132 Shares 9548 views

Włoski artysta Mikelandzhelo Karavadzho: A Biography, kreatywność

Mikelandzhelo Karavadzho (1571-1610) – włoski malarz, który odmówił charakterystyczny sposób jego malarstwa czasu i podwaliny dla realizmu. Jego prace odzwierciedlają światopogląd autora, jego niepohamowaną charakteru. Mikelandzhelo Karavadzho, którego biografia jest pełen trudnych chwilach, pozostawił imponującą spuściznę wciąż inspirujących artystów z całego świata.

oznaki życia

Artysta urodził się w 1571 roku w Lombardii. Nazwa wsi (Caravaggio), gdzie Michelangelo urodziłem, stał się jego pseudonim. Historycy zauważyli, że udział Włoch w czasach, kiedy żył i pracował Caravaggio miał wiele testów. Kraju zniszczonym wojny i konflikty wewnętrzne, skomplikowane przez kryzys gospodarczy. Zamiast pewnej swobody renesansu przyszedł reakcję kościoła. Wszystko to nie mogło mieć wpływ na sztukę.

Manieryzm oraz akademicki

W latach, kiedy włoski artysta Mikelandzhelo Karavadzho zaczęła się poruszać w sposób twórczy, malarstwo stało wypełniona przedmiotów mistycznych, daleki od rzeczywistości. Obsługiwane kościół manieryzm, który urodził się w połowie XVI wieku, był kierunek prywatną, nie dążąc do harmonii elementu duchowego i fizycznego.

Nieco później, pod koniec XX wieku, nie ma malarstwa akademickiego. Charakteryzuje się ona przez proste kompozycje i formy zabytkowych, kontrastową manieryczności. Artyści, aby dać pierwszeństwo do akademizmu, zwrócił się do starożytności, z jego wyidealizowanych bohaterów, postaci, odrzucając rzeczywistość jako nie godne uwagi.

Mikelandzhelo Karavadzho – artystką i pionierem

Caravaggio stworzył trendu zwanego po jego śmierci „Karavadzhizm” wywodzi się w malowniczych tradycji północnych Włoszech. Jeden z nauczycieli Michelangelo Merisi Milan był Simone Petertsano. Być może to jest jego artysta nauczył się wykorzystywać kontrast światła i cienia, który później stał się jednym z głównych cech wyróżniających wielu jego obrazach.

Mikelandzhelo Karavadzho w swojej pracy kontynuuje tradycję realistycznego podejścia mistrzów północnych Włoszech. On nie stał się wyznawcą manieryzmu lub akademizmu, ale oznaczał początek nowego trendu, często z krytyką zarówno ze strony innych artystów i kościoła. Jednak niektórzy przywódcy religijni uczęszczanym przez Caravaggia. Wśród nich warto zwrócić uwagę kardynała del Monte, który jest preferowany przez artystę w latach od 1592 do 1594 roku, kiedy Michelangelo mieszka i pracuje w Rzymie.

Mieszkaniec prowincji

Mikelandzhelo Karavadzho, biografia, twórczość, a których życie całe jest nierozerwalnie związana z miast wojewódzkich, a nawet obrazy na tematy religijne portretował zwykłych ludzi. Bohaterami jego obrazów są dalekie od dawnych ideałów, można je zobaczyć na ulicach włoskich miasteczek. Artysta stworzył w różnych obrazach rodzajowych (na przykład, „Fortune Teller”, „Lutnia-Gracz”), w sposób realistyczny, przekazując życie zwykłych ludzi. W swoich obrazach, przedstawiających różne sceny z Pisma Świętego, nie było części daleko kanoniczne, które wykonane kapłani i męczenników nie są idolami i proste i ludzie. „Magdalena” można nazwać wśród tych obrazów i „apostoła Mateusza”.

Typowe dla elementów konstrukcyjnych Michelangelo Caravaggia – to realizm, czasami osiągając skrajne naturalizm, lakoniczne kompozycja, światło i cień, zastosowanie stonowanych kolorach.

„Powołanie świętego Mateusza”

Słynna seria prac dla kościoła San Luigi dei Francesi, przedstawiające epizody z życia świętego Mateusza, artysta stworzył w ostatniej dekadzie XVI wieku. Najlepszym z nich jest często nazywany „Powołanie świętego Mateusza”. Konkretna kompozycja staje się nacisk ze względu na kontrast światła i cienia. Wszystkie główne części: – palec Chrystusa, twarz Apostoła – jasno oświetlone. tkanina cień obejmuje drobne elementy. Światło tworzy specjalny obraz ruchu, kieruje wzrok widza. Wykonawca i ten obraz znalazł miejsce dla realizmu i szczegółowo typowych codziennych sytuacjach. Wcielił Mateusza, celnik, liczyć pieniądze wraz z jego asystentów. Wszystkie postacie z filmu, ale Chrystus i apostoł Piotr, ubrani w garnitury dla nowoczesnych Caravaggia. Umiejętność artysty i znalazł wyraz w obrazie twarze bohaterów.

Docelowy bez względu na to, co

Uparty, niepohamowany i pełne propagacji energii – który opisuje historyk sztuki Michelangelo Merisi. Mocno rozwinięta realizmu, mimo krytyki i opozycji do Kościoła. Najważniejszą jego praca artysta stworzył w latach 1600-1606. Są to obrazy „wizji Szawła”, „Męczeństwo Piotra”, „Wniebowzięcie” i inne. Te obrazy wzbudziły dezaprobatę kościoła ze względu na odchylenia od przyjętego sposobu obrazu, niepotrzebnych, według katolickiego dygnitarzy realizmu i materializmu.

Chwała i ucieczki z Rzymu

„The grobu” – jeden z obrazów Mikelandzhelo Karavadzho, zdjęcie które nieodmiennie towarzyszy opis biografii artysty. Niezwykle silny efekt emocjonalny produkowane web master osiągnąć stosując kontrast czerni i bieli. Praca powstała na kościół Santa Maria in Vallicelli w Wiecznym Mieście. Dramatyczna historia Zbawiciela pozycji ciała w trumnie malowane przez artystę w białych, czerwonych i niebieskich kolorach, intensywne konfrontacji, która zwielokrotnia efekt światła i cienia. Ten obraz jest arcydziełem uznawane nie tylko wśród fanów i naśladowców mistrza, ale również jego wrogowie.

I właśnie w tym momencie, kiedy Mikelandzhelo Karavadzho osiągnąć sławę, los przygotował dla następnego testu artysty. W 1606 roku musiał uciekać z Rzymu po pojedynku. Kłótnia nad grą piłką miał fatalne skutki: Caravaggio zabił wroga i został zmuszony do opuszczenia miasta.

ostatnie lata

Ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości, artysta kontynuuje pracę, mimo że warunki życia w czasach stał się nieznośnie ciężkie. W Neapolu, pisał „The Madonna Różańcowa”, „Siedem uczynków miłosierdzia”. Ostatni obraz z nich jest połączeniem kilku różnych przedmiotów. Pomimo złożonym składzie, sieć nie jest podzielony na oddzielne części. Artysta potrafił komponować historie razem.

Na Malcie, pokłócił się z szlachcica, Caravaggio udał się do więzienia, a potem uciekł na Sycylii. Prace w ostatnim okresie życia magisterskiej są słabo zachowane. Zdjęcia podobne do tego czasu, pełne dramatyzmu. Należą do nich „grzebania St. Lucia „” głowa Ścięcia Ioana Krestitelya za «» Pokłon pasterzy”. Te zdjęcia są zjednoczeni przez noc przestrzeni aktorskiej tle głównego działania i niechętnie rozeszły, pokazując obrazy bohaterów.

Ostatnie lata spędził wędrówki Caravaggio Sycylii. Krótko przed śmiercią, udał się do Rzymu, gdzie został on obiecał pomoc w uzyskaniu przebaczenie papieża. Jednak nie był to los jest iść z nim spotkać. W drodze do artysty Wiecznego Miasta zachorował. Zmarł w Porto d'Erkole w 1610 roku z gorączką.

Włoski artysta Mikelandzhelo Karavadzho, którego prace zdobią zdjęcia wszystkich prac na temat historii sztuki XVII wieku, ma ogromny wpływ na rozwój malarstwa. Trudno sobie wyobrazić, jak dużo więcej można stworzyli arcydzieła mistrza, nie zdzierać swoje życie w wieku 38 lat. Jednakże fakt, że artysta udało się stworzyć, stając się jednym z najbardziej cenionych artystów z przeszłości. Staje twórca realizmu, że inspiracją do stworzenia arcydzieła wielu znanych zachodnich malarzy europejskich. Wśród nich jest Rubens, Rembrandt, Velasquez i wiele innych. Wyznawcy Michelangelo Merisi we Włoszech nazywa się karavadzhistami, hołd pioniera gatunku.