521 Shares 3267 views

Snowplow: opinie właścicieli. Jak wybrać urządzenie do śniegu?

Jeśli 5-10 lat temu prawie nikt nie wiedział, co to jest urządzenie do śniegu, teraz to urządzenie nie jest czymś niezwykłym. Ludzie kupują takie maszyny, aby pomóc im poradzić sobie z odśnieżaniem na podwórku, w pobliżu garażu itp. Dziś różnorodność takich jednostek jest po prostu niesamowita, więc wybór jest bardzo trudne. Porozmawiajmy o tym, jak wybrać snowplower. Pomoże nam to w odnie- sieniu do opinii właścicieli i zaleceń ekspertów.

Niewielkie kręte pługi śnieżne

Jeśli kupisz urządzenie do pracy nie do celów przemysłowych, to jest to, czego potrzebujesz. Zasada działania takich maszyn jest dość prosta. Obrotowy gumowany ślimak rzuca śniegiem na różne strony. Ze względu na część kauczukową na krawędziach tej części można przesuwać ślimak.

Należy pamiętać, że samochody napędzane własnym napędem są przystosowane do użytku domowego, ponieważ nie są tak trudne w obsłudze, a ich koszt jest mniej lub bardziej dopuszczalny. W podobnych urządzeniach działa zwykły benzynowy silnik czterosuwowy, który jest włączany przez operatora. To dobre rozwiązanie dla małego obszaru, chociaż rozprzestrzenianie się śniegu może być zwiększone do 7 metrów, co jest bardzo dobre. Warto zauważyć niską wagę, a także zwartość. Ostatni parametr umożliwia czyszczenie w miejscach trudno dostępnych. Ogólnie rzecz biorąc, w przypadku pracy w domu, potrzebna jest nieprzemysłowa maszyna ze śniegiem. Opinie właścicieli takich jednostek są przeważnie pozytywne, choć wiele zależy od producenta.

Urządzenia samojezdne

Konstrukcja takich maszyn jest nieco bardziej skomplikowana, a zatem cena jest wyższa. Ale w przypadku dużych ilości pracy jest to jedyne optymalne rozwiązanie. Taki agregat przeznaczony jest do intensywnej pracy okresowej. Poradzić sobie z rozpatrywanymi pługiem śnieżnym z prawie każdym rodzajem śniegu, czy jest mokry czy lodowaty.

Jak można zrozumieć z tytułu, nie musisz podejmować starań, aby przenieść urządzenie. Wszystko, co jest wymagane przez operatora, jest kierowanie łyżką w dobrym kierunku. Instrukcja, przy okazji, jest obowiązkowa do czytania. Ze względu na fakt, że przy prawidłowym działaniu urządzenie będzie pracować przez długi czas. Z dokumentów dowiesz się po jakim okresie czasu trzeba odpocząć na maszynie, kiedy posmarować śruby na ostrzenie i wiele więcej. Ponieważ są to jednostki o dużej pojemności (silnik o mocy 5 KM), musisz poświęcić wymiary. W wąskich gardłach trudno jest wykonać niezbędną pracę, a poziom hałasu jest nieco wyższy niż w modelach amatorskich.

Dmuchawy śniegowe benzyna: cena i specyfikacje

Chciałem tylko powiedzieć kilka słów o kosztach. Ceny różnią się znacznie w zależności od pojemności i funkcjonalności urządzenia. Tak więc, najprostsze modele typu non-self-propelling, posiadające silnik o mocy 4,3 KM, będą kosztować około 20 000 rubli. Jednocześnie, profesjonalne modele o silniku o mocy 9 lub więcej KM mają cenę 150 000 rubli i więcej. Jeśli chodzi o modele benzynowe, jest to doskonałe rozwiązanie do pracy w małych i średnich pomieszczeniach. Dobre radzenie sobie ze świeżo padającym i mokrym śniegiem.

Pługi śnieżne są podzielone na dwie grupy: z regulowaną wysokością uchwytu i niekontrolowane. Pierwszy pracuje w trybie z zerową szczeliną w stosunku do obrabianej powierzchni. Jednostki należące do drugiej grupy mają regulowaną śrubę. Bardziej korzystne są regulowane piły śnieżkowe benzynowe. Cena dla nich wynosi więcej o 3-5%.

Urządzenia elektryczne

Takie jednostki działają w sieci. Są one głównie wykorzystywane do obróbki małych powierzchni. Ich moc nie jest duża, więc nie są najlepszym rozwiązaniem dla złożonych prac. Ponadto, przedmiot obrabiany jest ograniczony długością kabla. Możesz oczywiście podłączyć kilka carryów, ale nie będzie łatwiej.

Istnieją jednak rodzaje pracy, z którymi tylko poradzi sobie ta jednostka. Na przykład czyszczenie śniegu na dachu, kroki, progi itp. Ogólnie rzecz biorąc, lekka waga i wymiary odgrywają rolę, więc praca w trudno dostępnych miejscach to siła tego urządzenia. Ale to nie wszystko, co ten snowblower może się pochwalić. Cena nie jest najwyższa, ale jakość i niezawodność są na dobrym poziomie. Z tego prostego powodu wielu kupujących zaleca przerwanie wyboru na maszynach elektrycznych, zwłaszcza przy niewielkich nakładach pracy.

Najlepsi producenci (według konsumentów)

Obecnie istnieje bardzo duży wybór pługów śnieżnych. Wszystkie firmy starają się dodać coś własnego w projekcie jednostki. Dla kogoś to idzie z hukiem, a ktoś lepiej musiał zostawić wszystko, tak jak jest. W czasach istnienia różnych firm użytkownicy mają własne zdanie, oparte na osobistym doświadczeniu. Zobaczmy, których produktów zwykli kupujący cenią najbardziej.

Na przykład Patriot jest bardzo popularny i mało prawdopodobne, że jest w jakiś sposób powiązany z nazwą. Technologia jest znana ze swojej niezawodności. Zwykły pług śnieżny Patriot z silnikiem o mocy 6 KM o wadze 57 kilogramów kosztuje około 14 000 rubli. Jednocześnie podobny sprzęt pochodzący z zagranicy kosztuje ponad 20 000 rubli.

Wielu wolą jednostki z niemieckiej firmy Huter. Chociaż można z całą pewnością stwierdzić, że w większości technika pochodzi z Chin, gdzie faktycznie jest ona zbierana. Przyjrzyjmy się bliżej temu producentowi i jego produktom.

Huter: snowplower z Chin z niemieckimi korzeniami

Wszyscy doskonale wiedzą, że Niemcy słyną z ich odpowiedzialności i jakości swoich produktów. To tak naprawdę. Jasne przykłady to lodówki "Bosch", "Liebher", narzędzia budowlane i wiele innych. Jeśli chodzi o snow-pickers, trudno jest wyciągnąć jednoznaczny wniosek. Zgromadzenie chińskie robi wrażenie, chociaż pozytywne reakcje wśród konsumentów przeważają. Warto zwrócić uwagę na fakt, że maszyny do usuwania śniegu mają wiele niezaprzeczalnych zalet. Jednym z nich jest koszt. Ale nie możemy zapomnieć o wysokiej jakości montażu. Pomimo tego, że czasem użytkownicy napotykają na nierównomierne śruby i luźne połączenia, Huter jest również znany z wysokiej jakości przenośników ślimakowych. Jak pokazuje praktyka, ten element rozkłada się w ostatnim miejscu, pomimo tego, że działa i stale kontaktuje się z rozliczonymi obszarami.

Przegląd Huter SGC 4100

Samobieżna piaskarka jest przeznaczona do pracy w małych pomieszczeniach. Silnik o mocy 6,5 i mocy ślimakowej odpowiada na każde zadanie: czyszczenie lodowych warunków, mokry lub po prostu opadający śnieg. Szerokość obróbki dla podejścia jest imponująca, wynosi 56 centymetrów.

Cechą wyróżniającą tego modelu jest specjalna dźwignia, która pozwala na ustawienie optymalnego kąta wyrzutu śniegu. Masa jednostki wynosi 75 kilogramów, ale ponieważ urządzenie jest samobieżne, nie powinno być problemów z poruszaniem.

Zbiornik paliwa przeznaczony jest dla 3,6 litra benzyny, co wystarcza na długi okres eksploatacji. W zasadzie, doskonałe rozwiązanie do użytku domowego. Jednostka kosztuje około 20 000 rubli. W rzeczywistości Huter – pług śnieżny, który nie wymaga dodatkowych inwestycji po zakupie. Dotyczy to napraw i zakupów elementów złącznych, uszczelek itp. Urządzenie będzie trwać przez 5 lat bez problemów.

Zakup sprzętu z MTD

Instrumenty tego producenta sprzedawane są w średniej i wysokiej cenie. W większości jest to spowodowane tym, że prawie całe narzędzie jest profesjonalne. Można jednak powiedzieć z całą pewnością, że konsumenci mają MTD posprzątane śniegiem jako niezawodne i niezwykle wysokiej jakości narzędzia. Wszyscy wiemy, że dla zwykłej osoby najczęstszym problemem jest przechowywanie takich urządzeń. Na szczęście producenci zadbali o to, więc niewielka ilość sprzętu przeznaczonego do użytku domowego ma starannie dobraną ergonomię.

Zwróćmy uwagę na maszynę śniegową MTD M53 z kosztami prawie 40 000 rubli. Urządzenie nie jest samobieżne, więc bądź przygotowany do ręcznego naciskania. Ale to nie jest problem, ponieważ maszyna waży tylko 36 kilogramów. Silnik o mocy 3,5 KM Z ręcznym uruchomieniem jest bardzo wiarygodne i wymaga jedynie wprowadzenia podstawowych zasad opieki. Dotyczy to terminowej wymiany oleju i innych materiałów eksploatacyjnych.

Przegląd sprzętu firmy Husqvarna

Szwedzka technologia usuwania śniegu jest uważana za jedną z najlepszych. Jest to wskazane przez konsumentów z różnych krajów. Niezależnie od zakresu cen, otrzymasz produkt wysokiej jakości. Wśród zalet, zdaniem klientów, warto zauważyć dwustopniowy system szlifowania śniegu. Na pierwszym stopniu śnieg dostaje się do samochodu, a na drugim etapie jest grunt i dmuchany z boku przez potężnego wentylatora.

Śnieżnik "Husqvarna" charakteryzuje się faktem, że wiele uwagi poświęca się normalnemu uruchomieniu silnika w niezadowalających warunkach pogodowych. Natychmiast trzeba powiedzieć: jednostki nie są tanie, ceny zaczynają się od około 40 000 rubli. I kończy się na około 200 000 rubli. Warto zauważyć, że śmietnik "Husqvarna", niezależnie od jego kosztu, posiada w swoim zestawie olej silnikowy i odladzarkę, a w niektórych przypadkach jest to własna łopatka.

Co mówią zwykli konsumenci?

Oto my i zastanawialiśmy się, jak wybrać snowplower. Opinie właściciela pomogą Ci określić najwłaściwszą opcję. Należy również spojrzeć na producentów. Jeśli wziąć przykładowe "Patriot" śnieżki, a następnie o nich więcej pozytywnych opinii, ale nie wszystkie tak jednoznacznie. Często często kupujący stają wobec małżeństwa lub problemy z uruchamianiem silnika w zbyt niskiej temperaturze. Ale, jak pokazuje praktyka, jeśli usterka pochodzi od producenta, wymiana jest przeprowadzana bez problemów.

Przy zakupie należy zwrócić uwagę na jakość śruby, a także wagę produktu. Eksperci zauważają, że jeśli samochód waży ponad 60 kilogramów, ręce operatora będą zmęczone przez maksymalnie 15 minut. Zwróć szczególną uwagę na to, szczególnie w przypadkach, gdy teren nie jest tak mały i trzeba pracować dłużej niż pół godziny.

Recenzje MTD i Husqvarna

Należy zauważyć, że prawie zawsze technologia tych producentów jest nabywana przez organizacje przemysłowe. Na przykład w celu wyczyszczenia terytorium płatnego parkingu, placu w pobliżu supermarketów itp. Ale nawet w życiu codziennym piły śnieżne są popularne. Na przykład Husqvarna w ogóle nie ma żadnych negatywnych opinii. Jedyną wadą tej techniki można uznać za jej koszt, ale ci, co mogą sobie pozwolić na zakup takiego zespołu, są zadowoleni.

Jeśli chodzi o MTD, jest to niezawodny producent z dobrą obsługą. To doskonała usługa charakteryzuje się tym snow-picker. Odpowiedzi właścicieli mówią, że w każdej sytuacji pracownicy firmy z porozumieniem rozwiązują problemy w możliwie najkrótszym czasie.