478 Shares 6863 views

Zastosowanie „Optimaksa” instrukcji (roztwór dezynfekujący)

Do dezynfekcji pomieszczeń i przedmiotów do wykorzystania w szpitalach, przedszkolach, salony piękności są za pomocą różnych środków do opieki.

opis

Preparat „Optimaks” obejmuje uniwersalny roztwór dezynfekujący dozowany w postaci stężonej. Podczas korzystania wykazuje działanie detergentów i środków odkażających.

Za pomocą tego narzędzia jest wykonywana dezynfekcji lub dezynsekcji, w którym czynniki chorobotwórcze są niszczone na każdym etapie życia.

Produkowany jest w postaci koncentratu w postaci ciekłej w temperaturze 5, 1, 0,5, 0,2 i 0,1 litra pakowane do butelek z tworzywa sztucznego. Zamknięte pojemniki przechowywać przez około pięć lat, a gdy okres rozrodczy jest zredukowana do dwóch tygodni.

który uwalnia

Lek „Optimaks” producent „Intersen-plus” jest zarejestrowana i znajduje się w Federacji Rosyjskiej. koncentruje się na produkcji roślin do odkażania jest w miejscowości Mytischi. Zajmuje wiodącą pozycję wśród producentów roztworze dezynfekującym.

struktura

Aktywny składnik oznacza dodecyloaminę typu substancji w zawartości 5%. Dodatkowe składniki są funkcjonalne komponenty wartości charakterystyki, związki powierzchniowo czynne niejonowe z serii, inhibitory korozji, środki barwiące i dejonizowanej wody.

Wszystkie te substancje tworzą ciekłe stężone mieszaniny, gamę barw, które mogą znajdować się w zakresie niebieskim.

Co jest używany

Pełne instrukcje dotyczące stosowania „Optimaksa” zaleca stosowanie leku dla obecnych i środki ostrożności dla końcowej dezynfekcji.

Dzięki niemu, oczyszczanie odbywa się głównie w szkołach aptek, szpitali i ośrodków zdrowia należących do zdrowia jakiejkolwiek formie własności. Te same rangi jako obiektów laboratoryjnych dla nauki i wiedzy.

Roztwór traktuje:

 • Samolot wewnątrz budynków, mebli i wszelkiego rodzaju rzeczy wnętrz;
 • stacjonarnych i urządzeń mobilnych, sprzęt do leczenia i diagnostyki, to części;
 • Naczynia do badań laboratoryjnych, dla otrzymania żywności, wełny, które prania;
 • pościel;
 • Inkubatory dla niemowląt;
 • Składniki samochodów medycznych i noszach, aby przenieść pacjentów;
 • rzeczy, z którymi opiekę dla ludzi, dla urządzenia czyszczącego;
 • Sprzęt sportowy, zabawki, buty, gumy i toru polipropylenu;
 • Naczynia i przedmioty, które są w postaci zanieczyszczenia krwi wydzielniczych pozostałości, cząsteczek biologicznych i wszelkich substancji organicznych;
 • odpady z żywności i leków, które zawierają opatrunku chirurgicznego oraz różne elementy len przedmioty higieny jednorazowe ludzkich płynów, izolacja w patologii;
 • równo wodną otrzymaną w endoskopowej interwencji, w celu dalszej obróbki i usuwania;
 • Urządzenia i pojemniki, które są zebrane w grupach szpitalnych;
 • wentylację i klimatyzację;
 • budowę, aby wyeliminować i zapobiec rozwojowi pleśni.

Oznacza „Optimaks Profesor” dezynfekcji powietrza w pomieszczeniach, rzeczy środowiskowe, które były narażone na zanieczyszczenie przez pasożyty pierwotniaki i robaki robaków. Podczas kontroli patogenów grzybowych wytrzyj buty z roztworem leku.

Co wpływa na mikroorganizmy

Wykorzystanie „Optimaksa” oznacza przewodnik opisuje skuteczność pod wpływem komórek bakteryjnych są Gram-dodatnich i Gram-ujemnych, typ, gruźlicze różdżkę i zakażeń szpitalnych. Roztwory skutecznie sprostać Candida dermatofitów i grzybów powodujących formy.

Wykazuje wysoką aktywność przeciwbakteryjną w kontroli adenowirusy, enterowirusy, rotawirusy, wirusów powodujących polio, opryszczki, w tym grypy świń i drobiu, AIDS, zapalenie wątroby typu pozajelitowe i dojelitowe nietypowym płuc, paragrypy i wysokich chorób układu oddechowego w postaci ostrej.

Koncentrujemy ma wyraźny ovotsidnye cech, które pozwalają pozbyć jednokomórkowych zwierząt pod cyst i oocyst, ale z robakami robaków w postaci jaj i larw.

Jak przygotować roztwór

Przy przetwarzaniu każdego rodzaju czynniki chorobotwórcze nie są wykorzystywane koncentrat preparatu i jego rozwiązania. Wykonanie to oparte na roztwór rozpuszczający się w pewnej ilości zimnej wody.

Opisane w podręczniku „Optimaks” preparatu rozcieńczać do stężenia od 0,25% do 3%. Na przykład, do przygotowania 1 litra 2% roztworu, 20 ml wystarczająco rozpuszczać środek w 980 ml czystej wody. Takie rozcieńczenie przechowywano przez dwa tygodnie, a następnie bakteriobójcze właściwości są osłabione.

W zależności od stężenia roztworów, które jest na poziomie 0,25%, 0,5%, 1%, 2%, 3%, odpowiednio, jest używany do rozcieńczania 2,5, 5, 10, 20 i 30 ml produktu.

Jak korzystać

w sprawie stosowania „Optimaksa” podręcznika zawiera informacje o cenach konsumpcyjnych rozcieńczyć lek do leczenia różnych przedmiotów.

Dezynfekcji wnętrza przestrzeń służy do roztworów o stężeniu 0,25%, 0,5% i 1%, która jest nakładana na myjce, albo do nawadniania przez 1 godzinę częściowym lub kwadrans, odpowiednio. Metr kwadratowy zużywa się około 100 ml preparatu.

Przyrządy medyczne są zanurzone w 1%, 2% i 3% pożywki i naczyń, wyposażenie sportowe i zabawki zanurzono w 0,25%, 0,5% i 1% roztwór w ciągu 1 godziny częściowym lub kwadrans, odpowiednio.

Oznacza „Optimaks” w stężeniu 0,5%, 1%, 3% jest zużywana do suszenia i nawilżania wyposażenia technicznego w sanitarnych. Rozwiązania te były wykorzystywane do moczenia odzież i bieliznę. Proces trwa od jednej godziny do 15 minut.

Rozcieńczyć preparaty o stężeniu 1%, 2% i 3% disInfect płaskich ścian, podłóg, wanien i sauny przez zwilżenie lub wycieranie. Na metr kwadratowy stosuje się do około 100 ml produktu w ciągu 90 minut, 1 godzinę lub pół godziny, odpowiednio.

Roztwór dezynfekujący 2% i 3%, zanurza się w łaźni akcesoria sandały, podkładki gumowe , buty, pantofle, tworzyw sztucznych i syntetycznych. Czas wygrzewania w zakresie od jednej godziny do 30 minut.

Preparat o stężeniu 0,5%, 1%, 3% wycierania komputery, telefony, faks, kopiarek i innych urządzeń. Na metr kwadratowy jest stosowane około 100 ml roztworu, który stosuje się do 60 minut, 30 minut lub 15 minut, odpowiednio.

Dla dezynfekcji środków czyszczących, sprzętu i narzędzi jest nasączone, ściereczkę lub zanurzane w 0,5%, 1%, 3% środków. Czas ekspozycji w zakresie od jednej godziny do 15 minut. Na kilogram masy ciała stosuje się 4 litry roztworu.

Dezynfekowanie i usuwania śmieci urządzeń odbywa się za pomocą podwójnego prania lub wycierania 0,25%, 0,5% i 1% roztworu leku w ciągu 15 minut. Środki stosuje się w ciągu jednej godziny, pół godziny, 15 minut, lub w ilości od 150 ml do 300 ml na metr kwadratowy.

Wykorzystanie „Optimaksa” Instrukcja określa pewne stężenia roztworów, które są wykorzystywane do niszczenia różnych mikroorganizmów. Tak więc, charakteru infekcji bakteryjnej dezynfekcji 0,25% leku zabite guzków Bacillus działaniem 1% środków. Przed wirusami i dermatofity stosując 1% i 2% roztwory.

Po zabiegu jej zmywania gąbką około 3 minut pod bieżącą wodą. Tylko w tym przypadku będzie to bezpieczne dla ludzi.

Podczas przechowywania pojemnika z roztworem szczelnie zamknięte w celu zachowania właściwości leku.

opinia konsumentów

O dezynfekującego „Optimaks” opinii pojazd można usłyszeć w większości pozytywne. W uzupełnieniu do dezynfekcji, jest on stosowany jako uniwersalny detergent budowniczego. Operacja jest związana z dezynfekcją i dezynsekcji, który pozwala zwalczać pasożyty w każdym z ich etapów.

Wykorzystanie funduszy nie rozwijają odporność organizmów patogennych, więc nie ma potrzeby, aby zmienić go na inny środek antyseptyczny.

Rola leku wiąże się z aktywnym destrukcji błon biologicznych na wszystkich powierzchniach, dzięki czemu jest bezpieczny i ekonomiczny nawet dla obiektów żywnościowych różnych instytucji.

Oznacza, że można czyścić płytki nazębnej z sadzy, osadów białka, tłuszcze i tłustych plam z metalu, szkła, porcelany, luster, płytek, wyrobów ceramicznych i chromowanych, a także skóry.

Roztwór traktowano powierzchni betonu, tworzywa sztucznego, dywanów, gumy, tworzyw sztucznych i porcelany. On nawet podatne na zanieczyszczenia na porowatych przedmiotów.

Poprzez przetarcie przetwarzania mogą być wykonywane w obecności ludzi. Roztwór pozostałości w takiej aplikacji nie można usunąć.

Pozytywna jakość „Optimaks” lek jest jego zdolność do skutecznego wyeliminowania wszelkich form na części.

Przy zamrażaniu podstawowe właściwości przechowywane koncentratu. To nie jest łatwopalne i wybuchowe ciecze.

Ten sam roztwór roboczy może dezynfekować kilka razy, dopóki nie zmieni swój wygląd.

Jego wadą jest to, że czyszczenie i inne substancje dezynfekujące nie mogą być łączone z koncentratem „Optimaks”.

koszt

Kup agent może być w aptece. Koncentrujemy „Optimaks” cena za litr wyniesie około 390 rubli.

Jeśli potrzebujesz dużej ilości leku, jest możliwe do 1800 rubli kupić opakowanie pięć litrów, który będzie nieco zmniejszyć koszty.