoce. Co posiada użyteczne właściwości żurawiny? A liście i jagody mają właściwości antybakteryjne i antyseptyczne i szeroko stosowane są jako środek żółciopędny i funduszy antymiażdżycowo.

To cud roślina ma inne właściwości: gojenie ran, przeciw robakom, przeciwszkorbutowy. Jest on stosowany w leczeniu niedoboru witaminy, moczenia nocnego, dna moczanowa, nadciśnienie tętnicze, nerwice, reumatyzm, gruźlica, zapalenie błony śluzowej żołądka z zaburzeniami niskiej kwasowości, biegunka i wątroby.

Można powiedzieć, że jest to najlepszy naturalny środek, stosowany w chorobach nerek i chorobach dróg moczowych (zapalenie pęcherza i kamieni nerkowych).

Szeroko stosowany tę roślinę w dziedzinie urody. Wyciąg z żurawiny ma na skórze dobry efekt tonik, poprawia jej elastyczność. wywary również rośliny dobrze wzmocnić włosy, pomaga wyeliminować łupież i łagodzi stany zapalne skóry.

Żurawina o silnych właściwościach utleniających, zapobiega starzeniu się. Wspaniałe i magiczne żurawina berry! Gdzie jest cud rośnie, wkrótce dowiedzieć.

Warto zauważyć, że ciągłe korzystanie z owoców lub syrop jest dobrze pomaga poprawić widzenie. Infusion warzone z żurawiny, nie tylko gasi pragnienie, ale również obniża temperaturę ciała w chorobach przeziębieniach. Oto ona – niesamowite żurawiny (jagodowe).

Gdzie rośnie?

Jest to rośliny odporne na zimno w naturalnym preferuje obszary o poważnych zimami i chłodnymi latami. A Berry preferuje gleby kwaśne i bardziej ubogi. Zwykle rośnie w lasach iglastych mieszane na sucho, a wśród krzewów, a czasami w torfowiskach (głównie w wysuszonej torf).

Należy zauważyć ciekawy fakt, że te niskie krzewy mogą rywalizować w ich długowieczności z dębów, bo coś żyją prawie trzystu lat.

Zarośla żurawiny można znaleźć w Azji, Ameryce Północnej i Europie (północnej i środkowej).

Uprawiane żurawiny raz pierwszy pojawił się w latach 60. na plantacjach Rosji, Białorusi, Niemczech, USA, Szwajcarii, Finlandii, Holandii i Polski. Rentowność takich lingonberries był prawie 30 razy wyższe niż naturalne, dzikie.

Teraz, oprócz Rosji, to wiecznie zielona roślina jest dobrze rozwinięta, aw niektórych obszarach Ukrainy (Karpaty) i Białorusi (Polesie).

Rosyjski jagody

Jak wspomniano powyżej, kultura ta pojawiła się w Rosji w 1960 roku. Zazwyczaj obszar krzewów pokryte gładkimi, skórzastych liściach – zarośnięte krzewami innych, torfowisk i łąk alpejskich. Wiele z żurawiny można znaleźć w lesie.

Gdzie jest żurawina rosnące w dzisiejszej Rosji? Spośród jej siedliska – głównie borach mieszany (świerk, sosna, modrzew), a czasami lasach iglastych.

Jak dla gdzie rosną żurawiny, to co najwyżej jest to zwykły obszar, pas górski tajga i bory na Dalekim Wschodzie i Ałtaju. Ponadto, często w lesie i tundra tundra można znaleźć całością pędy to niezwykle pyszne słodkie i kwaśne owoce.

Jest to konieczne, a roślina rośnie nawet na zimnych wybrzeży Oceanu Arktycznego i w surowym środowisku Uralu. Żurawiny można znaleźć również w obszarach gór regionów Kaukazu, Karelia, Murmańsk i Arkhangelsk.

Swampland lasy północnej Rosji są również dobrym miejscem dla żurawiny. Teraz bliżej przyjrzeć się na przedmieściach.

Berry miejsc w pobliżu Moskwy

Gdzie rosną żurawiny na przedmieściach? W ogóle, rozległe lasy tych miejscach jest bardzo bogata w różnych odmian jagody: borówki, żurawiny, maliny, truskawki i żurawiny, etc. i dobrze przyzwyczajeni tutaj ..

Nie jest to zaskakujące ze względu na fakt, że tutaj na północy dotrzeć do południowego podnóża północnej tajdze, a na południu jest północna granica południowej dębu. Jest na styku granic liściastych i iglastych znalazł schronienie zróżnicowaną florę jagody.

Ulubione miejsca są borówki brusznicy mech, torfowiska i silnie podmokłe lasy sosnowe. W zasadzie to jest obszar zalewowych Suloti i Dubnej i Meshchery w dzielnicy Shatura dnia.

Ponadto żurawina rośnie w innych obszarach wokół stawów, zarośniętych torfowisk. Ten Round Lake w obszarze Trostenskoe Lotoshino.

W wyżej wymienionych miejscach, zazwyczaj na hektar Marsh z żurawiny za rok mogą być zbierane do tony jagód. Ponadto owoce zbierane są w trzech kategoriach: Wrzesień, początek zamarznięcia, wczesną wiosną (kwiecień). Lingonberry doskonale zachowane przez całą zimę.

To niesamowite berry, jak wspomniano powyżej, preferuje suchy las sosnowy, pieczenie, cięcia i Edge-lit. Dlatego te jagody są bardzo bogate w następujących obszarach leśnych przedmieściach: Region Północny – obszar Zagórski; Wschód – Noginsk, Orekhovo-Zuevo i Kurowski; Zachodnia – Volokolamsk i tak dalej.

Kawałek o składzie

Uczyliśmy Co za żurawinę jagodowych, gdzie rośnie. Teraz trochę o składzie tego magicznego owocu.

Nie ma w nim węglowodanów, białek i tłuszczów. Kompozycja roślin: witamina A, C, E, PP i beta-karoten. Przede wszystkim w jagody witaminy C. Istnieją również różne kwasy organiczne: kwas szczawiowy, kwas cytrynowy, jabłkowy, benzoesowy, salicylowy.

Substancje mineralne reprezentowane przez potas, sód, magnez, żelazo, mangan, fosfor i wapń. żurawiny zawiera także pektynę, cukry naturalne (sacharoza, glukoza i fruktoza) i włókna jadalne.

Przeciwwskazania do stosowania

Z jagód żurawiny i stosując ją do jedzenia, zawsze należy pamiętać o przeciwwskazaniach. Na przykład, należy stosować oszczędnie owoce tej rośliny są dla osób cierpiących na nieżyt żołądka i nadkwaśność, ponieważ substancje zawarte w nim, może podrażniać błonę śluzową żołądka. Dotyczy to również osób dotkniętych zapaleniem pęcherzyka żółciowego.

Również liście i sok z żurawiny zmniejszyć ciśnienie, niekorzystnie wpływają na hipotensyjne. Przeciwwskazane świeże owoce jagodowe Cranberry owrzodzenie dwunastnicy i żołądka, w obecności kamieni w układzie moczowym.

wniosek

W każdym razie, z umiarkowanym żurawiny prawych, korzystać z niego będzie większa niż szkody.

Należy również zauważyć, że ta wspaniała roślina jest kochany przez kogoś innego i pszczół i pszczelarzy, ponieważ bierze udział w bardzo ważnej sprawie – w produkcji wspaniale aromatyzowane bursztynowego miodu.