506 Shares 2511 views

Jak tworzyć linki CNC: instrukcja krok po kroku

Świat Internetu gwałtownie rośnie i podbić wszystkie nowe szczyty. Miliony stron, usługi i usługi są chętnie akceptują innego użytkownika na ich stronach. Stworzył ogromną liczbę adresów, które są generowane automatycznie. A oni nie zawsze są łatwe do odczytania i zapamiętania. Ponadto bez znaczenia zestaw znaków słabo w rankingu wyszukiwarek. W efekcie konieczne stało się wprowadzić wykonanie kodu, tak aby mógł pojawić się w bardziej komfortowym i przyjemnym użytkownik oka.

Zatem określenie linki CNC pojawiła się w świecie tworzenia stron WWW. Fakt, że jest i jak go wdrożyć, zostaną omówione w artykule.

Co to jest CNC-linki

Generalnie, NC – slang słowo oznacza chelovekoponyatny URL. HRM – zapożyczenie z angielskiego URL, jednolity lokalizator zasobów. Chelovekoponyatny z kolei oznacza zbiór znaków w pasku adresu, który jest wygodny i łatwy do uchwycenia. Na przykład, generowane przez adres strony może wyglądać następująco: http://example.com/index.php?page=name. Niezbyt wyraźne wygląd i nie wykazuje strukturę witryny. Są oznaki, nie posiadające ładunek semantyczny i nie jest jasne, co to znaczy strony i nazwę.

Następujący adres może wyglądać następująco: http://example.com/products/new/boat. Tutaj jest jasne, że kwestia produkcji, z nowym, a dokładniej – na łodzi. To chelovekoponyatny URL. Jest o wiele lepiej, aby być indeksowane przez wyszukiwarki i wyświetlane wydać nad resztą. Człowiek, który odwiedził miejsce, będzie w stanie zrozumieć, co się dokładnie w żądanym punkcie.

Jednak CNC odwołuje istnieją pewne ograniczenia. Na przykład, adres nie może używać rosyjskich znaków. Następnie są one zastąpione wartością liczbową a oznaczeniem procent. Dlatego krajowych producentów używać transliteracji rosyjskich słów w języku łacińskim. Na przykład, tak – oborudovanie lub Produkcia. Również automatycznie wygenerowany link-CNC może zwiększyć całkowitą długość łańcucha.

Specjalne narzędzia są wykorzystywane do realizacji transliteracji i konwertować do chelovekoponyatnym urlam. są one dostępne, zazwyczaj w Content Management System – CMS. Tworzenie CNC Linki automatycznie wchodząc im na podstawie nazwy towarów, artykułów lub blogach, a także sekcji, w której mieścił. W rezultacie, podczas tworzenia nowego wpisu, dodając produkt utworzony chelovekoponyatny URL, który jest postrzegany jak i ludzi i maszyn.

Jak zrobić linki do popularnych CMS CNC

CMS – System Zarządzania, treści, który jest wygodny i prosty interfejs pozwala na szybkie tworzenie pełnoprawnym stronie. rozszerza funkcjonalne ze względu na dużą liczbę dostępnych szablonów, modułów i wtyczek. Pozwala to osobie daleko od języków programowania PHP, JavaScript, HTML i związane z nimi, aby szybko stworzyć własną stronę internetową lub bloga.

Prawie wszystkie systemy zarządzania treścią mają doskonały zestaw narzędzi w postaci wtyczek do tworzenia CNC. Warto bliżej przyjrzeć się najczęściej spotykane.

 • WordPress – najbardziej popularne, według statystyk, system zarządzania treścią. Jest on instalowany na większości znanych blogów i stron internetowych. Znani dla ułatwienia rozwoju i instalacji.
 • Joomla – popularny mniejsze, ale nadal powszechnie stosowane wśród deweloperów. Ma dobrą funkcjonalność, dobór komponentów, wtyczek i modułów.
 • OpenCart – oddzielny projekt do tworzenia sklepów internetowych. Wewnętrznie przypomina każdy CMS, ale „zamknięci” w wąskim zakresie zadań.

CNC-linki w WordPress – łatwość implementacji

WordPress jest chyba najbardziej prosty system zarządzania treścią. Jest w stanie w znacznym stopniu uprościć tworzenie swojej stronie lub blogu od zera w krótkim czasie.

NC Konfiguracja WordPress jest prosty i zmniejsza się przede wszystkim, aby pobrać i zainstalować wtyczkę-Cyr-to-łac. Jest on używany do konwersji łaciny do cyrylicy rzędach.

Aby zacząć jest znalezienie i pobranie. Aby zrobić to lepiej od oficjalnej stronie WordPress. Dzięki czemu można uniknąć wpadnięcia do wtyczki lub kodu złośliwego oprogramowania adware.

 • Po pobraniu go rozpakować archiwum.
 • Następnie trzeba przenieść ten folder pod wp-content -> wtyczek. Odbywa się to zazwyczaj przy użyciu wszelkich dostępnych menedżera FTP.
 • Teraz trzeba przejść do panelu administracyjnego WordPress, wprowadź nazwę użytkownika i hasło.
 • W „Wtyczki” musi znaleźć Cyr-to-Lat i aktywować go. Wtyczka jest już zainstalowany w systemie i włączona.

Następnie trzeba skonfigurować strukturę łącza.

 • Aby to zrobić, należy przejść do "Ustawienia", a nie iść na "Permalinks".
 • Istnieje kilka modeli w ustawieniach ogólnych, które można zbudować wygląd linków. Zaleca się stosowanie typu „arbitralny”, można dostosować wszystko, co potrzebne. Najprostsza konstrukcja dla takiego szablonu – /% kategoria% /% postname% /. Oznacza to, że w pasku adresu wyświetli kategorię, a następnie nazwę stanowiska.
 • A następnie Cyr-To-Lat zamienia wszystko w języku łacińskim. W rezultacie, można uzyskać piękny i wyraźny NC link do WordPressa.

Ponadto Cyr-to-Lat, może być używany i analogi, które są obecne na oficjalnej stronie internetowej. Na przykład takie – WP Translitera ACF: Rus-To-Lat, Rus-To-Lat zaawansowane. Instalacja wtyczki takie jak, dlaczego mieszkają na nich oddzielnie nie ma sensu.

CNC Joomla, kilka opcji tworzenia

Joomla nieco bardziej skomplikowany system zarządzania treścią. Podobnie jak WordPress ma właściwość do tworzenia stron internetowych i blogów, w krótkim czasie. Ma rozległą funkcjonalność i elastyczność. Następnie trzeba opisać jak zrobić odniesień CNC w tym CMS.

Joomla został pierwotnie zbudowany funkcjonalności do tworzenia chelovekoponyatnyh adresy URL. CNC-linki w Joomla 3 może być włączony na stronie ogólnych ustawień w sekcji „Ustawienia SEO». Wybierz opcję „Włącz SEF (CNC)” musi być ustawiona na „Tak”. Zatem odniesienie zostanie przekształcona w bardziej zrozumiały sposób.

Można też ewentualnie ustawić przekierowanie URL, poprzez utworzenie NC-linki w htaccess. Plik ten służy jako repozytorium konfiguracji serwera Apache. W nim, można użyć wyrażeń regularnych i dyrektyw RewriteRule zmienić odniesienie transformacji do żądanego adresu URL. Główną różnicą między tym podejściem – elastyczność. Można cytować odniesienia do niemal każdego rodzaju.

Wybierz „Dodaj przyrostek do adresu URL» kładzie koniec przedłużenia linii dokumentu. Na przykład, html. Rozszerzenie to jest mało interesujące dla przeciętnego użytkownika na stronie, więc można zostawić opcję ustawioną na „Nie”.

Aliasy w Unicode – pozycja niesie transliteracji nazwy materiału w alfabecie łacińskim. Ma to zapewnić, że zamiast rosyjskich liter lub innych znaków nie są wyświetlane coś niewygodne i nieczytelny.

Alternatywą komponent dla Joomla

Wdrożenie generatory NC linki w Joomla również możliwa za pomocą różnych komponentów. Na przykład, jeden z najbardziej popularnych – JoomSEF. Jest on rozprowadzany bezpłatnie i lepiej go pobrać z oficjalnej strony Joomla.

W swojej funkcjonalności, oprócz zamiany adresów URL w CNC ustawił do generowania metadanych, wyszukiwarki, słowa kluczowe i zarządzania duplikaty stron. Warto zwrócić uwagę na istniejące wsparcie dla kodowania UTF-8 i konfiguracji stronie 404 na własną rękę.

W Joomla 3, istnieją trzy sposoby instalacji: boot bezpośrednio z komputera w danej witrynie, a także poprzez przeniesienie odniesienia.

plik będzie musiał pobrać pierwszy przykład. Następnie wybierz z menu panelu administracyjnego CMS w „Zaawansowane” i przejdź do „Extensions Manager”. Użyj „Wybierz plik” powinien być przygotowany, aby pokazać archiwum systemu i zainstalować go.

Druga opcja jest rzadko używany. Ale trzeci jest najbardziej wygodne jeden, ponieważ nie wymaga pobierania. Wystarczy skopiować link do JoomSEF i wprowadzić go w „Zainstaluj z URL» na karcie tytułowej. Sam system będzie sprawdzał jego dostępność i według wszystkich parametrów będzie ustawiony.

Należy zauważyć, że w celu zakończenia pracy dodatek, trzeba wykonać „Włącz SEF”, „Przekierowanie URL” i „Dodaj przyrostek do adresu URL” w ustawieniach SEO zostały przeniesione do „Tak”.

Komponent instalowany bezpośrednio zakorzenić w trybie aktywnym i rozpoczyna swoją pracę. Mianowicie, konwertuje wszystkie linki w bardziej estetyczny wygląd.

JoomSEF posiada wiele ustawień i opcji. Mogą być bardzo subtelnie połączyć wszystkie łącza lokacji do praktycznie każdej perspektywy chcesz.

JBZoo i chelovekoponyatny URL

Komponent JBZoo jest wszechstronne i potężne narzędzie do tworzenia sklepów internetowych, katalogów, blogów i prostych stron, wizytówki w oparciu o system zarządzania treścią Joomla.

Aby zainstalować Joomla w JBZoo powinien on być już obecny dodatek Zoo.

Czasami standardowe ustawienia SEF nie do końca żyć do jego składników w celu wykonania konwersji. Dlatego, aby stworzyć CNC łączy w JBZoo zalecanych składnik sh404SEF. Ten produkt jest wolny i jest dobrym narzędziem do generowania linków w JBZoo. Duża ilość ustawień, funkcje obsługi różnorodnych sieci i usług społecznych.

Instalacja odbywa się poprzez skopiowanie linku do pliku, lub za pomocą pliku serwer bezpośredni download, pobierz poprzednio.

OpenCart i konfiguracja CNC

OpenCart – platforma bez obecności jakiegokolwiek systemu zarządzania treścią. Oznacza to, że funkcje oddzielnie. Jego głównym celem – łatwe tworzenie sklepów internetowych o różnym stopniu złożoności. Pomimo faktu, że sam produkt jest wolny, wielu dodatki do niego są rozpowszechniane na zasadach komercyjnych. Najnowsza stabilna wersja – 2.0.

NC OpenCart łącza 2 może być utworzony przez ręczną konfiguracją albo z wykorzystaniem oddzielnych modułów.

NC rozpocząć ustawianie pierwszy sposób można edytować plik konfiguracyjny .htaccess Apache serwer WWW.

 • Aby to zrobić, przejdź do folderu serwisu przez FTP lub dostępnej pamięci w menedżerze plików administracyjnego.
 • Katalog główny musi leżeć .htaccess.txt pliku. Ponieważ nie ma żadnego wpływu na układ z rozszerzeniem txt, pierwszą rzeczą do zrobienia – aby zmienić jego nazwę na .htaccess. Teraz, serwer WWW będzie czytać swoje wytyczne i wykonywać je.
 • Teraz trzeba przejść do ustawień witryn i zakładka „serwer”, aby umożliwić korzystanie z CNC.
 • Wszystkie zmiany, które chcesz zapisać.
 • Teraz wszystkie linki muszą zostać przekształcone.

Zdarza się, że z jakiegoś powodu, wiele adresów nie zmienia i pozostają niejasne. Można użyć komponentu SeoPro do realizacji tego zadania. Jednakże, przed instalacją należy najpierw uświadomić sobie OCMOD MultiLine Fix. Aby to zrobić, trzeba ręcznie edytować kod pliku. Jest on położony w admin / controller / rozszerzenia / modification.php. Aby edytować zaleca się stosowanie Notepad ++, aby uniknąć problemów z kodowaniem.

Wystarczy dodać jedną linię kodu w bloku po zmiennej $ limitu. Wygląda to tak:

 • $ Quote = $ OBRÓBKA> getElementsByTagName ( 'szukaj') -> item (0) -> getAttribute ( 'cytat');

Następnie trzeba znaleźć warunek:

 • if (! $ limitu) {
 • $ Limit = 1;
 • }

i dodać po niej:

 • if ($ cytat == 'true') {
 • $ Search = preg_quote ($ wyszukiwania);
 • }

Pliki te po zmianach, aby zapisać.

Następnie należy właściwie zainstalować sam moduł SeoPro. Pobrany plik należy rozpakować na serwerze. Następnie zrobić kilka zapytań do bazy danych za pomocą phpMyAdmin:

 • ALTER TABLE `oc_product_to_category` ADD` main_category` tinyint (1) NOT NULL default '0'; ALTER TABLE `oc_product_to_category` DODAJ INDEX` main_category` (` main_category`);

Teraz konieczne jest skorygowanie główny plik index.php. To obchodzi linię:

 • $ Controller> addPreAction (new Action ( 'common / seo_url'));

który otrzymuje brzmienie:

 • if (! $ seo_type = $ config-> get ( 'config_seo_url_type')) {
 • $ Seo_type = 'seo_url';
 • }
 • $ Controller> addPreAction (new Action ( 'common /' $ seo_type).);

Ponadto, nie jest zbiorem procedur odnoszących się do ustawień w panelu administracyjnego. W menu, konieczne jest znalezienie „moduły”, przejdź do sekcji „Modyfikatory” i kliknij na aktualizację. Stamtąd trzeba przejść do listy „modułów”, i ustawić SeoPro. Następnie naciskając przycisk „Edytuj”, aby wejść do niego i zapisywać. Po tych wszystkich manipulacji powinien działać, jeśli nie, to powinniśmy starać się ponownie zresetować urządzenie. Lub skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych forach.

Realizacja funkcjonalności CNC w PHP

Większość witryn w sieci są napisane w PHP. Jest to dość mocny, łatwy w obsłudze i łatwe do nauczenia. Jego praca jest niewidoczna dla użytkownika, jak PHP-code są przetwarzane po stronie serwera, a przeglądarka wysyła już gotowy HTML strony, on lub ona rozumie.

Pokaż realizacji łącza CNC PHP może być mały przykład kodu. Jednak, aby przynieść adres napisu w rzeczywistych projektach Multi umysłu chelovekoponyatnomu będzie musiał majstrować.

Każda witryna zaczyna się w pliku index.php. Łącznie generuje odniesienie do innych stron witryny. Ale najpierw trzeba zmienić trochę plik konfiguracyjny .htaccess. Konieczne jest, aby określić, czy rasskommentirovat kilku dyrektyw, jak pokazano na zdjęciu.

Pierwsza linia pozwala przekonwertować URL z serwerem. Drugi – ustawić adres bazowy. Poniższe dwie linie wykonują kontrole na obecność plików i folderów. Ostatnio przekazuje sterowanie do index.php, jeśli 3 i 4 ciąg realizowany bez błędów.

Do przechowywania korespondencji Page Id i jej przekształconej tabeli wartości jest konieczne. Dlatego konieczne jest stworzenie. W szczególności, można stworzyć prosty do zrozumienia procesu. Będzie ona zawierać dwa pola: SEF i page_id. SEF utrzymuje nazwę i typ jest varchar. Page_id – numery stron typu int.

Teraz musimy poprawić sobie plik index.php. Jest to tylko przykład, a w praktyce wszystko konkretny projekt może być nieco inna: $ result = $ _SERVER [ „REQUEST_URI”]. Linia ta w zmiennej $ result jest przekazywana do żądanego adresu URL.

 • if (preg_match ( '/([^a-zA-Z0-9./-_#])/', $ result)) {header ( 'HTTP / 1.0 404 Not Found'); echo „nieprawidłowych znaków w adresie URL”; exit; }

Ten blok sprawdza znaki, cyfry i pewne oznaki. Jeśli jest coś innego niż wymienione, a następnie wydał 404 strony.

 • $ Array_url = preg_split ( '/(/|..*$)/' $ wynik, -1, PREG_SPLIT_NO_EMPTY);

Oto tablica jest zadeklarowana $ array_url, w którym za pomocą funkcji preg_split umieścić elementy, które nie mają żadnych dodatków do NC.

 • if (! $ array_url) {$ ID_page = 1; } Else {$ sef_value = $ array_url [0];

Tu jest przetwarzanie żądania, gdy wniosek nie został wykonany do konkretnej strony i domeny. Dlatego konieczne jest, aby wysłać odpowiedź id = 1. Również na tej stronie ma na celu zwrócić się do bazy danych projektu, który rozpoznaje, czy nie ma w nim wartość zmiennej $ sef_value SEF w tej dziedzinie. Jeśli nic nie zostanie znaleziony, wysłać użytkownikowi na stronie 404. W końcu nie jest to leczenie otrzymanego kodu, adres i wydawanie odpowiednich materiałów i komponentów.

Plusy i minusy korzystania CNC

Zalety wykorzystania adresów chelovekoponyatnyh mogą być wyświetlane w następujący sposób:

 • Link wizualnie wygląda bardziej estetyczny niż zestaw nieznanych bohaterów, zwłaszcza na nieznanych stron internetowych;
 • przechowywanie adresów jest znacznie łatwiejsze;
 • przez całą drogę i struktura strony staje się jasne;
 • GET parametry przekazane w zwykły sposób, za pomocą zmiennych w pasku adresu, który nie istnieje w systemie CNC, a tym samym nie jest naruszone bezpieczeństwo;
 • ulepszona nawigacja witryny;
 • Optymalizacja SEO jest znacznie lepsze i lepsze roboty do indeksu tej witryny.

Znacznie mniej wad. I najważniejszym z nich – to ustawienie. Nie zawsze jest możliwe, aby przynieść URL do chelovekoponyatnomu formę przez pracowników lub osób trzecich rozwiązań. Czasami konieczne jest, aby zagłębić się w kodzie i edytować go samodzielnie, co wymaga wiedzy i czasu. Druga wada nie jest tak ważne i istotne dla dużej frekwencji. Ze względu na tworzenie linków do „fly” zwiększa obciążenie na miejscu. Ale jak koszt sprzęt sieciowy jest stale maleje, koszty dotyczące zasobów serwerowych, niewiele osób wierzyło. Ogólnie rzecz biorąc, korzyści znacznie przewyższają wady, więc mimo trudnych świadomość chelovekoponyatnyh adresów URL, użyj ich wartości.

wniosek

W artykule, który linki są CNC, a które nie. Były one malowane w szczegółach najprostszy i najszybszy rozwiązanie problemu. A także niektóre z najbardziej atrakcyjnych opcji zaawansowanych rozwiązań. W każdym przypadku, korzystanie z CMS w rozwoju witryny znacząco zmniejsza nakład pracy i czasu wymaganego przy optymalizacji stron adresy. Dlatego pakiet CMS i NC powinny być wykorzystywane jako najbardziej skuteczną alternatywą dla rozwoju manualnym.